sport 139 Er staat geen maat op mannenteam Forza Remises taboe bij dammen Amber Muehlhaus is prijsvechter in Renesse Voetbalsters MZC'11 2 behalen monsterzege HSD weer met lege handen VOLLEYBAL Vrouwenteam blijft knokken Chris van de Werf heeft het niet naar zijn zin Driemaal Brouwer bij dikke zege Ouwerkerk door Peter van Kouteren zierikzee - De volleyballers van Forza wonnen ook de derde wed strijd in de eerste klasse D met 4-0. De Schouwse formatie staat met een maximale score aan de lei ding. Alleen Yum blijft nog enigs zins in het spoor met dertien pun ten. De vrouwen van Forza verloren opnieuw met 3-2. Spivo 2 trok in Spijkenisse aan het langste eind. Forza staat op de tiende plaats met vier punten. Zaterdag treft het het nog puntloze Volley2Be 2. Forza-Mikro Electro/ Roosen daal 3 4-0 (25-16, 25-12, 25-19, 25-16): In de ruime sporthal van Zierikzee stuitten de mannen van Forza slechts in de derde set op enige tegenstand. Dat kwam voor al, omdat de eigen foutenlast in die fase van de wedstrijd nogal hoog opliep. Toen de puntjes op de i werden gezet, was er geen vuil tje meer aan de lucht. Forza domineerde vanaf het eerste fluitsignaal en wees de bezoekers in de eerste twee sets gedecideerd terug. Met veel servicedruk werd het initiatief genomen, waarna aan het net een surplus aan kwali teit voldoende was om de winst naar zich toe te trekken. Coach Hennie van Liere zei na de impo nerende competitiestart geen ge makzucht te bespeuren. „We ken nen de tegenstanders natuurlijk ook niet. Ik merk dat de spelers af tastend zijn en nieuwsgierig naar de resultaten van de andere ploe gen die ook nog alles gewonnen hebben." Spivo 2-Forza 3-2 (18-25, 25-13, 25-14, 20-25, 15-12): Hoewel op nieuw in een vijfsetter werd verlo- door Joop van den Oudenhoven berkel-enschot - Het gewestelijk kampioenschap driebanden derde klasse is voor Chris van de Werf van d'Eule uitgedraaid op een de ceptie. De Oosterlander eindigde als zesde, maar dat was niet het ergste voor hem. Al halverwege het toernooi liep Van de Werf met zijn ziel onder de arm. „Ik voel me het hele week einde al rot. Ik heb het gevoel dat ik word uitgelachen door de Bra bantse spelers die als een kliek aan elkaar hangen. Zij kennen elkaar al lemaal en doen soms heel verve lend. Ik zal blij zijn als het is afgelo pen." En na afloop van het toernooi: „Hier had ik me iets anders van voorgesteld." OUWERKERK De voetballers van Ouwerkerk be haalden gisteren een eenvoudige 7-0-overwinning op Volharding 2. De eerste twee goals werden ge maakt door Jakkoo Brouwer, waar na Juliën Totté de ruststand op 3-0 bepaalde. Ook de eerste treffer in de tweede helft was van Brouwer (4-0), waarna Arjan van Westen- brugge en Richard van den Berg (2x) de zevenklapper volmaakten. ZIERIKZEE Opnieuw stond het mannenteam van HSD na afloop met lege han den in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. Na de zo hoopvolle ouverture tegen Zwart Wit 7 (5-1-zege) is het bergafwaarts gegaan. Gisteren verloor HSD iet wat ongelukkig met 1-2 van Push 13. Dat was de vierde nederlaag op rij. In dit aantrekkelijke duel had Push in de eerste helft het beste maandag 10 oktober 2011 ren, hielden de vrouwen van For za geen slecht gevoel aan het duel over. Sterke fases in de eerste en vierde set bieden perspectief voor de toekomst, zo luidde de conclu sie. Waar een week eerder Forza als een kaartenhuis in elkaar stortte, toonde de Schouwse formatie in Spijkenisse veerkracht na zware cij fers in de tweede en derde set. In die fase ging veel mis. „Ik dacht na de derde set dat we eraf zouden gaan met een 3-1-nederlaag", be kende Marije Munter. „Maar we zijn blijven knokken voor wat we waard waren." Die instelling leidde tot een vijfset ter, waarin het loodje werd gelegd. „Maar we hebben eruit gehaald wat erin zat, tegen een behoorlijk ervaren team. Ook al is het resul taat hetzelfde als een week eerder, het gevoel is beter." Amber Muehlhaus sleepte zaterdag in manege Grol drie overwinningen en een tweede plaats binnen. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt Het zat de Oosterlandse metaallas ser ook niet mee. Hij begon slecht aan het toernooi en toen hij zijn draai leek te hebben gevonden sloeg de pech toe. Van zowel de nummer één als van de nummer twee verloor hij uit eindelijk met slechts één puntje verschil. Dat bezorgde hem ook dat nare ge voel van minachting. van het spel. Dat resulteerde ver diend in 0-1. Toen het kort na de hervatting 0-2 werd, leek het duel beslist. Toch toonde HSD karakter en scoorde na een fraai opgezette aanval de aansluitingstreffer via Mark van Putte. De thuisploeg werd steeds sterker en had gezien het aantal kansen de winst naar zich toe kunnen trekken. Die moge lijkheden bleven onbenut. renesse - Dressuuramazone Am ber Muehlhaus was zaterdag op de wedstrijd van de PSV De Schouw se Ruiters in Renesse, spekkoper met drie overwinningen en een tweede plaats. In de strijd om de oranje