Groenstedelijk wonen in Mannee ^•Lm^ wonen@wegener.nl I wonen 1 024-3650509 Zaterdag 8 oktober 2011 In de nieuwe wijk Mannee in Goes verrijzen steeds meer woningen. Tot nu toe zijn het losse kavels waar soms statige villa's op worden ge bouwd. Maar Mannee bereikt een nieuwe fase. Voor het eerst gaan straks de heipalen de grond in voor woningen die veel betaalbaarder zijn. En dus is het niet verwonderlijk dat sinds de start van de verkoop twee weken geleden, op tien van de 25 te bouwen huizen al een optie tot koop rust. Ten zuiden van Thet Goese Meer en naast de wijk Noordhoek wordt momenteel hard gebouwd aan Man nee. Meer dan 350 woningen moe ten er uiteindelijk komen waarvan 142 vrijstaande woningen op losse kavels. Mannee wordt niet zomaar een nieuwbouwplan. "Mannee gaat een groenstedelijke wijk wor den", stelt Johan Liebregts van pro jectontwikkelaar Novaform Vast goed. "Een wijk die zowel aansluit bij het platteland waarop het uit kijkt, als bij de stad waar tegenaan het ligt. En dat betekent brede la nen en woningen in een parkach tige omgeving." Mannee wordt een wijk met knusse, kronkelende straten en waterpartijen en rietvel den, stelt Liebregts. Kortom, Mannee krijgt een groe ne, landelijke, ja zelfs luxe, uitstra ling. Bovendien moet het nieuwe stukje Goes een duurzame wijk worden, Gasleidingen zul je er dus niet aantreffen. Alle woningen in Mannee krijgen standaard een warmtepomp waarmee energie uit de aarde wordt gehaald om de woningen in de winter te verwar men en in de zomer te koelen. Ook worden de huizen uitgerust met een zogenaamd grijswatersys teem, waarbij regenwater en water uit keuken en douche wordt herge bruikt om bijvoorbeeld het toilet door te spoelen. Ook hanteren de bouwers strenge isolatie-eisen, waardoor toekomstige bewoners een lagere energienota krijgen. De omgeving en de standaard uitrus ting zijn zaken die je niet ver door Oennis Rijsbergen wacht bij woningen die geschikt zijn voor de startersmarkt. "Dat was ook ons doel", zegt Liebregts. "We wilden in Mannee ook leuke, betaalbare woningen realiseren, waarbij ook gekeken wordt naar een goede kwaliteit." Het Land van Straub, zo gaat het deelproject van de 25 betaalbare woningen in Mannee heten. De naam verwijst naar de historische eigenaren van het stuk land, de fa milie Straub. In het plan komen negen rijtjeshuizen, zes hoekwo ningen en tien twee-onder-één kapwoningen. De woningen wor den aan één kant van de straat ge bouwd zodat aan de voorzijde vrij zicht is op de groene parkachtige inrichting aan de overzijde van de straat. Het parkeren is subtiel ver weven in het straatbeeld. De goedkoopste woningen begin nen al bij 189.000 euro vrij op naam. En toch, zo belooft Lie bregts, zijn het woningen met de nodige luxe. Want naast de duurza me maatregelen die ook in deze huizen worden genomen, krijgen alle woningen een SieMatic keu ken en sanitair van Villeroy 8c Boch. Bovendien krijgen de hui zen op alle verdiepingen vloerver warming en kunststof kozijnen. "Het zijn complete woningen, waarbij je kunt kiezen uit extra op ties. Zo kan de keuken naar eigen wens ingericht en ontworpen wor den. Maar zelfs als je de standaard versie neemt, dan nog krijg je veel kwaliteit voor een relatief gunstige prijs", zegt Liebregts. Zodra zeventig procent van de wo ningen verkocht is, begint de bouw. Liebregts verwacht dat de bouw twaalf tot veertien maanden in beslag neemt. Mannee Rijtjeshuis, woonoppervlak 112 m2, perceel 125-135 m2, vanaf 189.000 euro v.o.n. Hoekwoning, woonoppervlak 112 m2, perceel 205-234 m2, vanaf 219.000 euro v.o.n. TVvee-onder-één-kap, woonop pervlak 138 m2, perceel 267-326 m2, vanaf 289.000 euro v.o.n. Informatie: www.landvanstraub.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99