land 'Nieuwbouw kazerne is hard nodig' Papa's houden vette 22 Dierenasiel zit verlegen om nieuw bestuur Plaatje OOSTBURC Opnieuw voorstel aan raad Jubileumconcert van Sint Cecilia almanak HEADCANDY Bij gebrek aan vette dansfeesten voor hun puberkinderen en de rest van de jeugd uit Hulst en omstreken, besloten papa's Peter Boogaert en Paul Morres zélf feesten te organiseren. Aanvraag voor automatenhal op Markt Oostburg Headcandy haalt Amsterdamse clubscene naar Hulst zaterdag 8 oktober 2011 door Martijn de Koning OOSTBURC - De brandweer in Oost burg heeft een nieuwe kazerne hard nodig. Verbouwing van de huidige kazerne of verhuizing naar een bestaand pand is geen goede oplossing, vinden burge meester en wethouders van Sluis. Nieuwbouw op bedrijventerrein Stampershoek, aan de Maaidijk, is de enige optie. Het college deed een dergelijk voorstel al twee keer eerder, twee jaar geleden en afgelopen voorjaar. In 2009 schoot de gemeenteraad het idee af; in juni vroegen raadsle den meer onderbouwing over de noodzaak van nieuwbouw. Ook wilde de raad dat het college on derzocht of de ambulancedienst en gemeentewerken op hetzelfde terrein ondergebracht konden wor den. De toen begrote 2,1 miljoen euro bleef wel gereserveerd voor brandweeruitgaven. Het college komt nu met de ge vraagde onderbouwing. De staat van het huidige gebouw is heel slecht, geven B en W aan, en de ka zerne is te klein en onveilig voor de werknemers. Ook is er geen plek voor de hoogwerker, die daar om bij Dethon is gestald. Boven- KOEWACHT - Gemengd koor Sint Cecilia uit Koewacht geeft morgen een concert ter ere van het 45-jarig bestaan. Dat gebeurt in de plaatselijke paro chiekerk. Ook gemengd koor Acantus uit het Belgische Beveren verzorgt een optreden. Het concert begint om 14.30 uur. Toegang kóst 7,50 euro. Reserve ren via 06 13850126. Altijd min. 100 voor uw sloopauto. Binnen 24 uur opgehaald. Contant afgerekend. Ter plaatse RDW-vrijwaring. Mail: auto@gebroedersnatterman.nl De Terneuzenaar werd een paar maanden geleden voor de tweede keer vader van een dochter. En vijf weken later werd hij voor de tweede keer oom, ook van een meisje. „Wie weet komen ze wel bij elkaar in de klas", zei hij op de werkvloer. Zijn belangstellende collega's wilden zijn nieuwste aanwinst weieens be wonderen. „Wacht even, op mijn tele foon heb ik een foto", zei de Terneu zenaar. Het toestel ging van hand tot hand. 'Wat een schatje', 'akoes- jekoesjekoesje', 'ah gossie' en 'ze lijkt op jou'... Als jouw dochter zó in de smaak valt, raak je als kersverse va der vervuld met trots. Totdat hij zijn toestel terugkreeg en de foto zelf nog eens bekeek. Het was inderdaad een plaatje. Van zijn nichtje. dien is ook de locatie (aan de Oude Haven, middenin het stadje) ongunstig. De arbeidsinspectie zou na een bezoek maatregelen kunnen afdwingen, waarschuwt het dagelijks gemeentebestuur. Verbouwing van het bestaande, dertig jaar oude pand is kapitaals vernietiging, schrijven B en W. Verhuizing naar een ander oud ge bouw kan niet, omdat er geen on derkomens zijn die aan de eisen voldoen. Nieuwbouw op het be drijventerrein is de beste keuze, ook omdat de aanrijtijden dan meer dan een minuut korter wor den. In het gebouw worden ook ambtenaren met brandweertaken gehuisvest. Gezamenlijke huisves ting met de ambulancedienst zien de ziekenwagenbestuurders niet zitten. En over de toekomst van ge meentewerken moet nog gepraat worden. B en W stellen ook voor een water wagen aan te schaffen, maar als de bouw van de nieuwe kazerne niet doorgaat, is er geen plaats om die te stallen. De bouw van de kazerne kost twee miljoen euro, de waterwagen kost 190.000 euro. De gemeente raad praat en besluit deze maand over het al of niet bouwen van een nieuwe kazerne. OOSTBURC - In het pand Markt 22 in Oostburg, naast café De Zeeuw se Meisjes, komt mogelijk een be hendigheidsautomatenhal. Het Sluise college heeft een aanvrager laten weten mee te werken aan de vestiging daarvan. Wel moeten al le procedures nog doorlopen wor den, zoals een wijziging van het bestemmingsplan en de aanvraag van een exploitatievergunning. Een woordvoerster van de gemeen te benadrukt dat het niet om een gokhal gaat. „Bij behendigheidsau tomaten heb je zelf invloed op de uitkomst van het spel. Denk bij voorbeeld aan een biljarttafel." In de behendigheidsautomatenhal aan de Markt mag straks alleen al coholvrije drank worden geschon ken. Tip? redactie@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer Twee Hulster vaders heb ben zich het lot van hun pubers aangetrok ken dat er in het week end zo weinig voor ze te doen is. Peter Bogaert en Paul Morres gaan daarom zelf feesten organiseren. Onder de noemer 'HeadCandy' gaan