zeeland 115 Coniferen blijven het doelwit van pyromanen EZERSVOORDEEL 14 en 15 oktober Groot feest met knalaanbiedingen kijk snel op www.diekadvies.nl/aanbiedingen Wheel of Energy365 is initiatief van de 'marathonman' Bottram Verkeersopfriscu rsus voor 55-plussers Presenatie plannen theater en park Vrouwenkoor op zoek naar mannen Neutrino's: revolutie of storm in glas water Gemeenten vangen gevluchte filmploeg op QQiïmarkt fSSB maandag 10 oktober 2011 Altijd fietsweer, ook voor regenkleding naar: lootwe Dorpsplein 14, Aagtekerke 0118 - 581306 www.leojoossetweewielers.nl w door Miriam van den Broek Tweehonderd-en-tien ki lometer. Die afstand hebben zes hardlopers en hun drie begeleiders afgelopen weekend af gelegd. Van Vlissingen naar Schip hol; van zaterdagmiddag tot zon dagmiddag. Ze deden dat om aan dacht te vragen voor een beter le ven met kanker. De estafette vanuit Vlissingen stond niet op zichzelf Vanuit zes 'hoeken' van het land gingen zater dag teams op weg naar Schiphol. Daar is een jaar lang het Wheel of Energy - een soort hamsterrad maar dan voor mensen - in bewe ging gehouden door lopers voor het goede doel. Gisteren is het wiel stilgezet en werd het project afgesloten. De enige Vlissingse deelnemer aan de estafette is Gerlof Sijnstra. Het is de eerste keer dat hij zo'n af stand loopt. „Ik zie niet op tegen de nacht of slecht weer, maar ik ben wel bang voor blessures", zegt hij bij de start bij het Palazol- li-huis in Ter Reede. „Behalve dat het vervelend is voor de geblesseer de zelf, betekent het ook dat we de afstand dan niet met zes mensen afleggen, maar met minder." Na het startsein dat wethouder Rob van Dooren geeft, gaan alle lo pers op weg. Aan het einde van de straat gaan Sijnstra echter in zijn eentje door. De anderen stappen op de fiets of bereiden zich in de bus voor op de estafette. „Om de twee kilometer lossen we elkaar af', zegt Sijnstra. „Dat is kort, maat zo beschadig je jezelf het minste." De Vlissinger is betrokken geraakt bij Wheel of Energy via zijn vrouw die bij Palazolli werkt. Het hardloopevenement is namelijk ook een eerbetoon aan alle inloop huizen in het land. De groep uit Vlissingen heeft onderweg een be zoek gebracht aan inloophuis Het Getij in Bergen op Zoom, inloop huis De Boei in Rotterdam en Ada- mas in Nieuw Vennep. „Ik verwacht dat ik zondag of maandag wel flinke spierpijn zal krijgen", zegt Sijnstra, „maar dat gaat vanzelf weer over. Spierpijn stelt niks voor in vergelijking met wat mensen met kanker allemaal moeten doorstaan." Teamcaptain Perry Koek uit Halsteren liet zondagmid dag weten dat de loop goed gegaan is. Van Vlissingen tot Ber gen op Zoom regende het hard. Daarna bleef het droog. Ook is nie mand noemenswaardig gebles seerd geraakt. Wheel of Energy365 is een actie van Stichting Marathon365. De initia tiefnemer is marathonloper Ri chard Bottram die in 2006 bekend heid kreeg doordat hij een jaar lang, elke dag, een marathon liep om aandacht te vragen voor kan ker. Hij deed dat jaar veertien Euro pese landen aan. Met zijn Wheel of Energy36s wil hij bijdragen aan een wereld waar in de ziekte kanker niet langer le vensbedreigend is. Ook wordt er geld ingezameld voor psychosocia le ondersteuning zodat de kwali teit van leven met kanker vergroot kan worden. Daarnaast worden er handtekeningen opgehaald voor de Wereld Kanker Petitie zodat er meer internationale, politieke aan dacht voor deze ziekte komt. Het was aanvankelijk de bedoeling dat Bottram zelf het hele jaar in het Wheel zou lopen, maar door familieomstandigheden moest dat plan worden afgebroken. Genoeg mensen hielpen hem vervolgens om het Wheel 24 uur per dag in beweging te houden. OOSTKAPELLE Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Welzijn Veere houden in november een verkeersopfrisciir- sus voor 55-plussers uit de gemeen te Veere. De cursus bestaat uit vijf lessen. De eerste is vrijdag 4 no vember van 09.00 tot 11.00 uur in de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Deelname bedraagt, inclusief rij- vaardigheidsrit, 35 euro. De kennis van de verkeersregels wordt opge frist en er is aandacht voor nieuwe verkeersregels. Opgeven kan tot 21 oktober op: 0118-563687. MIDDELBURG In de raadzaal van het Middelburg se stadskantoor is woensdagavond een informatiemarkt over het Mo lenwaterpark en het voorlopig ont werp van het theater. