'Een koopkans voor alleenstaanden' 29 wonen rrf hj&il wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 8 oktober 2011 Je hoort ze het al bijna verzuchten: 'Eindelijk'. De om wonenden van het 'gat van Zierikzee' die jaren tegen een braakliggend terrein hebben zitten koekeloeren, zijn opgetogen dat de bouw van appartementen en winkeltjes eindelijk is begonnen. De nieuwbouw in de Maarstraat dicht niet alleen een afzichtelijk gat in de binnenstad, het project geeft ook alleenstaanden de kans een woning te kopen en kleine ondernemers de mogelijkheid voor een relatief laag bedrag een winkel in de binnenstad te beginnen. door Dennis Rijsbergen Ze stonden al een tijdje te verpauperen toen in 2006 werd besloten de pakhuisjes aan de Maarstraat tegen de vlakte te gooien. Sindsdien bleef nieuwbouw uit... tot dit jaar. Bouwbedrijf Boogert bouwt er momenteel vier winkels met erboven vier appartementen. Bovendien wordt het bestaande pand van bloemenwinkel Padmos gerenoveerd en wor den drie historische woningen opgeknapt en verkocht. Ruim twee weken geleden begon de verkoop. De belangstelling is enorm, zegt Peter Kodde van Delta Makelaardij. „Afgezien van een paar kleine advertenties en een website hebben we weinig informatie gegeven, omdat we mensen wilden prikkelen om fysiek om de ta fel te komen zitten", zegt Kodde. „En dat is gelukt. We hadden 75 belangstellenden, waarvan we met vijftien uit eindelijk om de tafel zijn gegaan. Dat heeft erin geresul teerd dat van de twaalf ruimtes we er al vijf verkocht heb ben." Een belegger heeft twee winkelruimtes aangekocht. „En die heeft één van die winkels al verhuurd", weet Kod de. „Op de hoek komt een lunchroom annex pannenkoe kenhuis." Ook staan al handtekeningen onder het koop contract van twee appartementen en een woning. Kodde vindt het project aan de Maarstraat bijzonder. „So wieso omdat de entree van Zierikzee vanuit die hoek nieuw elan krijgt. Maar wat ik er ook leuk aan vind, is dat we jonge mensen en alleenstaanden op weg kunnen helpen om iets te kopen in plaats van te huren. Daar naast kunnen kleine ondernemers tegen relatief weinig geld een zaak in hartje Zierikzee beginnen. Ja, dit project is een verrijking voor Zierikzee." De appartementen kosten 119.000 euro vrij op naam. De koopprijzen van de woningen liggen tussen de 119.000 en 189.000 euro. „Het zijn vooral locals die belangstelling tonen. Deze appartementen en woningen zijn erg interes sant voor mensen die - ook vanwege aangescherpte hypo theeknormen - nergens meer aan bod komen om een huis te kopen. De locatie is bovendien zo gunstig dat het volgens mij geen enkel probleem is om een appartement of woning weer door te verkopen wanneer de persoonlij ke situatie van de koper verandert." Aangezien in het historisch stukje Zierikzee wordt ge bouwd, is de architectuur in historische stijl. De pakhuis jes die er ooit stonden, worden niet herbouwd. Wel krij gen de panden een uitstraling alsof ze er al honderd jaar staan, stelt Kodde. „Bouwbedrijf Boogert gebruikt au thentieke materialen. Gevelelementen en stenen hebben een ouder uiterlijk. Zelfs de dakpannen zijn weliswaar nieuw, maar krijgen een behandeling waardoor ze er oud uitzien." Volgens Kodde krijgt hij vanuit de buurt veelal positieve reacties op het project. „De meesten zijn wildenthousiast en zijn ambassadeurs van het project waar je u tegen zegt", lacht hij. „Maar ja, die zijn enorm blij dat het zwar te gat eindelijk gedicht wordt." Het is volgens Kodde de bedoeling dat de nieuwbouw in 2013 gereed is. Maarstraat Winkelruimte, oppervlak 40 m2,75.000 euro excl. btw v.o.n. Appartement, woonoppervlak 55 m2,119.000 euro v.o.n. Woningen, 119.000-189.000 euro v.o.n. Illustraties Andersdoen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97