Vlissingen wil dat dakloze vertrekt van Zijn eten maakt hij klaar op een vuurkorf Water haalt hij een eindje verderop bij Ku- zee, de post aan de overkant van het spoor bij zijn moeder in Oost-Souburg. Bij haar kan Willem Buijs (48) ook zijn mo bieltje opladen. En de batterij van zijn fototoestel. 241 zeeland Tholen doet mee aan Elk korps wil graag duurzaamheidsweek in stavemsse naar taptoe in Vosmeer DAKLOOS Willem Buijs woont in een zeecontainer langs het spoor zaterdag 8 oktober ?011 door Theo Giele Hij haalt de camera uit zijn broek zak en laat de foto's zien die hij eer der op de ochtend heeft gemaakt Een vrachtwagen met een kraan haalde de hekken weg die de af scheiding vormden tussen Wil- lems stukje land en de weg langs het kanaal. Zonder waarschuwing vooraf En dat nog wel op zijn verjaardag. Wil lem kan niet lachen om deze sur prise. „Ze hebben mijn spullen ver- habbezakt, mijn hekken uit de grond getrokken en in een bak ge stampt. En toen ik vroeg waarom, haalden die mannen hun schou ders op. Het boeide ze weinig. Op dracht van ProRail. Ik vind het een hele vreemde actie." Willem Buijs woont een jaar of drie op de strook tussen het spoor en de weg langs het kanaal. Vol gens hem is het niemandsland. Hij heeft het landje vlak gemaakt en bewerkt. Hij verbouwt er wat groenten en fruit. Verder leeft hij van een uitke ring. Tot een paar weken geleden woonde Willem in een chaletje op 'zijn' land. Maar dat is op last van de gemeente Vlissingen wegge haald. Het is nu eenmaal niet toe gestaan om daar te wonen. Toen is hij maar in de zeecontai ner gaan wonen die ook op zijn erf staat. Met wat isolatiemateriaal en hout probeert hij de ergste win terkou voor te zijn. Met zijn tien jaar oude honden Muus en Wolf - zus en broer - leidt Willem sinds zijn veertigste nu niet bepaald een doorsnee be staan. Hij woonde in Doel, het dorp dat voor de uitbreiding van de Antwerpse haven moet wijken. Toen hij daar moest vertrekken, keerde hij terug naar Walcheren, waar zijn moeder woont. „Ik heb in loodsen gewoond, bij de Olau Line, bij Ritthem. Tot ik dit kon overnemen." Terug in Oost-Souburg was er geen huis voor hem. „De woning door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen geeft ook dit jaar weer invulling aan de Week van de Duurzaam heid. Van 7 tot en met 12 novem ber gebeurt er van alles. Op maandag 7 november presente ren negentien leerlingen van het Calvijn College hun mini-ondeme- ming in de raadzaal van het ge meentehuis. Ze hebben veel aan dacht voor maatschappelijk verant woord ondernemen. Diezelfde middag krijgen 21 andere leerlin gen les van Thoolse ondernemers over dit onderwerp. Later in de week krijgen ook leerlingen van het Westerpoort een introductie les duurzaam ondernemen. Verder staan in de week onder meer de start van de zesde Thool se cursus duurzaam ondernemen en een duurzaamheidstour op het programma. Een bus met Thoolse ondernemers maakt een rondrit langs drie bedrijven die samen de gedachte 'cradle 2 cradle' invullen. Hierbij dient een afvalstof van het ene bedrijf als grondstof voor een ander bedrijf. Als afsluiting van de week zal op vrijdag op vier scholen in de ge meente worden voorgelezen uit het boek 'Mr Finney en de andere kant van het water'. STAVENISSE - Burgemeester en wet houder willen zeven ton uittrek ken voor een nieuwe damwand in de haven van Stavenisse. Het is de tweede damwand in de gemeente die wordt aangepakt. Onlangs werd al t,3 miljoen euro uitgetrokken om die in Sint-Anna- land te vernieuwen. Enkele jaren geleden kwam aan het licht dat beide damwanden in zeer slechte staat verkeerden. Volgens een woordvoerder van de gemeente is nog niet bekend wan neer de werkzaamheden in Stave nisse beginnen. „Maar we streven ernaar om het werk vóór het vaar- seizoen af te ronden." OUD-VOSSEMEER - De Taptoe van Oud-Vossemeer, vanavond toe aan de 31e aflevering, heeft zijn gren zen nog niet bereikt. Ieder jaar melden zich meer en meer korp sen, die maar wat graag over het Raadhuisplein paraderen. Muziekvereniging OVM ziet de wachtlijst steeds langer worden. Voordeel is dat het neusje van de zalm naar Tholen komt. Tegen het decor van het Ambachtsherenhuis en het oude gemeentehuis klinkt om 19.30 uur de intrada ter inlei ding van de tapoe. Als gastkorpsen komen het Fanfa rekorps der Genie en de Drum- guards uit Delft. Die eerste speelde een week geleden nog op de Natio nale Taptoe in Ahoy Rotterdam. OVM laat zelf ook van zich horen. Het orkest maakt een muzikale duik in de geschiedenis vanwege haar 85-jarig bestaan. De nieuwe jubileumshow wordt voor het eerst gespeeld op de taptoe. Aan de grote finale zijn alle deelnemen de korpsen verbonden. Zij spelen enkele stukken gezamenlijk. Voorafgaand aan de Taptoe mar cheren de muziekgezelschappen vanaf 18.00 uur voor een streetpa- rade door de straten van Oud-Vos- semeer. Het voorprogramma op het Taptoe-terrein, een nieuw on derdeel, begint om 19.15 uur. Willem Buijs met zijn honden voor zijn terrein met op de achtergrond de zeecontainer waarin hij overnacht. De hekken en de poort die de afscheiding vormden tussen de weg en het perceel waarop Buijs leeft zijn gisterochtend weggehaald. foto's Lex de Meester bouw heeft geen huis voor je klaar staan. In principe ben ik dan dak loos. Dan zorg je voor jezelf. Ik vind het zelf wel innovatief maar dat wordt niet echt gewaardeerd." Zou hij in een rijtjeshuis kunnen leven? Willem kijkt bedenkelijk. Hij weet het niet. „Ik woon al zo lang op deze manier." Toch heeft hij zich ingeschreven bij drie woningbouwcorporaties. „Zelfs bij een aan de overkant in Zeeuws-Vlaanderen. Maar je krijgt te horen dat je voorlopig niet aan de beurt bent." De gemeente Vlissingen zegt dat Willem niet kan blijven op het ter- reintje bij het spoor. Het is geen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60