heb je het beste zicht op het schip 100 x€ 100.000,- zeeland3 op reünie van de keringbouwers Verdachten bom Ritthem nog vast mmm :-W Oosterscheldekering maandag 10 oktober 2011 7 sleepboten van URS en Multraship moesten meter lang is de Repubblica Argentina, er aan te pas komen om het schip vlot te geladen met oude en tweedehans voertuigen krijgen. bestemd voor Afrika. Het schip ligt muurvast in de vroege zaterdagmorgen. éJksé De Repubblica Argentina in het gezelschap van een aantal sleepboten op weg naar de Vlissing- se Sloehaven. foto Adri van de Wege Vele tientallen belangstellenden trokken zaterdagmorgen naar de dijk achter Rilland-Bath om een blik op het schip te werpen. foto Roland de Jong Het is zeker dat oud-Rijks- waterstaater Wout Hogen- raad uit Middelburg voor de laatste keer de reünie van de bouwers van de stormvloedkering Oosterschelde heeft georganiseerd. Maar of het echt de laatste reünie is geweest, staat nog niet vast. Za terdag gingen er toch al weer stem men op om het nog weer een keer te organiseren. In totaal vijfhonderd mannen en vrouwen die hebben meegewerkt aan de bouw van de kering waren bijeengekomen in het Topshuis op Neeltje Jans. Meer mochten er van de brandweer niet in. Het was een bijeenkomst die in het teken stond van bijkletsen. Vijf jaar geleden was de laatste reünie. Voor Adrie Lievense uit Brouwers- haven was het de eerste keer. Hij was schipper op een van de werk schepen die bij de bouw van de ke ring zijn gebruikt. Zijn gespreks partner is J. Wiebrens uit Goes die eveneens op een van de speciale schepen werkte. Lievense: „Je zat met een man of twintig hele da gen samen. Je was net een familie, je wist alles van elkaar." Willem van der Schuit uit Helle- voetsluis: „Soms twijfel je wel eens aan de gezichten, want ieder een wordt ouder, maar de mees ten herken je toch wel." Hij was bij alle reünies. „Dat wil je toch niet missen." Het was vooral een ongedwongen samenzijn waar zelfs nog even de brandweer van Kamperland en Burgh-Haamstede aan te pas moest komen. Een van de verwarmingsinstallaties die bui ten waren geplaatst had vlam ge vat. Aanvankelijk leek het loos alarm. Later bleek het om overver hitting te gaan. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft nog tot woensdag de tijd om een beslissing te nemen op de vraag hoeveel en welke ver dachte^), van de explosie op het strand van Ritthem, voorgeleid zul len worden aan de rechter-com- missaris. Gelukstrekking 10 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3