Zeeland PZC Op Goede Gronden gaat andere weg WALCHEREN 14 en 15 n 16 en 17 CAPINCE Samenwerking met Stal Serooskerke wordt stopgezet Beagle midden in de nacht gedumpt Eenzijdig ongeval door aquaplanning Verkeerscontrole op A58 bij' Vlissingen almanak Monster Maandag 10 oktober 2011 In vergelijking met kanker, stelt spierpijn niks voor Festivalweekend wisselt in kwaliteit Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen CAPINCE - De Stichting Op Goede Gronden beëindigt haar samen werking met Stal Serooskerke' in Gapinge. De kosten van het onder houd van de Stal wegen niet op te gen de inkomsten. De pacht van land en stal wordt per november Voorzitter Kees Mol van Op Goe de Gronden: „We kunnen ons het onderhoud van de Stal niet meer veroorloven. Bovendien mogen we daar van de landeigenaar niet biologisch telen. De locatie is ook niet geschikt om publiek te ont vangen. Dat alles maakt dat we de samenwerking stoppen." De Stich ting wil voorlopig alleen op pro jectbasis verdergaan en geen finan ciële verplichtingen meer aangaan zoals die met Stal Serooskerke. De open dag zaterdag bij Stal Serooskerke was dan ook de laat ste in Gapinge waar de stichting bij betrokken was. Adri Verhage van Stal Serooskerke vindt het jammet dat het zo gelo pen is, maar hij begrijpt het wel. „Als er geen geld is, houdt het op. Ik ga hier wel verder, samen met mijn schoonzoon. Ik zal altijd op de oude wijze het land blijven be werken. Om uit de kosten te ko men gaan we nu twee paarden ver kopen. We hebben er genoeg aan vier." Op Goede gronden werd in 2009 opgericht en zet zich in voor het behoud van traditionele land bouw. In 2010 startte het project Akkerparels, waarmee de stichting de traditionele landbouw in Zee land wil laten herleven door het duurzaam telen en verbouwen van oude Zeeuwse plantenrassen en het op traditionele wijze bewer ken van het land. Op Goede Gron den realiseerde haar eerste Akker parel aan de Snouck Hurgron- jeweg in Gapinge bij Adri Verhage. De Gapinger bewerkt zijn land al jarenlang met trekpaarden en his torische landbouwwerktuigen. De Stichting zaaide in Gapinge Zeeuwse Witte, een oud Zeeuws brood-tarweras en pootte er het oude aardappelras Bevelander. Op Goede Gronden wil echter wel doorgaan met projecten en gaat nieuwe Akkerparels opzetten op andere locaties. Zo wordt ook al ge keken naar Noord-Beveland. Zij zoekt daarvoor nieuwe financie- rings- en samenwerkingsmogelijk heden. Zo zijn er plannen om sa menwerking aan te gaan met de Stichting Het Werkend Trekpaard. - - Zaterdag vond bij Stal Serooskerke een open dag plaats. Het was de laatste open dag waar de Stichting Op Goede Gronden bij betrokken zal zijn. foto Izaak Verkeste aWBWBiWB KRABBENDIJKE Zaterdagavond net voor midder nacht is aan de Noorddijk in Krab- bendijke een hond uit de auto ge zet Een aanwonende zag een auto stoppen, hoorde portieren klappen en zag toen de auto snel wegrijden. Toen hij poolshoogte ging nemen, zat de Beagle in zijn tuin. De hond is gechipt met een niet geregis treerd nummer: 967000001134467. Amivedi vangt de hond op. Wie meer weet over de Beagle kan ano niem bellen: 088-0064604. HEINKENSZAND Een 55-jarige inwoner van Arne- muiden is zaterdagmiddag op de A58 ter hoogte van Heinkenszand met de auto van de weg geraakt Het eenzijdige ongeval gebeurde om 14.48 uur. De auto raakte vermoedelijk door aquaplanning van de weg af en be landde in de sloot De Arnemuide- naar is voor controle naar het zie kenhuis vervoerd. Zijn 53-jarige echtgenote die ook in de auto zat, bleef ongedeerd. MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag een verkeerscon trole gehouden op de A58, voor het verkeer van Vlissingen naar Mid delburg. De controle was van 22.40 tot 00.40 uur. Rijkswaterstaat zorg de voor matrixborden om de snel heid te verminderen en de brand weer leverde verlichting. Er zijn honderden auto's gecontroleerd. Drie bestuurders hadden te veel ge dronken. Twee van hen moesten hun rijbewijs inleveren. Tip? redactie@pzc.nl De vader van het Zeeuwse gezin houdt er nogal van om zijn 3-jarige tweeling te plagen. Zo krijgen de twee peuters regelmatig de kietel- en knuffeldood en wordt er heel wat af- gestoeid. Favoriet van zowel vader als de kin deren is 'het monster', een simpele handbeweging waarbij vader met zijn duim en vingers 'hapbewegin- gen' maakt en achter de peuters aan rent. Zoals altijd gieren de kinderen het dan uit! Van het lachen, maar vooral ook omdat ze het reuze spannend vinden. 's Avonds na het eten en net voordat papa naar zijn afspraak moest, werd dit spelletje dan ook weer uitgebreid gespeeld. Toen vader op het punt stond om te vertrekken, gingen de twee peuters zwaaiend in de deuropening staan en riepen: 'Dag monster!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13