zeeland 115 380.000 Moermond III Moermond wacht restauratie Kaaskenshuls Politie en jeugd doen trekt 40 mensen blaastest Sint-Annaland feit IPS J Jubilarissen bij harmonie Kunst Eer Lintjes bij Koninklijke Fanfare Apollo Kinderen lopen 1000 euro bijeen voor Kenia Vier avonden over kijken naar kunst maandag 10 oktober 2011 De restauratiekosten zijn geraamd op 380.000 euro. De provincie Zeeland betaalt 240.000 euro. De beherende Stichting Moermond draagt 70.000 euro bij; net als het Europees Landbouwfonds Plattelandsontwikkeling. Het huidige Slot Moermond is feitelijk Moermond III. Moermond I werd in 1297 verwoest. Aemoud van Haamstede liet in 1334 Moermond II bouwen. Nadat ook dat kasteel ten gronde gingverrees in 1513 Moermond III. Zachte steen, kabbelend brak water en vorst veroorzaakten het verzakken en gedeeltelijk omvallen van de grachtmuur. foto's Ronald den Dekker ZIERIKZEE ZIERIKZEE - De koninklijke harmo nie Kunst en Eer in Zierikzee heeft zaterdag hulde gebracht aan zes ju bilarissen. Carine Cats (saxofoon) en Elleke van den Berg (slagwerk) kregen het KNFM-speldje voor hun 12,5 jarig lidmaatschap, Jan Mossel man (euphonium) en trompettist Peter Vaane kregen de onderschei ding omdat ze 25 jaar bij de muziek- federatie zijn. Maar de grootste eer was voor de twee klarinettisten Mariane Vaane en Eric van Dijk vanwege hun veertigjarige inzet voor de muziek. GOEDEREEDE Voorzitter Marinus Troost en oud-secretaris Kees van Dam van de Koninklijke Fanfare Apollo in Goedereede zijn zaterdag konink lijk onderscheiden voor hun ver diensten voor de muziek. Van Dam is ook vrijwilliger van de KNRM. Troost is tevens bestuurslid van de muziekschool. Burgemeester Ger van de Velde reikte de lintjes uit bij het 125-jarig bestaan van Apollo. BURGH-HAAMSTEDE De jeugd van de Gereformeerde Kerk in Haamstede heeft zaterdag een sponsortocht gelopen. De op brengst daarvan bedraagt duizend euro en is bedoeld voor het project 'Waterputten in Kenia.' Het Afri kaanse land wordt momenteel ge teisterd door grote droogte, waar door oogsten zijn mislukt. Het re sultaat van de kerkactie tot nu toe bedraagt 7.300 euro. GOEDEREEDE Een museumbezoeker staat gemid deld negen seconden stil bij een schilderij. Hoe je echt naar kunst kan kijken, vertelt kunstenaar Hans Dolieslager in een cursus van vier dinsdagavonden. Dan gaat het over compositie, ruimte-uitbeel ding en de werking van licht en kleur. De cursus begint morgen in het atelier van Dolieslager aan de Pieterstraat in Goedereede. Aanmel den: info@hansdoliesIager.nl of op het telefoonnummer 0187-492069. ZIERIKZEE - Ongeveer veertig be langstellenden hebben zaterdag rondgekeken tijdens de open dag van hospice het Kaaskenshuis in Zierikzee. Zaterdag was de nationale Dag van de Palliatieve Zorg en vierde het Zierikzeese hospice aan de Maurit- slaan zijn vijfjarig bestaan. Coördinator Carien Cankrien van het Kaaskenshuis mocht zaterdag ook enkele mensen verwelkomen die vrijwilliger willen worden. Nieuwe sponsors of donateurs meldden zich zaterdag niet. Tenslotte werd tijdens de open dag op feestelijke wijze de ver nieuwde website www.kaaskens- huis.nl gelanceerd. SINT-ANMALAND - De Jongeren Or ganisatie Tholen (JOTh) heeft za terdagavond het discours over alco hol in het verkeer op gang ge bracht in het centrum van Sint-An naland. Dat is de plek waar heel veel Thoolse jongeren uitgaan. JOTh kreeg daarbij steun van B en W, de jeugdpolitie, preventieorga nisatie Indigo en het project 'Laat ze niet verzuipen'. De ervaring leert dat veel jongeren, alvorens au to, brommer of fiets naar Sint-An naland te pakken, alvast stevig in drinken. In het uitgaansgebied zelf komt daar nog een flinke slok bo venop, zodat de terugreis erg ris kant wordt. Burgemeester Wim Nuis van Tholen overhandige een blaastester aan Bram van Molen broek van de jeugdpolitie. Met vijf van dergelijke apparaten kan de jeugdpolitie overal acties voeren zoals die zaterdag in Sint-Anna land plaatsvond. Nuis sprak niet al leen de jongeren aan, maar ook hun ouders. „Hoe gaan je kinde ren de deur uit om te gaan stap pen en hoe komen ze terug?" Gewapend met de blaastesters vin gen de Thoolse jongeren op het Havenplein hun leeftijdgenoten op. Daarbij bleek dat driekwart van de stappers te veel had gedron ken om nog aan het verkeer te mo gen deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27