Drie-musketiers-mentaliteit Hoek kan niveau niet vasthouden bij Xerxes 301 sport Heinkenszand staat koppositie af na gelijkspel Kloetinge nestelt zich door een 3-0-zege op Nieuw-Lekkerland stevig in de middenmoot van de hoofdklasse B in het zaterdagvoetbal. maandag 10 oktober 2011 MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal nam VCK, dat met 3-1 won van Domburg, de koppositie over van Heinkenszand, dat niet verder kwam dan 0-0 te gen Veere. Heïnkenszand-Veere 0-0: De kan sen waren voor beide partijen schaars. Het was een wedstrijd om snel te vergeten. Door veel slechte passes kwamen beide ploegen niet aan goed voetballen toe. B De Noormannen-Bevelanders 3-2: De Noormannen begon aanval lend en dat resulteerde in een vroe ge voorsprong. Danny Huibregtse was er als de kippen bij om een re bound binnen te tikken: 1-0. Een verdedigingsfout van de thuisploeg werd even later afgestraft: door Niels Bouterse. Vlak voor rust be gon Mark Minderhoud aan een so lo en deze rondde hij knap af: 2-1. Na rust ging het spel op en neer en na een kwartier knalde Gerrit van Rijn de 2-2 binnen. Toch bleven de drie punten in Westkapelle. Mark Minderhoud zorgde voor de win nende treffer. Nieuwland-Hoedekenskerke 4-1: Na tien minuten passeerde Joey van Belzen enkele spelers en rond de hij zijn solo met een boogbal su bliem af: 1-0. Na de rust kon Van Belzen ook zijn tweede treffer ma ken. Kort hierna liet Nieuwland- keeper Rien Meulenberg een bal los en Jarmo Stoel prikte de bal in het net Jordy van Waarde bracht het verschil weer op twee. Via een strafschop liep Nieuwland uit naar 4-1. Jacky Goudswaard werd foutief afgestopt en Bart-Jan Kroes benut te de penalty. AZW-'s-Heer Arendskerke 2-2: Arendskerke kwam na een kwar tier op voorsprong dankzij Stefan van Sabben. Uit een vrije trap van Wouter Boeije kopte Mustafa Yil- maz de Axelaars op gelijke hoogte. Een half uur voor tijd kreeg Arends kerke een strafschop na een hands bal. Pieter Adema benutte de penal ty: 1-2. Toch werd het nog gelijk na een goede individuele actie van Daniel Deenen. Oostkapelle-De Meeuwen 0-0. VCK-Domburg 3-1 (1-1). Stefan Wiele- maker 1-0, Martijn Minderhoud 1-1, Stefan Wielemaker 2-1 en 3-1. KLOETINGE-NIEUW-LEKKERLAND Kloetinge startte zaterdag met de zelfde elf als vorige week. Vorig jaar gebeurde dat geen enkele keer. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De klok op het sco rebord stond op 89 minuten en vijf tien seconden toen het veld ineens helemaal open lag voor Regilio Pi nas. De aanvaller van Hoek snelde richting het doel, zag de twee mee gekomen ploeggenoten links van hem over het hoofd, haalde van een meter of tien uit en zag de bal via het lichaam van Xerxes-doel- man Lex van Haeften net naast de verkeerde kant van de paal hob belen. De winnende treffer, waar ie dereen bij Hoek stiekem op hoopte, kwam er daardoor niet meer. Stel dat Pinas die bal had binnenge schoten? Was het dan een gestolen zege geweest? Of een toch wel ver diende overwinning? Het ant woord viel moeilijk te geven. Op basis van het eerste halfuur had ie dereen gezegd dat alleen Hoek de drie punten had verdiend. Maar op basis van de tweede helft leek voor al de thuisploeg aanspraak te mo gen maken op de overwinning. Hoek ontsnapte na rust een aantal keren aan een achterstand, maar kreeg zelf ook mogelijkheden om het duel definitief naar zich