Beter VC Vlissingen verzuimt Celdrop de genac Net wel wint van net nie 341 sport maandag 10 oktober 2011 door Barry van der Hooft GELDROP - „Het is echt ongelofelijk dat we deze wedstrijd niet hebben gewonnen", zei Jonathan Constan- cia gistermiddag na afloop van het duel met Geldrop (1-1). Zijn trai ner was het in grote lijnen wel met hem eens, „We hebben negen mogelijkheden gehad Om te sco ren", aldus Karl Vergouwen. „Maar de bal wilde er in de tweede helft De ruststand bleek daardoor ook de eindstand in de Brabantse plaats. De thuisploeg kwam na acht minuten op voorsprong door een treffer van Parfait Luwawa. „Daarna was het een stormloop op het doel van Geldrop", vertelde Constancia. Vlissingen kwam ech ter pas vlak voor de pauze op gelij ke hoogte. Björn Langeveld benut te een strafschop, die was toege kend na een handsbal van een Geldrop-speler. In de tweede helft zette Vlissingen alles op alles om de tweede over winning van het seizoen binnen te halen. Vergouwen: „Voor de neutrale toeschouwer was het een heerlijke wedstrijd. Het spel golfde op en neer, alleen slaagden wij er maar niet in om die tweede goal te maken." Twintig minuten voor tijd moest de trainer noodgedwongen wisse len. Tim van Hasselt kreeg de bal vol op de zijkant van zijn hoofd en ging even knock-out. Khalid El Hattach was zijn vervanger en in de slotfase kwam Sai'd Bouzam- bou zijn oudere broer Hoessein nog aflossen. Vlissingen kreeg nog een enorme kans na een actie van Constancia, maar diens stiftballe- tje werd via de paal naast gewerkt. „Er stonden vier spelers van ons voor het doel en één van Geldrop", keek Constancia terug op die situatie. „En juist hij kopte de bal weg. Geldrop vierde het ge lijkspel na afloop ook als een over winning. Dat zegt genoeg. We heb ben hier weer twee punten laten liggen." Karl Vergouwen: „We hebben echt goed gespeeld en hadden hier moeten winnen. Het is jammer dat dat niet is gelukt, maar de groep heeft er wel alles aan ge daan. Met de inzet, vechtlust en saamhorigheid was niets mis." De technische en medische staf van VC Vlissingen is de afgelopen Terneuzen-verdediger Jimmy Jansen (links), die een puike partij speelde, gaat onderuit na een overtreding van Gert Jan Tierie. Goes-verdediger Rick de Punder (rechts) blijft op de been in een duel met Terneuzen-aanvaller Joost van Damme. Twee aanvoerders in beeld. Remco van Leeuwen (Terneuzen) heeft de bal, Gert-Jan van Leiden (rechts) wacht het vervolg af. EERSTE KLASSE ZONDAGVOETBAL Terneuzen behaalt tegen Goes tweede c Soms moet een coach naar onorthodoxe middelen grijpen om een geknakte ploeg weer op de rails te krijgen. Trainer Diederik Hiensch van Terneuzen bond in de aan loop naar de derby tegen Goes vrij dag de kicksen onder en deed zelf mee in een partijtje. Het was be doeld om het vuurtje aan te wak keren onder* de spelers die er na vier nederlagen op rij in de eerste klasse van het zondagvoetbal flink doorheen zaten. „Ik heb er de één na de andere sli ding uitgegooid", vertelde Hiensch gistermiddag. „Gewoon de boel een beetje opporren, met het mes tussen de tanden spelen." De aan pak sorteerde effect. De beleving, vrijdagavond, op de laatste trai ning voor de wedstrijd, was onge kend. En twee dagen later in het duel met Goes bleek de scherpte nog niet verdwenen. Terneuzen haalde opnieuw de volle winst in een derby. Nadat op de openings dag VC Vlissingen al was verslagen werd nu koploper Goes afgetroefd: 2-1. „Bij Terneuzen was er meer be leving. Die hadden echt de wil om te winnen", vond ook trainer Gé- rard de Nooijer van Goes. „Bij ons was het allemaal net niet." Dat laatste geluid kwam ambtge noot Hiensch bekend voor, al had den de vier verliespartijen niets met de instelling te maken. Terneu zen is een ploeg in ontwikkeling die de voorbije maand hard kennis maakte met de wetten van voetbal in de eerste klasse. De Zeeuws- Vlaamse formatie miste in de ver loren duels met WSC (2-5), Jeka (3-1), Nemelaer (0-3) en Longa (1-0) slimheid en tactische rijp heid. „We zijn niet één keer wegge speeld, maar het was steeds net niet", zei Hiensch. „Soms had het met concentratie te maken, soms met tactiek, bijvoorbeeld wel of niet doordekken. Tsja, en je zag de onzekerheid toenemen binnen de ploeg." Hiensch nam afgelopen week zijn ploeg bij de hand, praatte op spe lers in en gaf ze op de vrijdagtrai ning nog een duwtje in de rag. „Ik ben er de hele week mee bezig ge weest, allemaal bedoeld om die reeks om te buigen. Een derby is daar bij uitstek geschikt voor. En vandaag was het dus allemaal net wel", zei Hiensch. Het was gistermiddag overigens niet alleen de instelling die de doorslag gaf Terneuzen had de zaakjes met name in de tweede helft goed voor elkaar. De thuis club maakte de wedstrijd toen 'dood' door zeer gegroepeerd en Dominique Verlinde viert zijn feestje nadat hij Terneuzen op 2-0 heeft gebracht geconcentreerd te spelen. Goes kreeg in het tweede bedrijf nog nauwelijks kansen. Dat was voor de pauze wel anders. Toen was de derby flitsend en bij vlagen enerverend. Er vielen maar liefst tien kansen te noteren, waar bij de beste voor Goes waren. Kyle Doesburg stuitte in de derde mi nuut op doelman Dennis Wonder- gem en een kopbal van Niels Paar- dekooper moest van de lijn wor den gehaald. Terneuzen stichtte vooral gevaar via schoten uit de tweede lijn. „We begonnen nog niet eens zo slecht", vond Gérard de.Nooijer. Na twintig minuten viel Goes echter uit zijn rol. De Be- velandse formatie ging zich steeds meer ergeren aan het pietluttig op treden van scheidsrechter Wagner. De Hagenaar had voorafin de be stuurskamer verteld dat hij niet de man is die veel kaarten uitdeelt, maar zondagmiddag greep hij in totaal zes keer naar zijn borstzakje. Zelfs de meest onbenullige dingen werden bestraft. Zo kreeg Terneu- zen-invaller Hasan Basagac in de slotfase geel nadat hij na een over treding de bal oppakte en netjes te ruggooide naar een speler van Goes. „We gingen op een verkeer de manier reageren", was Gérard de Nooijer schuldbewust. De grootste tegenvaller voor Goes kwam in de 26e minuut. Terneu zen mocht op de rand van het strafschopgebied een vrije trap ne men. Remco van Leeuwen krulde de bal langs de muur, waarna Goes-doelman Sven Wolkenhauer de bal niet onder controle kreeg. De bedrijvige Nick Claassen was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34