Subsidie-aanvraag voor duikhotspot Zeeland Waterelement almanak vernield Plaatje Held Joannathan opent kinderboekenweek op De Sprienke BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 DIJKVAK WEMELDINCE-KATTENDIJKE Vlaamse en Nederlandse overheden hopen op steun uit Brussel GOES - Als een held werd hij gisteren ont haald op Mytylschool De Sprienke in Goes. Jo- annathan Duinkerke is niet alleen oud-leer ling, maar tegenwoordig ook succesvol wiel renner. Tijdens de Special Olympics veroverde hij meerdere medailles. Voor de leerlingen is hij dan ook een echte held en laat dat nu net het thema van de Kinderboekenweek zijn. Of ficieel is die afgelopen woensdag begonnen, maar op De Sprienke was dat gisteren. Joanna- than was naar zijn oude school gekomen om de week te openen. Veel boeken kwamen daar overigens niet aan te pas, de leerlingen waren vooral blij met de bidons die hun held uitdeelde. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE - Het waterelement op het vernieuwde Dorpsplein in Wemeldinge is twee weken na plaatsing al vernield. Onbekenden hebben onderdelen van een para plu in de spuitkop gestopt, waar door het waterelement niet meer spoot. Inmiddels zijn de vernielin gen hersteld, meldt wethouder Jon Herselman (WD, openbare wer ken) van Kapelle. Eigenlijk zou het element tot 1 november aan staan, nu wordt dat komend voorjaar. De jonge Terneuzenaar werd een paar maanden geleden voor de twee de keer vader van een dochter. En vijf weken later werd hij voor de tweede keer oom, ook van een meis je. „Wie weet komen ze wel bij elkaar in de klas", zei hij op de werkvloer. Zijn belangstellende collega's wilden zijn nieuwste aanwinst weieens be wonderen. „Wacht even, op mijn tele foon heb ik een foto", zei de Terneu zenaar. Het toestel ging op de werk vloer van hand tot hand. 'Wat een schatje', 'akoesjekoesjekoesje', 'ah gos sie' en 'ze lijkt op jou'..., waren wat van de lovende reacties. Als jouw dochter zó in de smaak valt, raak je als kersverse vader ver vuld met trots. Totdat de Terneuze naar zijn toestel terugkreeg en de fo to zelf nog eens bekeek. Het was in derdaad een plaatje. Van zijn nicht je door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De provincies Zee land en West-Vlaanderen hebben samen met de gemeenten Goes en Kapelle een Europese subsidie aan gevraagd voor het miljoenenpro ject Grenzeloos Duiken. Een deel van dit project zal langs de Ooster- schelde, tussen Kattendijke en We meldinge worden uitgevoerd. De Vlaamse en Nederlandse over heden hopen op een subsidie uit Brussel van 50 procent van de be nodigde 2,7 miljoen euro. Twee ton van het totale budget zal gaan naar de duikhotspot op het dijkvak Wemeldinge-Kattendijke, langs de Oosterschelde. De helft (een ton) zou dus voor rekening komen van de Europese Unie, de andere helft betalen Goes, Kapelle en de provincie samen. De drie overheden zijn overeengekomen dat de provincie 25.000 euro be taalt, de gemeente Goes 45.000 en de gemeente Kapelle 30.000, meldt wethouder Ion Herselman (WD, financiën) van Kapelle. De hotspot moet over een aantal jaar zijn veranderd van Spartaanse duikplek tot duikersparadijsje. Zo kleden duikers zich nu nog langs de weg over de dijk, 'en plein pu- blique' om. Ook zorgen de, aan de Oosterscheldekant van de weg ge parkeerde auto's, wel eens voor overlast. Duikers glibberen daar naast met hun zware uitrustingen van de dijk het water in, met alle risico's van dien. Met de Europese subsidie en het geld van de Zeeuwse overheden zouden er voorzieningen kunnen komen zoals informatieborden, duiktrappen, omkleedfaciliteiten. Of het doorgaat is niet zeker, maar er wordt zelfs gepraat over de aan leg van een baai voor beginnende duikers. De Oosterschelde is, met zijn stromingen, in principe alleen geschikt voor ervaren duikers met speciale stromingsbrevetten. Het grootste deel van het budget zal overigens opgaan aan een circa 18 meter diepe duiktank met een diameter van 33 meter en een in houd van maximaal 13.000 kubie ke meter, die in het West-Vlaamse plaatsje Zwevegem zal komen te staan. Het gaat om een oude stook olietank, horende bij een voormali ge elektriciteitscentrale, die een tweede leven krijgt. Duikers kun nen daar, net als in het Brusselse duikcentrum Nemo 33, leren om op grote diepte te duiken. Oplei dingen vormen dan ook een on derdeel van Grenzeloos Duiken. Zaterdag 8 oktober 2011 Twintigduizend kilo Jonagolds voor het goede doel Vergeten erfenis van de Eerste Wereldoorlog Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Wordt 10-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57