In vergelijking met kanker, stelt 141 zeeland Controles verkeer 'In Goes Uit' Drumkorpsen sluiten kampioenenjaar af INLOOPHUIZEN-ESTAFETTE Vanuit het hele land zijn hardlopers naar Schiphol gerend voor het goede doel. Ook uit Vlissingen vertrok een ploeg. Bijeenkomst over duurzaam maken van monument maandag 10 oktober 2011 goes - In Goes is afgelopen week einde flink gecontroleerd door de politie. Vrijdagavond .vond de ver keerscontrole 'In Goes Uit' plaats. En in de nacht van zaterdag op zondag is het uitgaanspubliek on der de loep genomen. Aan de verkeerscontrole deden 27 politiemensen mee. Automobilis ten werden staande gehouden aan de 's Heer-Hendrikskinderendijk, de Patijnweg, de Middelburgse straat, de Albert Joachimkade, de Van der Spiegelstraat en de M.A. de Ruijterlaan. Veel weggebruikers hadden geen rijbewijs bij zich, een verlopen rijbewijs of ze hadden het nooit gehaald. Vier automobi listen reden onder invloed van al cohol en een persoon werd aange houden wegens het hebben van een vlindermes. Inzake de Vreem delingenwet werden negentien mensen gecontroleerd. De andere controle was zondag van 01.00 tot 06.05 uur op de Markt in Goes. Veertien boetes werden uitgeschreven. Vier voor wildplassen, vier voor parkeren waar het niet mag en twee voor het niet tonen van het legitimatie bewijs. De overige boetes waren voor voor drinken op straat, balda digheid, openbare dronkenschap en het opgeven van een valse naam. middelburg - De opleiding Bouw kunde van de Hogeschool Zeeland houdt dinsdag 18 oktober in Mid delburg een informatiebijeen komst voor mensen die hun mo- numentenpand duurzaam willen maken. Zij kunnen deelnemen aan een on derzoek dat op initiatief van de ge meente Middelburg, door studen ten wordt uitgevoerd. Op de bij eenkomst wordt onder meer een toelichting gegeven op infrarood onderzoek. De studenten gebrui ken een infraroodcamera voor het zichtbaar maken van warmtelek- ken. Ze onderzoeken hoe het ge steld is met de isolatie van het pand, met de ketel, het glas en het energieverbruik. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aanmelden voor de bijeenkomst kan voor 15 oktober via lin- da.kesteloo@hz.nl. Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. door Miriam van den Broek middelburg - Het Junior Drum corps Johan Friso uit Middelburg heeft zaterdagavond voor een laat ste keer de show opgevoerd waar mee het korps twee weken gele den Europees kampioen werd. Ook zusterkorps Juliana Drum en Bugle Corps voerde nog eenmaal de show op waarmee het derde werd bij het EK en waarmee het voor de tweede keer op rij Neder lands kampioen werd. Het optreden in sporthal De Kruit- molen werd bijgewoond door wet houder Ed de Graaf en verder vooral veel familieleden en trouwe fans die de muzikanten onthaal den als ware kampioenen. De winnende show van Johan Fri so heet 'History' en verwijst naar het veertigjarig bestaan van dit korps. Daarom bestond het reper toire vooral uit klassiekers; num mers die de afgelopen veertig jaar regelmatig in de shows terugkwa men. De show van het Juliana Drum en Bugle Corps heet 'Nox' en gaat over alle aspecten van het nachtle ven. De show begint lief met een slaapliedje en een muziekdoos-bal lerina, maar gaat uiteindelijk over in de schaduwzijde van de nacht. Een wereld van gangsters en schiet partijen. Dat werd geïllustreerd met geweren, rode banieren en dreigende muziek. Een video van het optreden is te zien op www.pzc.nl/walcheren Na de afsluiting van het succesvolle jaar doen enkele leden van Jeugdcorps Johan Friso ontspannen een kleine jam-sessie. foto Izaak Verkeste De zes lopers vertrekken zaterdagmiddag bij het Palazolli-huis bij Ter Reede. Ze renden in estafette gedurende vierentwintig uur naar Schiphol, waar de afsluiting plaatsvond van het project Wheel of Energy365. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14