toe te trekken. Duidelijk was wel dat de hoofdklas ser het hoge niveau van het eerste halfuur niet vast kon houden. Xer- xesDZB had in die fase op het prachtige kunstgras niets te vertel len tegen Hoek, dat de bal snel van voet tot voet liet gaan. lorrit D'Hae- seleer verzuimde na een steekpass van de sterk spelende Sebastian Hermans de o-i te maken, maar Pi nas deed dat even later wel. Met de bal aan de voet sneed hij door het hart van de verdediging en liet Van Haeften kansloos. Negen minuten later stond Pinas ook aan de basis van de 0-2. Zijn schot kwam terug van de lat, maar de bal kaatste via de rug van de doelman over de lijn. „Dat was het beste halfuur van dit seizoen", zei Ruud Pennings. De trainer was minder gelukkig met wat hij in het restant van de eerste helft te zien kreeg. XerxesDZB kroop uit z'n schulp, nam het heft in handen en had de achterstand bij rust al rechtgetrokken. Bij de 1-2 viel Jordi de longhe op één van zijn weinige foutjes te betrappen. De doelman maakte bij een corner een wat aarzelende indruk, sloeg de bal half weg en zag Serginho van Axel-Dongen de afvallende val binnenschieten. Dat het voor rust ook nog gelijk werd, had Hoek vooral aan zichzelf te danken. Eerst verzuimde D'Hae- seleer de 1-3 te maken, kort na die kans sloeg linksback Lionel Fitsch het advies van Pennings in de wind. „Ga even zitten", zei de trai ner tegen de over zijn hamstring klagende Fitsch. Pennings wilde met een blessurebehandeling even rust in zijn ploeg brengen, maar Fitsch ging niet zitten. Nog geen minuut later leidde balverlies op het middenveld de 2-2 in. De orga nisatie bij Hoek was weg, de net in gevallen Kevin Vermeulen dook de ruimte in en schoot raak. „We moeten echt eens leren om een helft of een wedstrijd normaal uit te spelen", zei Ferry Alfons la ter. „Zelfs toen we met 2-0 voor stonden, sprintten twee jongens naar de bal om een ingooi te ne men. Daar snap ik helemaal niets van. Neem je tijd, pak even rust, zet de organisatie neer." Pennings: „Dat we het voor rust uit handen geven, heeft met slim migheidjes te maken. Ja, zo'n situa tie als met Lionel Fitsch is mis schien wel typerend. Ga een keer liggen voor een blessurebehande ling. Het gaat vaak om details." De trainer wilde niet te lang in de teleurstelling blijven hangen. „Het had bij rust 1-4 kunnen staan. Dat zou een reëel beeld hebben gege ven. Dan ga je ook anders de twee de helft in. Nu overheerste de te leurstelling, omdat het 2-2 stond. Toch hebben we het na rust weer goed opgepakt." XerxesDZB-Hoek 2-2 (2-2). 20. Regi lio Pinas 0-1, 29. Lex van Haeften 0-2 (eigen doelpunt), 37. Serginho van Axel-Dongen 1-2, 44. Kevin Vermeulen 2-2. Scheidsrechter: Y. El-Hayouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Sebastiaan Pot (XerxesDZB), Lionel Fitsch, Regilio Pinas en Fabian Wilson (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siere- veld, Lionel Fitsch (46. Jozué Weever); Sebastian Hermans, Mille Mendes, Fer ry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Jor- rit D'Haeseleer (59. Tijn Tielemans) en Regilio Pinas. xAUpprattgHre Bfr":r' -ffl'y.'Vv Kloetinge-verdediger Michel Maaskant (rugnummer 4) zet zijn hoofd tegen een corner van Mats Willemse. Via André Hol, aanvoerder van Nieuw-Lekker land (midden), valt de bal in het doel: 1-0 voor Kloetinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44