Zeeland PZCU Veiligheid kost gemeente meer geld SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 16 en 17 FINANCIEN Extra uitgaven voor toezicht evenementen en camera's Renesse Zeeuwen aan de wandel in Marbella Gevluchte filmploeg komt naar Bevelanden Bewoners blussen brand coniferenhaag Auto in sloot A58 door aquaplaning almanak Monster Brug en muren van gracht Slot Moermond wacht restauratie Maandag 10 oktober 2011 Festivalweekend wisselt in kwaliteit Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Veiligheid en handha ving kosten de gemeente dit jaar 134.500 euro meer dan begroot. Ook voor de komende jaren moet 57.500 euro worden bij geraamd. Dat blijkt uit een tussenstand van de gemeentebegroting. De gemeente voerde dit voorjaar cameratoezicht in voor het uit gaansgebied van Renesse. Halver wege het seizoen nam de gemeen te de regie van de sus-teams in Renesse over. Op het gebied van handhaving meldt de gemeente dat grote en middelgrote evene menten op Schouwen-Duiveland complexer van karakter zijn gewor den. Er waren daarom meer con troleurs nodig. De toezichthouders hebben bovendien vaker dan in an dere jaren buiten kantooruren moeten werken. Veiligheid en handhaving staan voor vijf mil joen euro op de begroting 2011. Maar dat bedrag blijkt onvoldoen de. Voor dit jaar en de komende ja ren tot en met 2014 moet geld bij worden geraamd. „Dit zijn schat tingen", legt wethouder Ad Verse- put uit. „De praktijk blijkt lastig te begroten." Behalve op het gebied van veilig heid moet de begroting 2011 ook negatief worden bijgesteld op het terrein van onderwijs (310.000 eu ro, vooral vanwege de duurdere verbouwing van obs Binnen de Veste) en op het gebied van werk en inkomen (110.000 euro). Daarte genover staat een meevaller van bijna een miljoen bij economie en toerisme. De teneur van de tussenstand is positief. Zoals eerder gemeld, ademt de 'programmarapportage 2011' de sfeer van optimisme. Ver- seput kon de gemeenteraad vorige maand een aantal meevallers van in totaal 3,1 miljoen melden. Ruim negen ton hiervan komt van het Delta nutsbedrijf. De gemeente profiteert mee van de verkoop aan delen Essent en RWE. Van de mee vallers is drie ton structureel en dat geld komt dus jaarlijks binnen. Dat komt goed uit, want de ge meente wil een nieuw sportcen trum, annex zwembad bouwen. „We zullen het geld nog hard no dig hebben, want momenteel wordt de septembercirculaire van het Rijk doorgerekend en ik hoor daar al weer wat negatieve gelui den over", aldus Verseput. Een en ander komt vanavond aan de orde in de raadscommissie Openbare Ruimte. MARBELLA - Wandelaars trekken over de bou levard van Marbella. In de Spaanse kustplaats ging gisterochtend de Vierdaagse van start. Deze wandelweek naar Nijmeegs voorbeeld is het initiatief van oud-Zierikzeeënaar Hans Wo- hl. Zijn idee werd omarmd door het Zuid-Spaanse stadsbestuur. Er gingen gisteren 650 wandelaars van start. Ongeveer de helft van hen zijn Nederlanders, waaronder acht tien Zeeuwen. De deelnemers lopen dagelijks twintig kilometer en de eerste etappe voerde langs de kust. „Het was goed te doen. We wa ren al om twee uur binnen," vertelt Dirk de Bruin (inzet) uit Renesse, die de tocht samen met zijn vrouw Marlies loopt. Het was giste ren 27 graden. „Prima temperatuur, ledereen is nog fris na de eerste dag," aldus De Bruin. Marbella wil 'Wandelstad van Spanje' worden en krijgt daarbij hulp van het Nijmeegs comi té en de wandelsportbond, foto's Maria Kupers GOES De gemeenten Goes, Noord-Beve land, Reimerswaal en Borsele van gen in samenwerking met Vluchte lingenwerk negen vluchtelingen uit Sri Lanka op. De negen zijn deel van een groep van 500 men sen die jaarlijks door Nederland worden uitgenodigd omdat de toe stand in hun land ronduit gevaar lijk is. De negen nieuwe Bevelan ders zijn journalisten die in Sri Lan ka een filmploeg vormden. Journa listen zijn daar niet veilig. TERNEUZEN Bewoners van de Zeldenrustlaan in Temeuzen hebben zaterdagoch tend weten te voorkomen dat een meterslange coniferenhaag afbrand de. Vlammen en rook waren tot in de verre omtrek te zien. De brand weer kon zich dankzij het ingrij pen van de bewoners beperken tot het nablussen. Vorige week zondag was er een coniferenbrand op de hoek van de Jacob Catsstraat en de Axelsestraat. Beide branden zijn zo goed als zeker aangestoken. HEINKENSZAND Op de A58, ter hoogte van Hein- kenszand, is zaterdagmiddag een auto in de sloot gereden. Het onge val is waarschijnlijk door aquapla ning veroorzaakt De auto reed in de richting Bergen op Zoom. De 55 -jarige bestuurder uit Arnemuiden is na de slippartij met de ambulance naar het zieken huis in Goes gebracht, waar hij is onderzocht. Zijn 53-jarige echtgeno te, die ook in de auto zat, bleef on gedeerd. Tip? redactie@pzc.nl De vader van het Zeeuwse gezin houdt er nogal van om zijn 3-jarige tweeling te plagen. Zo krijgen de twee peuters regelmatig de kietel- en knuffeldood en wordt er heel wat af- gestoeid. Favoriet van zowel vader als de kin deren is 'het monster', een simpele handbeweging waarbij vader met zijn duim en vingers 'hapbewegin- gen' maakt en achter de peuters aan rent. Zoals altijd gieren de kinderen het dan uit! Van het lachen, maar vooral ook omdat ze het reuze spannend vinden. 's Avonds na het eten en net voordat papa naar zijn afspraak moest, werd dit spelletje dan ook weer uitgebreid gespeeld. Toen vader op het punt stond om te vertrekken, gingen de twee peuters zwaaiend in de deuropening staan en riepen: 'Dag monster!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25