361 sport Zaamslag-speler herkent blessure Robben SPORTFOTO VAN DE WEEK zaterdag 8 oktober 2011 De New York Yankees werden daardoor verrassend uitgeschakeld, want de best-of-five-serie eindigde door de overwinning ook in 3-2 voor de Tigers. De Yankees, die de World Series 27 keer wonnen, dropen teleurgesteld af. foto Kathy Willens New York Yankees-speler Nick Swisher (nummer 33) kijkt samen met het publiek de home run van Don Kelly na. Mede dankzij die homerun wonnen de Detroit Tigers het vijfde duel in de eerste ronde van de play-offs van de Major League Baseball met 3-2. Sporters worden vaak ge hinderd door pijntjes of blessures. Wat kunnen ze eraan doen? Hoe kunnen ze die voorkomen? In deel 6: de ontsteking aan het schaambeen. door Roeland van Vliet De afgelopen maanden sukkelde Arjen Rob ben (foto) met een ontsteking aan het schaambeen. De linksbuiten van Bayem München en het Neder lands elftal speelde vaker niet dan wel. Maar rust houden, zo vertelde hij dinsdag voor de ca mera's van Studio Sport, hielp niet. „Het is nog helemaal niet te zeggen hoelang dit nog gaat du ren", zei de Groninger, die er moedeloos van werd. Maar toen was, zo bleek giste ren, een oplossing al in beeld. Maandag constateerde de medi sche staf van het Nederlands elf tal - Robben verbleef in Noord- wijk vanwege de EK-kwalificatie- wedstrijden tegen Moldavië en Zweden - al dat een liesbreuk de oorzaak was van alle ellende. Woensdag werd dat in Ede be vestigd door een specialist. Een dag later werd hij al geopereerd in Duitsland. Hoewel er geen details over de operatie naar buiten zijn ge bracht, is er waarschijnlijk bij Robben een matje ingehecht in zijn liesstreek. Dat zorgt voor ver steviging. De bedoeling is dat hij na een korte revalidatie (hij mag tien dagen niets doen) van al zijn klachten af is. Michél Hulsman, voetballer van Zaamslag 3, herkende de proble men van Arjen Robben. De 43- jarige aanvaller worstelde name lijk in 2010 zelf met een ontste king aan het schaambeen. En bij hem was, net als bij Robben, na lang zoeken een operatie de op lossing. Bij de Zeeuws-Vlaming kwam de niet-bacteriële ontsteking ge leidelijk. „Ik voelde het voor het Tips? mail naar sport@pzc.nl eerst tijdens wedstrijden. Ik zat met een bepaalde pijn in die streek. Het werd na verloop steeds erger en op een gegeven moment was voetballen gewoon niet meer mogelijk. Lopen ging nog wel, maar bij schoten op doel zakte ik door de grond." Hulsman maakte een rondgang langs tal van medici, maar de di recte oorzaak van de ontsteking werd niet gevonden. „Er werd wel eens een spuit in gezet, maar dat hielp niet. Ook is tegen me gezegd: je moet er maar mee leren leven. Maar dat hoeft dus helemaal niet." Uiteindelijk kwam de voetballer terecht bij dr. De Mey in het zie- kenhuis van Terneuzen. Die ont dekte dat Hulsman een dubbele liesbreuk had boven in de lies - dus op een ongebruikelijke plek - en dat daar de ontsteking door veroorzaakt werd. „Ze noemen zoiets een sports men hernia. Op een gewone mri-scan was die niet te zien. Op een dynamische mri-scan, die ze in Terneuzen uitvoerden, wel." Binnen afzienbare tijd werd de Zaamslag-speler geopereerd. Er werd bij hem een kunststof mat ingehecht. Zo'n matje wordt goed door het lichaam geaccep teerd. „Bij mij werden mijn buikspieren erdoor versterkt", vertelt Hulsman. „Sindsdien ben ik van mijn blessure af"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68