321 sport Duiveland krijgt een lesje in effectiviteit Bruse Boys tevreden met punt DFS wacht na zes wedstrijden nog altijd op de eer ste overwinning in de tweede klasse E. Ditmaal is Yerseke met 4-5 te sterk. maandag 10 oktober 2011 DFS-YERSEKE Eén punt scheidt DFS en Internos op de ranglijst. Zaterdag treffen ze elkaar in Burgh-Haamstede. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het gebrek aan sco rend vermogen brak Bruse Boys zaterdag in de uitwedstrijd tegen Zwaluwe weer op. Doordat ook de thuisploeg uit Lage Zwaluwe niet scoorde eindigde het duel in de tweede klasse E zoals het begon. Zwaluwe-Bruse Boys 0-0: Goed voetbal was gezien de veld- en weersomstandigheden niet moge lijk en met de uitslag konden bei de teams leven. Bruse Boys leverde dan wel het betere voetbal af, maar Zwaluwe kreeg de meeste kansen. Voor rust schoot Pim Schonk namens Zwaluwe net voor langs en had Bruse Boys de pech dat George Geluk - al dan niet - in buitenspelpositie werd teruggeflo ten. Na rust moest Bruse Boys-doelman Mark Giljam red den op een kopbal van Schonk. Via Mare Bij de Vaate waren de be zoekers nog een paar keer gevaar lijk. In de slotfase had Bruse Boys er zomaar nog met de winst van door kunnen gaan, maar Geluk schoot, met Tom Blomaard in kansrijke positie voor de goal, zelf in het zijnet. Na zes duels bezet Bruse Boys de achtste plaats met acht punten. Vanaf dinsdag staat Wim Nieuwland, die bij Zwaluwe nog als aandachtig toeschouwer langs de lijn stond, als nieuwe trai ner voor de Bruse spelergroep. Dauwendaele-SSV'65 2-2 (0-1). Salim Sandee 0-1, Mart de Kroo 1-1, René Zwamborn 1-2, Marnix van Wijngaar den 2-2. Internos-Klundert 1-4 (1-1). Tim Brands 1-0, Eric Fuanani 1-1, Peter van Wingerden (strafschop) 1-2, Leon Hol lemans 1-3, Laszlo Boomaars 1-4. Nieuwdorp-Arnemuiden 5-1 (1-1). Marinus Baas 0-1, Martin Smaardijk 1-1, Teun Rentmeester 2-1, Niels Mul der 3-1, Ferhan Topal 4-1, Arjan Franse 5-1. Terneuzense Boys-Serooskerke 3-2 (1-0). Frank van Kouteren 1-0, Evert-Jan van Opdorp 2-0, Gokhan Ersa- hin 3-0, Marlo Janisse 3-1, Robert Rijn berg 3-2. Rode kaart: Frank van Kout eren (Terneuzense Boys). DFS-speler Donadoni Warrenaar legt aan voor een schot. Yerseke-speler Rody Bakker volgt de bal op de voet. foto Ronald den Dekker door Oscar Fonteine OOSTERLAND - Tot twee keer toe had Ronald Zwager de mogelijk heid Duiveland aan een treffer te helpen. In de vijftiende minuut ranselde Dinteloord-keeper Ivo Bo- luijt een prima ingeschoten vrije trap uit de hoek en even na rust zag diezelfde Boluijt een bekeken inzet van Zwager op de paal belan den. Het geluk ontbrak echter bij de Oosterlanders, net zoals de ech te scherpte én een handvol spe lers. Omdat de bezoekers wel effec tief met de kansen omsprongen, stond er na afloop een terechte 3-0-nederlaag op het scorebord. Al na zeven minuten ging het mis voor Duiveland. De gehavende de fensie klungelde opzichtig en zag Dinteloord-spits Davey van Merriënboer na een fraaie steek pass van Robert van Opdorp de 0-1 aantekenen. Via Zwager en een kopbal van Le Comte, creëerde Duiveland wel een tweetal kansen, maar met een aantal razendsnel uitgevoerde counters bleef Dinte- loord de gevaarlijkste ploeg. Dat re sulteerde in de 35e minuut in de verdiende 0-2. Davey van Merriënboer zette voor en Willem van der Wegen bracht de marge voor Dinteloord op twee goals. In de openingsfase na rust kwam Duiveland beter en feller uit de startblokken en dat resulteerde in de tweede grote kans voor Zwager. „In die fase had ik het gevoel dat als de 1-2 zou vallen, we nog hele maal konden terugkomen in de wedstrijd. Maar die bal op de paal was misschien wel typerend voor ons optreden," vond Duive- land-trainer Henk Schouten. „Voet ballend konden we aardig meeko men en tot de zestien combineren lukte ook nog. Maar Dinteloord is een heel zakelijke ploeg die met veel mensen achter de bal speelde, om er vervolgens op de counter ra zendsnel uit te komen. Wat dat be treft hebben we hier gewoon een lesje effectiviteit gehad." De 0-3 halverwege de tweede helft was daar misschien wel het beste voorbeeld van. Na een razendsnel le uitbraak over de rechterkant van het veld belandde de bal bij Van Merriënboer die Duive- land-doelman Weeda opnieuw het nakijken gaf. Met die treffer gooide Dinteloord het duel defini tief in het slot. Duiveland had daar na het geluk dat Dinteloord-aan- voerder Jacco de Gast (die het sei zoen begon bij Kloetinge, maar in de voorbereiding terugkeerde naar Dinteloord) het vizier niet op scherp had staan en dat doelman Weeda zijn ploeg tot tweemaal toe voor een grotere achterstand be hoedde. Via Zwager kreeg Duiveland nog wel enkele schietkansen, maar doelman Boluijt liet zich niet ver rassen. „Vorige week tegen Seroos- kerke tuinden we ook al een paar keer in hun counters en vandaag gebeurde dat opnieuw," baalde linksbuiten Robbert de Bruine. „We willen wel en trainen er volle bak voor, maar we komen momen teel even niet uit de verf Dat we daarbij wat jongens missen vind ik geen excuus. Dinteloord paste zich slim aan ons spel aan en dat pakte voor hen goed uit." Schouten kon zich wel vinden in de verklaring van zijn pupil. „We hebben misschien wel te veel res pect voor de tegenstander gehad", vulde hij aan. „Het zat daarnaast ook niet mee met de personele be zetting. In defensief opzicht miste ik Kasimier Snoek, Ronald van Vossen, Leen IJzelenberg en vlak voor de wedstrijd viel Roy Quik ook nog eens weg met een ham stringblessure. Daardoor was ik ge noodzaakt de niet geheel fitte Mar cel Zwager toch op te stellen." Karakteristiek Duiveland-Dinteloord 0-3 (0-2.) 7. Davey van Merriënboer 0-1, 35. Willem van der Wegen 0-2, 65. Da vey van Merriënboer 0-3. Scheids rechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Albert Verhoek (Duive land), Ivo Boluijt en Wim Stange (beiden Dinteloord). Aantal toe schouwers: 110. Duiveland: Leon Weeda; Marcel Zwager (76. Fabian Verkaart), John ny Bolle, Albert Verhoek (89. Ricar- do Olierook), Rudi Koster; Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Ronald Zwager; Barry Steenpoorte, Dennie le Comte en Robbert de Bruine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32