341 sport 'Ik voelde me gevleid door het aanbod van ZEEUWS-VLAAMSE DERBY Michel Leonhart wil met Axel ten koste van HW'24 de maximale score behouden 's Lands Welvaren in eigen huis onderuit Roxanne Knetemann naar Raboteam Vos Voetballer Bailleul (23) overleden Oprichter Scheldesport en AV'56 overleden zaterdag 8 oktober 2011 i vsm m. -# m nes sszsas 1 Na zijn vertrek bij RCS hoopte Michel Leonhart de volgen de stap in zijn loopbaan te kunnen zetten. Aanbiedingen van de hoogst spelende Zeeuwse clubs bleven echter uit, waarna hij inging op het aanbod van Axel. Na een vliegen de start met de zondag-derdeklasser wacht morgen de der by tegen HW'24, dat ook nog steeds de maximale score heeft. Voor Leonhart is het treffen met zijn oude liefde een bijzonder duel. Toch had de trainer morgen ook als toe schouwer langs de lijn kunnen staan, wanneer de recente gesprekken met de Belgische topclub Club Brugge een posi tieve afloop hadden gekend. Hij heeft er niet mee te koop gelopen. „Maar ik krijg nu wel weer kip penvel als ik eraan te rugdenk", bekent Michel Leonhart (45), zodra Club Brugge ter sprake komt. In een restaurant in Axel ver telt hij over de interesse van de Bel gische topclub, de gesprekken met de Belgische beleidsbepalers en het onderhoud met hoofdtrainer Adrie Koster. Leonhart geniet nog altijd van het trainersvak, maar kent ook de keerzijde van het trai- nersbestaan. „Het voetbal heeft me niet alleen plezier en mooie momenten opgeleverd." We gaan terug naar de derde week van augustus. Totaal onverwacht krijgt Leonhart een telefoontje van Henk Mariman. De sportief manager van Club Brugge vraagt of hij interesse heeft om bij de Bel gische club trainer te worden van de A-junioren. Twee dagen later zit Leonhart in het Jan Breydel Sta dion rond de tafel met Mariman en hoofd jeugdopleiding Pascal de Maesschalck. „Het was een positief gesprek", kijkt Leonhart terug. „Een paar dagen later heb ik Adrie 1 Koster gebeld en een half uur met hem gesproken. Een week daarna ben ik weer naar Brugge gegaan, voor een tweede gesprek." Sven Vermant, oud-speler van on der meer Club Brugge en Schalke 04 en sinds enkele maanden even eens werkzaam als sportief mana ger, is die donderdag één van de ge sprekspartners. Leonhart: „Ik had Ronny van de Velde, de voorzitter van Axel, toen al ingelicht. Want een dubbelfunctie zag ik niet zit ten. Bij Club Brugge zou ik vier keer per week trainen, plus op za terdag de wedstrijden. Ik had een financieel voorstel van ze gehad en vervolgens een tegenbod gedaan. Het zou een zware belasting wor den en ik ga niet voor niets vijf keer per week een uur heen en weer naar Brugge rijden. In België staan veel trainers te springen voor zo'n baan, maar ik heb ook nog twee sportzaken. Als ik bij Club Brugge aan de slag zou gaan, zou ik mijn personeel extra uren moeten laten maken. Daar moest ik wel rekening mee houden." Het verschil tussen vraag en aan bod blijkt, nadat hij drie weken niets heeft gehoord, te groot voor Club Brugge. „Ik voelde me ge vleid, vond het leuk", bekent Leon hart. „Er zit wel een voorgeschiede nis aan. Vorig seizoen stopte ik bij RCS en hoopte ik dat ik bij een ho ger spelende club aan de slag zou kunnen. Daar had ik mijn zinnen op gezet. Hoek, Kloetinge, Vlissin- gen, Goes, Terneuzen en ook Zaamslag leken me mooie clubs om te werken. Maar de meeste trai ners bleven gewoon. En de beleids bepalers bij Hoek vinden me ken nelijk niet goed genoeg. Ik was