301 sport Drie-musketiers-mentaliteit is Hoek houdt hoge niveau niet lang genoeg vast Zaamslag demarreert na de rust Kloetinge nestelt zich door een 3-0-zege op Nieuw-Lekkerland stevig in de middenmoot van de hoofdklasse B in het zaterdagvoetbal. maandag 10 oktober 2011 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Zaamslag behield door een ruime 5-1-zege bij SC Everstein aansluiting met de subtop in de eerste klasse C. De Zeeuws-Vlamingen waren een uur lang niks beter dan de thuisploeg, maar schoten in het laatste half uur met scherp. GPC Vlissingen werd na de ontmoeting tegen kop loper Roda Boys overladen met complimenten, maar kocht er uit eindelijk niets voor. De formatie van lurriaan van Poelje keerde na een wedstrijd waarin was gedomi neerd met lege handen huis waarts. Roda Boys won met 3-1. SC Everstein-Zaamslag 1-5: Joris Rademakers en Ugur Kahveci na men ieder twee doelpunten voor hun rekening, nadat beide ploegen met 1-1 de rust waren ingegaan. De Zeeuwen kwamen na tien mi nuten spelen op 0-1 door een tref fer van lordy Bakker, die een goed opgezette aanval doeltreffend af werkte. Lang kon Zaamslag niet van die snel verkregen voorsprong genieten. De thuisploeg antwoord de meteen. Edin Suleymani profi teerde van matig verdedigen. Di rect na de hervatting' nam SC Everstein het initiatief nam, maar toen Joris Rademakers 1-2 maakte, was het verzet gebroken. Roda Boys-GPC Vlissingen 3-1: GPC Vlissingen legde Roda Boys op de pijnbank, maar slaagde er niet in het overwicht in doelpun ten uit te drukken. De Zeeuwen waren tot in de slotfase op zoek naar de meer dan verdiende gelijk maker, maar verloren door een treffer in blessuretijd met 3-1. „Ik denk dat we zeventig procent bal bezit hebben gehad", stelde lur riaan van Poelje gelaten vast. Oz- can Ozkaya zette de thuisploeg in het eerste kwartier op voorsprong (1-0). Daarna nam GPC goed spe lend het initiatief Grigor Sahakjan kopte kort voor rust de gelijkma ker binnen: 1-1. Na rust had GPC steeds het beste van het spel, maar Gallid Cherrou scoorde tweemaal voor Roda Boys. KLOETINGE-NIEUW-LEKKERLAND Kloetinge startte zaterdag met de zelfde elf als vorige week. Vorig jaar gebeurde dat geen enkele keer. Kloetinge-verdediger Michel Maaskant (rugnummer 4) zet zijn hoofd tegen een corner van Mats Willemse. Via André Hol, aanvoerder van Nieuw-Lekker land (midden), valt de bal in het doel: 1-0 voor Kloetinge. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De klok op het score bord stond op 89 minuten en vijf tien seconden, toen het veld in eens helemaal open lag voor Regi- lio Pinas. De aanvaller van Hoek snelde richting het doel, zag de twee meegekomen ploeggenoten links van hem over het hoofd, haal de van een meter of tien uit en zag de bal via het lichaam van Xerxes- doelman Lex van Haeften net naast de verkeerde kant van de paal hobbelen. De winnende tref fer, waar iedereen bij Hoek stie kem op hoopte, kwam er daardoor niet meer. Stel dat Pinas die bal had binnen geschoten? Was het dan een gesto len zege geweest? Of een toch wel verdiende overwinning? Het ant woord viel moeilijk te geven. Op basis van het eerste halfuur had ie dereen gezegd dat alleen Hoek de drie punten had verdiend. Maar op basis van de tweede helft leek vooral de thuisploeg aanspraak te mogen maken op de overwinning. Hoek ontsnapte na rust een aantal keren aan een achterstand, maar kreeg zelf ook mogelijkheden om het duel definitief naar zich toe te trekken. Duidelijk was wel dat de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser het hoge niveau van het eerste halfuur niet vast kon houden. XerxesDZB had in die fase op het prachtige kunstgras niets te vertellen tegen Hoek, dat de bal snel van voet tot voet liet gaan. Jorrit D'Haeseleer verzuimde na een steekpass van de sterk spelende Sebastian Her mans de 0-1 te maken, maar Pinas deed dat even later wel. Met de bal aan de voet sneed hij door het hart van de verdediging en liet Van Haeften kansloos. Negen mi nuten later stond Pinas ook aan de basis van de 0-2. Zijn schot kwam terug van de lat, maar de bal kaat ste via de rug van de doelman over de lijn. „Dat was het beste halfuur van dit seizoen", zei Ruud Pennings. De trainer was minder gelukkig met wat hij in het restant van de eerste helft te zien kreeg. XerxesDZB kroop uit z'n schulp, nam het heft in handen en had de achterstand bij rust al rechtgetrokken. Bij de 1-2 viel Jordi de longhe op één van zijn weinige foutjes te betrappen. De doelman maakte bij een corner een wat aarzelende indruk, sloeg de bal half weg en zag Serginho van Axel-Dongen de afvallende val binnenschieten. Dat het voor rust ook nog gelijk werd, had Hoek vooral aan zich zelf te danken. Eerst verzuimde D'Haeseleer de 1-3 te maken, kort na die kans sloeg linksback Lionel Fitsch het advies van Pennings in de wind. „Ga even zitten", zei de trainer tegen de over zijn ham string klagende Fitsch. Pennings wilde met een blessurebehande ling even rust in zijn ploeg bren gen, maar Fitsch ging niet zitten. Nog geen minuut later leidde bal verlies op het middenveld de 2-2 in. De organisatie bij Hoek was weg, de net ingevallen Kevin Ver meulen dook de ruimte in en schoot raak (2-2). „We moeten echt eens leren om een helft of een wedstrijd normaal uit te spelen", zei Ferry Alfons la ter. „Zelfs toen we met 2-0 voor stonden, sprintten twee jongens naar de bal om een ingooi te ne men. Daar snap ik helemaal niets van. Neem je tijd, pak even rust, zet de organisatie neer." Pennings: „Dat we het voor rust uit handen geven, heeft met slimmigheidjes te maken, la, zo'n situatie als met Lio nel Fitsch is misschien wel type rend. Ga een keer liggen voor een blessurebehandeling. Het gaat vaak om details." Karakteristiek XerxesDZB-Hoek 2-2 (2-2). 20. Regilio Pinas 0-1, 29. Lex van Haef ten 0-2 (eigen doelpunt), 37. Ser ginho van Axel-Dongen 1-2, 44. Ke vin Vermeulen 2-2. Scheidsrechter: Y. El-Hayouti. Gele kaart: Sebasti- aan Pot (XerxesDZB), Lionel Fitsch, Regilio Pinas, Fabian Wilson (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. Jozué Weever); Sebastian Her mans, Mille Mendes, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer (59. Tijn Tielemans) en Regilio Pinas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30