Zeeland PZCU Kapelle wil gedifferentieerd tarief Mag ik even naar je billen kijken? BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 BEGROTING Inflatiecijfer en streven naar kostendekkendheid dicteren tariefverhogingen Gevluchte filmploeg komt naar Bevelanden Beagle midden in de nacht gedumpt Zwaargewonde bij eenzijdig ongeluk almanak Monster Religieuze spulletjes zijn ploseling weer hip Maandag 10 oktober 2011 Festivalweekend wisselt in kwaliteit Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Kapelle overweegt voor de afvalstoffenhef fing een gediffentieerd tarief in te voeren, het zogenaamde diftar. Daarmee betalen huishoudens naar gelang het gewicht aan afval dat ze aanbieden. In de begroting voor 2012 stelt het college nog niet eens de afvalpre ventie voorop, maar vooral de er varing dat diftar goedkoper uitvalt. Volgend jaar loopt het contract af GOES - Dyanne Beekman is de sty liste van veel bekende Nederlan ders en wil dat ook graag worden voor talloze onbekende Nederlan der. Zaterdag presenteerde ze in de Hotlegs-vestiging in Goes de idea le spijkerbroek. Het is het begin van een speciale Dyanne-lijn, die vanaf volgend jaar in de winkels ligt. Dyanne kwam de nieuwe broek, die er nadrukkelijk niet als zoda nig uitziet, zelf bij Hotlegs presen teren. Belangstellenden lieten zich door het kleermakersoog van de styliste bekijken. „Mag ik even naar je billen kijken?", klonk het regelmatig. De broek, die limited edition heet, is op twee verschillende manieren te dragen. „Verschillende kontjes", zoals Dyanne het zelf noemt. De jeans ziet er gedragen uit; vintage heet dat in goed Nederlands. De modellen en de uitstraling zijn tot stand gekomen nadat Dyanne internet gebruikte om zoveel mo gelijk te weten te komen over wat vrouwen van een spijkerbroek ver wachten. De jeans kunnen met elf andere stukken uit de Dyanne-lijn wor den gecombineerd. Klanten kon den zaterdag een VIP-behandeling winnen tijdens de presentatie van Dyanne's boek 'N01' op 27 oktober in Amsterdam. GOES De gemeenten Goes, Noord-Beve land, Reimerswaal en Borsele van gen in samenwerking met Vluchte lingenwerk, negen vluchtelingen uit Sri Lanka op. De negen zijn deel van een groep van 500 men sen die jaarlijks door Nederland worden uitgenodigd omdat de toe stand in hun land ronduit gevaar lijk is. De negen nieuwe Bevelan ders zijn journalisten die in Sri Lan ka een filmploeg vormden, Journa- listen zijn daar niet veilig. dat Kapelle voor de afvalverwijde ring heeft, zodat nu al moet wor den nagedacht over nieuwe con tracten. Overigens zijn de kosten van afval verwijdering al gedaald, want de tarieven kunnen met 2 procent naar beneden. Dat is onder meer te danken aan een lagere raming van afval in het buitengebied en de inzameling van kunststof Door de jaarrekening van 2010 eens goed tegen het licht te hou den, heeft het college ook op ande re beleidsterreinen nog ruim drie ton kunnen vinden. Maar de afvalstoffenheffing is de enige die daalt. De onroerende zaakbelasting gaat met het inflatie cijfer 2,5 procent omhoog en dat geldt voor alle heffingen. Sommige krijgen er nog een percentage bo venop om kostendekkend te wor den. Dat was al eerder afgespro ken. De rioolbelasting gaat met 5,75 om hoog en de lijkbezorgingsrechten met 4 procent. Voor de meeste le ges blijft het bij 2,5 procent maar de bouwleges zijn bij lange na niet kostendekkend. Daar wil het colle ge 5 procent bij doen om tot een kostendekkendheid van 85 pro cent te komen. Kapelle wil ook dit jaar weer aar dig zijn voor de burgers en een kor ting per huishouden op de ge meentelijke heffingennota geven. Die korting is ingevoerd toen de zogenaamde Zalmsnip werd afge schaft. De Kapelse Zalmsnip weegt meer dan de originele, die honderd oude guldens waard was. De korting bedraagt in 2012 93,60 euro. Een deel van dat bedrag haalt het college uit het Delta-divi dend. Het college is lang niet ontevreden over de begroting, waar taakstellen de bezuinigingen in verwerkt zijn. Veel nieuw beleid is er niet in te vinden, maar schrikbarend snij werk ook niet. De gemeente blijft ver buiten de gevarenzone met wat betreft de reserves een A-sta- „Mag ik even naar je billen kijken?", klonk het regelmatig. En ja hoor dat mocht Dyanne (r). foto Willem Mieras KRABBENDIJKE Zaterdagavond net voor midder nacht is aan de Noorddijk in Krab- bendijke een Beagle uit de auto ge zet. Een aanwonende zag een auto stoppen, hoorde portieren klappen en zag toen de auto snel wegrijden. Toen hij poolshoogte ging nemen, zat de hond in zijn tuin. De hond is gechipt met een niet geregis treerd nummer: 967000001134467. Amivedi vangt de hond op. Wie meer weet over de Beagle kan ano niem bellen: 088-0064604. STAVENISSE Een 39-jarige man uit de gemeente Tholen is vrijdagavond zwaarge wond geraakt bij een eenzijdig on geluk op de Oudelandsedijk in Sta- venisse. De man is vermoedelijk met een te hoge snelheid door de bocht gereden, de controle over het stuur verloren en tegen een boom tot stilstand gekomen. Nadat hij uit zijn beknelling was bevrijd, is de man naar Rotterdam ge bracht, waar een bloedproef is afge nomen. Tip? redactie@pzc.nl De vader van het Zeeuwse gezin houdt er nogal van om zijn j-jarige tweeling te plagen. Zo krijgen de twee peuters regelmatig de kietel- en knuffeldood en wordt er heel wat af- gestoeid. Favoriet van zowel vader als de kin deren is 'het monster', een simpele handbeweging waarbij vader met zijn duim en vingers 'hapbewegin- gen' maakt en achter de peuters aan Zoals altijd gieren de kinderen het dan uit! Van het lachen, maar vooral ook omdat ze het reuze spannend vinden. 's Avonds na het eten en net voordat papa naar zijn afspraak moest, werd dit spelletje dan ook weer uitgebreid gespeeld. Toen vader op het punt stond om te vertrekken, gingen de twee peuters zwaaiend in de deuropening staan en riepen: 'Dag monster!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39