erelinten wisselden Amber Muehlhaus uit Zonnemaire met Shirley Romer uit Scharendijke in Z2 stuivertje. Amber Muehlhaus stuurde in Z2 in de warmloopronde de met zijn fraaie uitgestrekte gangen impone rende ruin Tomboy met 61,67 pro cent naar de overwinning. Bijna twee procent meer dan Shirey Ro mer met schimmelmerrie Utah. In de herkansing eiste Shirley Romer met de Winckenburgh-dochter met 61,67 procent de zege op. Voor Amber Muehlhaus met de wat flauw bewegende Mooi- man-zoon staakte de teller van de jury het werk op 61,17 procent. „Tomboy heeft door een spierbles sure lang geen wedstrijd meer gelo pen. In de tweede proef was duide lijk de pijp leeg. De wissels liepen niet zo lekker meer en dat kostte punten. Maar ik ben tevreden. Tomboy gaf mij het gevoel dat het weer goed zat. Een kwestie van ki lometers maken en zo weer wed strijdritme op doen." In de klasse Zi was er tegen Am ber Muehlhaus met Heidehofs Doreanne geen kruid gewassen. In de eerste manche reed ze de schim melmerrie met 64,70 procent naar de overwinning. Het gat met naas^* te achtervolgster, Lavina Dijkstra uit Vlissingen met de merrie Iris, bedroeg maar liefst bijna vijf pro cent. In de tweede manche stuur de Muehlhaus de Valentino-doch- ter met 60,88 procent naar de ze ge. Angelique Westerweel uit Zon nemaire eiste met Candel-zoon Ur- bie de tweede plaats op. „Dorean ne is een E-pony, maar doet niet onder voor een paard. Ze is wer kwillig en gaat er altijd voor", ver: telt Muehlhaus. Paula Hanse toonde zich in Mi met Waparisto een klasse apart. De amazone uit Brouwershaven stuurde de expressief bewegende- Riverman-zoon in de eerste proef met 66 procent met een straatleng te voorsprong naar de overwin ning. Zij bleef de Middelburgse Ro- wena Holslag met Sappa Supreme acht procent voor. In de tweede proef reed Paula Hanse de vosruin met 63 procent naar de zege. Rowe- na Holslag beperkte met de ruin het verschil ditmaal tot vijf pro cent. „Ik rij Waparisto nu ruim een jaar. Toen we hem kochten was hij wel zadelmak maar had geen enkele wedstrijdervaring. Het is een heel werkwillig paard dat al les snel oppakt en het klikt bijzon der tussen ons. Ik train bij Patrick Berrevoets. Samen zetten we de puntjes op de i. Vandaag reed ik voor het eerst in Ml en dat was ge lijk goed voor drie winstpunten", vertelde de zichtbaar tevreden Pau la Hanse. 's-gravenpolder - Er wordt wei eens beweerd dat dammen een re- misespel is, maar in de eerste ron de van het Zeeuws damkampioen schap was daar weinig van te mer ken. In alle zes partijen viel zater dag een beslissing. Regerend kampioen Johnny de Leeuw ging tegen Kees Rijk voort varend van start. Na een onzorg vuldige zet van de Lewedorper kreeg De Leeuw een belangrijk aanknopingspunt in handen en na nog een fout van Rijk zette de Goe- senaar door middel van een door braak de kroon op het werk. Ook de nummer twee van vorig jaar, Daaf Kasse, maakte geen fou ten. Tegen Evert Wiskerke kreeg de Middelburger in het midden spel een prachtige aanval in han den. Toen Wiskerke in een penibe le stand in een doorbraak terecht kwam, was het snel gebeurd. Johnny de Leeuw. Danny Wattel, de enige jeugdspe ler in de hoofdklasse, versloeg in een bizarre partij Kees de Jonge. Jos de Wild won gedecideerd van Ludwig Wilson en promovendus Ko Louwerse was in een complexe partij te sterk voor Jan van Beeck. De langste partij van de dag was die tussen Jaap Veerhoek en Mar tin van Dijk. In een sterk gespeel de aanvalspartij pakte Veerhoek groot voordeel en na ruim vijf uur kon de inwoner van Nisse een twee op zijn notatiebiljet zetten. In de promotieklasse waren er in de openingsronde twee winnaars. De jonge Jacob Provoost won met een portie geluk van Jan van der Hart en René Dusebout versloeg Rinie Brasser. zierikzee - Het tweede vrouwen- elftal van MZC'n beleefde zater dag een makkelijke middag. Het bezoekende WC'68 werd met liefst 15-0 teruggewezen. ZSC'62 boekte de eerste zege door een 5-0 overwinning op Noad'67. MZC'n 2-WC68 15-0 (6-0): In een wedstrijd die nooit een wed strijd werd, scoorden Dagmar van Beveren en Cheryl Oosterboer bei den vier keer voor de thuisploeg, die bij rust al met 6-0 leidde. Danielle Boogaard nam met drie treffers ook een behoorlijk deel van de productie voor haar reke ning. Haar zus Cynthia, Veerle Kok, Cherique Kooman en Char lotte van de Velde troffen allemaal één keer doel. Door de monsterze ge gaat MZC'11 nu aan kop. ZSC'62-Noad'67 5-0 (1-0): Na drie nederlagen kon de vrouwenequipe van ZSC'62 eindelijk eens juichen. Na een 1-0-ruststand (doelpunt Mandy van de Weele) liep de thuisploeg na rust verder uit. Esmee Provoost schoot na een uur uit een vrije trap de 2-0 binnen. In de laatste tien minuten vond ZSC nog driemaal het doel. MichelR-' Brontgeest was de aangever bij de 3-0 en 4-0 van Roos Romeijn en Judith Zweistra en in de slotmi nuut bepaalde Raquel Rijkers de eindstand op 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37