Ontdekkingstocht aan de waterrand renen 4 m Sodom en Gomorra Zo'n twintig dames beginnen hard op onze auto te slaan Het platteland van Noordwest-Duitsland is van een bescheiden groene eenvoud. Lindy Jense dook onder in natuurschoon en klauterde omhoog in het klimwoud. 1 |PPQ fit* Talsperrepad (i°km) fin Zaterdag 8 oktober 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 ~X ~X ~T e hebben een adres in het centrum van Bogota. \A/ Het oude centrum. Ik laat de chauffeur het brief- Y Y je zien waarop het geschreven staat. Hij slaakt een diepe zucht. Het oude centrum is volgens hem een So dom en Gomorra van het ergste soort. Een meeting point van de misdaad. Een rovershol waar gestolen goederen wor- f den verhandeld en alle denkbare soorten drugs gedeald. Ver der staat de buurt bekend als centrum van lichte zeden voor man en vrouw, m Kortom, een wijkje waar het niet pluis is. En daarom is het volgens de chauffeur bepaald geen plaats om eens gezellig een wandelingetje met de camera te maken. Hoewel ik be- grijp dat hij een punt heeft, houd ik toch vol dat we erheen moeten. Laten we er eerst eens rustig doorheen rijden om de situatie beter te kunnen inschatten. Een halfuurtje later naderen we de plaats des onheils. Steeds meer vage types op straat, uitdagend geklede man nen en vrouwen op elke hoek. We rijden een paar rondjes en onze taxi lijkt niet op te vallen. Om even op gang te ko men, besluiten we vanuit de auto wat zogeheten rij-shots te maken. Niet met een grote opvallende camera, we gebrui ken een kleiner fototoestel waarmee we minder in de gaten zullen lopen, denk ik. In eerste instantie gaat het goed. We karren in fors tempo de straatjes door en kijken onze ogen uit Ineens komen we terecht in een concentratie van seksu ele dienstverleners. En dan gaat het mis. De dames en he ren op straat lopen natuurlijk niet echt ongeïnteres seerd te flaneren, ze kijken juist geconcentreerd naar wat voorbijrijdt. Op zoek naar handel. Ons kunnen ze dan ook niet missen. En heel scherp zien ze dat iemand voor in de auto een fototoestel in z'n hand heeft. Dat wordt niet op prijs gesteld. Er wordt geroepen. De vrouwen zijn het fanatiekst. Ze waarschuwen elkaar in sneltreinvaart. Geschrok ken houden we op met de filmerij. Inmiddels wor den we in de gaten gehouden door de hele straat. Alle ogen zijn op ons gericht. Snel wegwezen dus. We slaan rechtsaf en moeten abrupt stoppen. Een vrachtwa gen verspert de weg. Vrijwel meteen staat er ook een auto achter ons. We kunnen geen kant meer op en zien tot onze schrik een horde dames naderen. Woedend hebben zij de vuisten gebald en de gezichten staan niet op liefde. Zelfs niet op betaalde. Binnen de kortste keren is onze auto om singeld. Ik voel mij niet op m'n gemak. Door de gesloten ra men heb ik goed zicht op de verhitte gezichten, Dikke pak ken pancake plakken als korsten tegen wangen. Ogen ver drinken in zeeën mascara. Rommelige monden staan stijf van de felrode lipstick en schreeuwen verwensingen die voor ons bedoeld zijn. We maken verontschuldigende geba ren en doen net alsof we van niets weten. Maar we zijn de sigaar. Zo'n twintig dames beginnen hard op de auto te slaan. Er wordt versterking gehaald, zo begrijp ik uit de bevelen die worden geschreeuwd. De sfeer in onze auto is inmiddels wel angstig te noemen. We kunnen nog steeds geen kant op. De stem van de chauffeur klinkt steeds hoger en minder overtuigend. Potige travestieten voegen zich bij onze belagers. Er wordt nu stevig aan de auto ge schud. Alsof we omver geworpen gaan worden. Zouden we de politie niet kunnen bellen, opper ik. Maar daar heeft na tuurlijk niemand een telefoonnummer van. Nee, we staan er alleen voor en kunnen nu alleen nog gered worden wan neer de zandauto eindelijk klaar is met het lossen van zijn lading. Als dat niet snel gebeurt, hebben we een probleem van Afghaanse proporties. Het schreeuwen blijft maar door gaan en ogen spugen vuur. Net wanneer serieuze pogingen op gang komen om een zij raampje in te slaat, start de zand auto de motor en rijdt weg. Terwijl het hart ons bijna de keel uit bonkt, scheuren we er achteraan. Weg uit onze be narde positie, weg uit Sodom en Gomorra. Uiteraard kijken we niet achterom. Na een minuut of vijf lachen we de hele gebeurtenis wat ongemakkelijk weg. Dat filmen was mis schien wel wat ongepast, maar om daar nou voor gelyncht te worden? We krijgen weer praatjes. De chauffeur stelt voor 's avonds terug te gaan. Kunnen ze niet in de auto kij ken. Praatjesmaker. Ik heb m'n lesje wel geleerd, mij zien ze er niet meer. Genoeg boze vrouwen voor één dag. Mooi hoor, al die pad denstoelen. Rood, bruin, wit en zelfs knaloranje duiken ze op langs het wandelpad. Het jongste lid van ons gezelschap, net 7 geworden, blijft ademloos staan kijken naar een perfecte heksenkring. Maar we moeten door: de wande ling rond de Thülsfelder Talsperre is 10 kilometer lang en technisch gesproken zijn we nog niet eens be gonnen. We moeten eerst nog even met de trap de stuwdam op, waar de wandeling rond het meer begint. Willemshaven Groningen Oldenburg -Aug' uStendorf Thülsfeld Cloppenburg '.nbura J! t. Osnabrück 89§6^Sj|l Dwergte We zijn in Noordwest-Duitsland, om precies te zijn in de buurt van het stadje Oldenburg, regio Clop penburg, deelstaat Niedersachsen. Vanuit Nederland ben je er zo, het gebied ligt een uurtje rijden oost waarts van Emmen. Dit gebied is overduidelijk agrarisch. Gulle ak kers en weelderige bossen wisse len elkaar af; de lage huizen en boerenhoeves zijn opgetrokken uit rode baksteen en doen nostalgisch aan. Een kleine honderd jaar geleden hadden de bewoners van dit vlak ke land regelmatig last van over stromingen van het riviertje de Soeste. Afdammen, bleek de meest praktische oplossing. Na de opleve ring van de dam in 1927 verander de een dal bij het dorpje Thülsfeld in een klein stuwmeer, een van de weinige niet-natuurlijke meren in Noord-Duitsland. De wijde omgeving van het be schermde natuurgebied van de Tal sperre is tegenwoordig een pretti ge, toeristische bestemming. Het openluchtmuseum Cloppenburg laat zien hoe het boerenleven er 200 jaar geleden uitzag. Een mid dagje 'stadten' is goed te doen in de universiteitsstad Oldenburg of, iets verder rijden, de grote stad Bre men (denk aan de verplichte mi lieusticker). Maar wij zijn hier niet op steden trip, we willen graag genieten van de Noord-Duitse natuur. En ook daarvoor is het Cloppenburgse land zeer geschikt. Je kunt er wan delen, vissen, golfen, mountain- biken en gewoon fietsen. Een intensief middagje klimmen is ook aan te raden. Vlakbij Thülsfeld ligt het drukbezochte Kletterwald

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82