toe aan die stap en het was teleurstel lend dat het op niets uitdraaide." Axel komt op zijn pad, vanwege droevige familieomstandigheden bij hoofdtrainer Rinus Zegers. Leonhart: „Ik had een goed gevoel bij de club en wist na één gesprek al dat ik het ging doen." Als de voorbereiding met Axel een maand onderweg is, komt het tele foontje vanuit Brugge. „Ik ben bij andere mensen gaan informeren en hoorde dat ik vorig jaar in maart, april al in beeld was ge weest. Dat doet je dan wel goed. Ze kunnen veel trainers krijgen, maar bellen naar Michel Leonhart uit Zeeuws-Vlaanderen. Dat vind ik wel mooi. ]e praat toch over de Belgische landskampioen bij de A-junioren." Dat het op niets is uitgelopen, heeft niet voor een grote teleurstel ling gezorgd. Het heeft zijn ego ge Michel Leonhart in het Axelse Bos. „Van de huidige selectie van HVV'24 heeft het gros onder mij gedebuteerd, is doorgebroken of door mij gehaald", zegt hij aan de vooravond van de derby. foto Mark Neelemans streeld en hij ziet het vooral als een mooie ervaring. „Ik had het werken bij een BVO eigenlijk al uit mijn hoofd gezet. Ik wil graag in de top van Zeeland trainen. Mis schien komt dat er de komende ja ren wel van. Ik wil niet arrogant overkomen, maar ik denk dat ik er klaar voor ben, dat ik het aankan." De toekomst zal uitwijzen of het er ooit van komt. Tot die tijd richt Leonhart zich volledig op Axel, DENKSPORTEN Historische schaakpartijen, gedenkwaardige damwedstrijden en spannende bridgeduels, nieuws en analyses 1 www.pzc.nl/denksport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl KWADENDAMME In de derde wedstrijd van het sei zoen in de tweede divisie drieban den ging 's Lands Welvaren 1 onder uit De formatie verloor met 2-6 van Ad Hordijk Bilj. Art. Het was een tegenvallend resultaat voor de thuisploeg, met name om dat Bryan Vangenechten slechts een puntje tekort kwam tegen Wil- ff ied van Beek. Aan de andere kant lieten de neder lagen van Ronald Van Geyt en Koen Pöpsel aan duidelijkheid niets te wensen over. MEERLE Met het aantrekken van Roxane Knetemann (24) en de Australische Lauren Kitchen (20) begint de nieu we rond Marianne Vos gebouwde vrouwenploeg van Rabobank steeds meer vorm te krijgen. Sarah Düster, Annemiek van Vleu ten, Thalita de Jongh en uiteraard Vos zelf waren al eerder vastge legd. Voor de resterende vier plek ken laat ploegleider Jeroen Blijle- vens vooral zijn oog vallen op hard- rijdsters, die de ploegentijdrit aan kunnen. LOKEREN De Franse voetballer Julien Bailleul is op 23-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Belgische club Loke ren, zijn laatste werkgever, gisteren in een korte verklaring laten we ten. De middenvelder overleed aan de gevolgen van een slepende ziekte. Bailleul speelde sinds vorig jaar voor Lokeren, maar moest een half jaar geleden stoppen met voetbal len vanwege ernstige maagproble men. Hij kwam in België eerder ook uit voor Bergen. MIDDELBURG Jan Johannisse, de oprichter van de Zeeuwse atletiekverenigingen AV'56 en Scheldesport, is overle den. Johannisse richtte op 17 februa ri 1956 met drie anderen het Goese AV'56 op, nadat sportvereniging Hellas was opgeheven. Johannise was destijds sportambtenaar in Goes. Nadat hij naar Terneuzen was verhuisd, richtte hij in die stad op 8 maart 1962, opnieuw samen met drie anderen, av Scheldesport op. AV'56 en Scheldesport zijn bei de nog steeds bloeiende clubs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66