ze jaarlijks zes grote danceparty's opzetten; de eerste is zaterdag 29 oktober. „In 'onze tijd' was er in Hulst voor de jeugd veel meer te doen in het weekend. ]e kon naar de Joy, de Sing-Sing, De Schuur, later de Champs Disques en in Klooster- zande naar Disco Love. Maar alles is al jaren dicht. Als je nog te jong bent om te mogen autorijden, of je hebt geen vervoer, dan kun je hier in de streek nergens terecht om eens te dansen. Toen zeiden we tegen elkaar: Dan zetten we toch gewoon zelf wat op!" Morres en Bogaert hebben hun huiswerk heel grondig gedaan. Ze hebben event-organisator Ilona van Dorsselaer (22) bij hun plan nen betrokken. Bogaert: „Zij weet hoe je een feest professioneel moet plannen, ze is jong en weet wat op dit moment hot is, qua mu ziekstijlen en artiesten." Van Dors selaer organiseerde vorig jaar de succesvolle Hulster nieuwjaarspar ty Back on the Map en is betrok ken bij dancefeesten in de Ant werpse club Noxx. Morres: „Het inspireert enorm als je ziet wat voor een geweldig rock festival Hulst op de kaart heeft ge zet. We kregen heel veel hulp en tips van de jonge Hulster bedrij ven Event Nation voor de website en Ditisjulius voor de grafische vormgeving. Bogaert: „Deze jon gens voelen haarfijn aan hoe je een bepaalde doelgroep moet aan spreken." Het resultaat is HeadCan dy; een fris, doordacht feestcon- cept. Een mix van dj's en live ar tiesten, mooie danseressen en een flitsende aankleding. Morres: „Het idee bleek zo aansprekend dat on dernemers in Hulst ons graag wil den sponsoren. Dat is toch gewel dig!" Bij supermarkt C1000 wordt bijvoorbeeld een actie gehouden waarbij gratis consumptiemunten (CandyCoins) worden verstrekt bij bepaalde aankopen. De ticketverkoop en veiligheid zijn professioneel geregeld. Zo kan iemand alleen een ticket voor de HeadCandy-party's kopen als hij in het bezit is van de CandyCard; een hippe kaart met persoonlijke gegevens. De organisatie weet dus wie er op het feest is en bij rad draaiers wordt de kaart ingeno men. De CandyCard kost normaal 7,50 euro, maar kan door sponso ring nu gratis worden aangeboden bij een ticket voor de Kick Off par ty van HeadCandy. Tickets (12,50 euro) zijn vanaf vandaag te koop via de website en ook bij ijssalon Gelato luliette in Hulst. J) www.headcandyparty.nl Zaterdag 29 oktober; Halve Maan Hulst; toegang vanaf 16 jaar. DJ Baz is een van de clubknallers die de Amsterdamse scene naar Hulst brengt tijdens HeadCandy. foto via Paul Morres HULST - De line-up van de Head candy kickoff party bestaat uit DJ Baz, gitarist Mitch de Vries, het dj-collectief Tjoller Inc. en MC lee man. Graag geziene gasten in de hipste clubs en op de grootste dan cefeesten. DJ Baz (mix van soul, funk, groove en house) is een Am sterdamse clubknaller en vaste dj in de hipste eet- en danstempel van Nederland: Supperclub. Als hij elders draait, neemt hij vaak een gast mee. Deze keer is dat gita rist Mitch de Vries van rockband Maroen. Baz heeft veel met dé Joh nny de Mol opgetrokken. Tjoller Inc. (Djo, Chico en Jules) draaien een eclectische mix van R8cB, hip hop en UK Sounds. Zij houden on der meer feesten in de exclusieve club Jimmy Woo in Amsterdam. MC leeman begon zijn carrière bij de Mixmasters en werkte eerder sa men met grote namen als Erick E, Roog en Gregor Salto. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Stichting Dierena siel Zeeuws-Vlaanderen zit drin gend verlegen om nieuwe be stuursleden. De voorzitter en penningmeester willen al geruime tijd stoppen, maar bij gebrek aan nieuwe aan was zijn zij nog altijd betrokken bij het reilen en zeilen van het die renasiel in Terneuzen. Er was ie mand gevonden. „Maar die schrok nogal van het werk dat op hem af kwam en is dus weer gestopt. Er is wel geld nodig voor een verbou wing. Zo willen we een extra ver blijf voor de kittens, die we nu nog her en der opvangen in het asiel. Een extra quarantainehok is ook' wenselijk. Daar moet geld voor gevonden worden", aldus me dewerkster Annet van Poppel. Het bestuursprobleem speelt al ja ren. Van Poppel benaderde daar om onlangs de fractie van TOP/Gemeentebelangen, in de hoop dat die politieke partij wil meedenken over een oplossing. Zonder bestuur blijft de ontwikke ling van het asiel immers stilstaan. Van Poppel: „Met drie nieuwe be stuursleden zijn wij enorm gehol pen." Belangstellenden kunnen bellen-met 0115-613841. Q www.dierenasielterneuzen.nl Uit het exploot d.d. 04-10-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van CYSOUW OPTIEK B.V., geves tigd en kantoorhoudend te Terneuzen, aan M.A.N. SCHEFFERS, thans zon der bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 03-10-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70