Zeeland PZC L Wit raafje op zwakke woningmarkt 100 x€ 100.000,- Jfcöagen, f 'vurai U/-7V 3§? 1 j ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 TEGENDRAADS Alleen in Zeeuws-Vlaanderen lichte stijging prijzen, in rest Nederland daling ti*/ Tiroler Anton en bier schenken oktober plezier ^ncMelair Mishandeling jongen op M. de Ruijtersingel 300 extra kaarten voor Jazz-a-Delic Zorgen PvdA over beveiliging systemen Extra groot prijzenpakket met Papa's houden vette feesten voor Hulster jongeren Zaterdag 8 oktober 2011 Vergeten erfenis van de Eerste Wereldoorlog Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen is een wit raafje op een landelijk zwakke woningmarkt. In heel Ne derland zijn de afgelopen drie jaar de gemiddelde verkoopprijzen van huizen gezakt, behalve in Zeeuws- Vlaanderen, volgens recente gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Makelaars den ken dat dit te danken is aan de in stroom van Belgen. Spectaculair is de stijging niet. Het gaat om 0,4 procent tussen het tweede kwar taal van 2008 en het tweede kwar taal van dit jaar. Afgezet tegen an dere gebieden valt het resultaat wel positief uit de toon, ook ten opzichte van 'overig Zeeland'. Het CBS signaleert daar in dezelfde pe riode een daling van de gemiddel de verkoopprijs met zes procent. Chris van den Branden, makelaar in Axel, en zijn collega Jan de Dob- belaere uit Oostburg staan niet te kijken van deze cijfers. „In Zeeuws- Vlaanderen gingen de huizenprij zen niet zo snél omhoog, dus gaan ze ook niet zo snel omlaag", aldus De Dobbelaere. Hij denkt evenals Van den Branden dat de licht te gendraadse beweging in Zeeuws- Vlaanderen te danken is aan Bel gische kopers. „De prijzen liggen hier tien procent lager dan over de grens en ook de aankoopposten, zoals de overdrachtsbelasting, zijn in Nederland veel lager", geeft De Dobbelaere aan. Beide makelaars melden de laatste tijd zeker één op de vijf woningen aan Belgen te ver kopen. Dat betekent niet dat zij in een jubelstemming verkeren, inte gendeel. Ook in Zeeuws-Vlaande ren zit de woningmarkt door de economische situatie op slot. Men sen blijven zitten, onder meer om dat een aantal van hen zo'n hoge hypotheek heeft dat ze bij verkoop een restschuld overhoudt. Van den Brande en De Dobbelae re merken dat in hun omzet. „Wij hebben sinds 2007 35 tot 40 pro cent ingeleverd", schat Van den Brande. De Dobbelaere houdt het op 25 a 30 procent. Woningen in Zeeuws-Vlaanderen blijven overi gens tot de goedkoopste van Ne derland behoren, met in het twee de kwartaal van 2011 een gemiddel de prijs van 164.561 euro. Alleen in Delfzijl en omgeving en in overig Oost-Groningen kunnen mensen goedkoper terecht, voor iets min der dan 150.000 euro. 'Overig Zee land' kende een verkoopprijs van 218.204 euro gemiddeld. Zie ook www.pzc.nl/video GRAAUW - Helemaal op de wijze van de oos- terburendurfde de Stichting Graauwrock het Oktoberfest gisteren (nog) niet te vieren. Wie in Duitsland een kleintje pils bestelt, krijgt een liter bier. Maar in de tent op het voetbalveld van de W Graauw hielden de plaatselijke Dirndl het op pullen halve liters. „We moeten het ook weer niet té gek ma ken", lachte voorzitter Carlo Saman van de Stichting Graauwrock. Met het oktoberfeest verlaat de stichting het gebaande rockpad. „Maar het blijft een groot feest." Anton aus Tirol, de echte, en de even Oosten rijkse Harry's Partyband zorgden voor de juis te sfeer voor het Zeeuws-Vlaamse Oktober fest. De boomzaagwedstrijd droeg nog meer bij aan de 'Holzhackerbuben' sfeer. Voor de tweede editie vanavond zijn nog enkele tien tallen kaarten beschikbaar. foto Mark Neelemans TERNEUZEN De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling op woens dag rond 23.50 uur aan de Michiel de Ruijtersingel in Terneuzen. Een 18-jarige Terneuzenaar werd inge haald door een onbekende fietser. Deze trapte hem van zijn fiets, pak te hem beet en sloeg hem verschil lende malen. Daarna fietste de on bekende man/jongen in de rich ting van het City Hotel. TERNEUZEN Jazz-a-Delic krijgt de voormalige fitnesszaal van Elegance in Snowba- se als extra ruimte voor de jubi leumeditie op 19 november. Hier door zijn er 300 extra kaarten be schikbaar voor het dance-evene- ment. Verkoop op zaterdag 22 okto ber om 11.00 uur bij Snowbase in Terneuzen. Er is geen online ver koop. De eerste 1200 kaarten wa ren binnen een uur uitverkocht. TERNEUZEN PvdA-raadslid Jack d'Hooghe vraagt zich af of de digitale infor matiesystemen van de gemeente Terneuzen goed beveiligd zijn te gen hackers. Hij wil van het college van B en W weten in welke mate de veiligheid van de systemen wordt gecontroleerd. D'Hooghe maakt zich zorgen, omdat diverse gemeenten en het Rijk onlangs slachtoffer werden van hackers. Gelukstrekking 10 oktober Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69