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Wim Voogt van OKRA Landschaps architecten geeft een presentatie over het Molenwaterpark en Ton Venhoeven van Architectenbureau Venhoeven cs laat het voorlopig ontwerp van het theater zien. Er is gelegenheid voor inwoners, belangstellenden en raadsleden om vragen te stellen. MIDDELBURG Het Middelburgse Vocaal Ensem ble Quodlibet bestaat 25 jaar. Dat wordt volgend jaar april gevierd met een speciaal concert met een gelegenheidskoor. Daarvoor zijn mannen met koorervaring nodig. Zowel tenoren als bassen. De repe tities zijn drie woensdagavonden per maand van 19.45 tot 22.00 uur in het Calvijncollege aan de Kruit- molenlaan in Middelburg. De eer ste repetitie is 16 november. Aan melden kan via vandommelen@zeelandnet.nl. MIDDELBURG Henk Ton uit Serooskerke houdt vrijdag 14 oktober bij Volkssterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg een lezing over neutri no's. Een paar weken geleden werd bekend dat die mogelijk sneller be wegen dan het licht. Dat zou in strijd zijn met de relativiteitstheo rie van Einstein. De lezing gaat over de lichtsnel heid, relativiteitstheorie voor de leek, neutrino's, het experiment van CERN en over speculaties. De lezing begint om 20.00 uur aan de Herengracht 52. Toegang gratis. 'Ik zie niet op tegen de nacht of slecht weer, maar ik ben wel bang voor blessures' Gerlof Sijnstra door René Hoonhorst terneuzen - Bewoners van de Zel- denrustlaan in Terneuzen hebben in de nacht van vrijdag op zater dag voorkomen dat een meterslan ge coniferenhaag af zou branden. Even voor half een zaterdagmor gen werd de brand ter hoogte van de bushokjes tegenover het Zelden- rust-Steelantcollege ontdekt. Vanaf een flinke afstand waren de vlam men en de rookontwikkeling goed te zien. Dankzij het snelle optre den van omwonenden werd voor komen dat de brand zich tot de he le haag uit kon breiden of kon overslaan naar de naastgelegen wo ningen. De brandweer is wel ter plaatse geweest om na te blussen en er voor te zorgen dat de vlam men niet opnieuw zouden aan wakkeren. De Temeuzense brandweer moest nog geen week eerder, zondag 2 ok tober, op de hoek van de Jacob Catsstraat en de Axelsestraat ook al een coniferenbrand blussen. En een half jaar daarvoor was het al diverse keren in de stad raak. De politie hield destijds een meisje van 14 aan, maar die bleek niets met de brand te maken te hebben. Ook nu wordt brandstichting ver moed, maar de politie heeft nog geen aanhoudingen verricht. goes - De gemeenten Goes, Noord-Beveland, Reimerswaal en Borsele vangen in samenwerking met Vluchtelingenwerk Neder land, een aantal vluchtelingen uit Sri Lanka op. Het gaat om negen mensen. Deze nieuwe Bevelanders zijn journalis ten die in Sri Lanka een filmploeg vormden. Journalisten zijn in dat land niet veilig. Het negental maakt deel uit van een groep van vijfhonderd vluchte lingen die jaarlijks door Nederland worden uitgenodigd. Deze men sen zijn uitgekozen omdat de toe stand in hun land ronduit gevaar lijk is. G OP MAANDAG 10 OKTC Bokkersweelde gevulde koeken roomboter, 300 grom 2 stuks van €2,58 ■4^A-^^™AJWI r. 2011 4015 Aonbiedmg uit deze advertentie is olleen geldig tegen ir en is met bestemd voor wederverkopers. Mox I bon per kt houden. Aonbeding .s geldig in Agnmork! Goes. Von j Popegootenburg S - Agnmorkt Roosendool. Streuvetsloon lo Agnmork* V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15