Club Brugge' sport 135 Aanhaken is vandaag het doel voor hoofdklassers Kloetinge en Hoek WWm Vier Nederlandse zwemsters in 'Duel in the Pool' Helikopter velt Belgische renner Eijssen in Ronde van Peking is W/ftglHSïL www.marathonzeeland.nl zaterdag 8 oktober 2011 waarmee hij met indrukwekkende cijfers koploper is in de derde klas se. Vijf wedstrijden, vijftien pun ten. Zestien doelpunten voor en slechts eentje tegen. „Het zegt nog niets, maar we zijn wel op de goe de weg. Met deze groep is het pret tig werken." Anders dan bij RCS? Leonhart: „Ik vond het bij RCS niet moeilijk, maar ik moest te veel bezig zijn met de 'moeilijke ge valletjes'. Terwijl je er als trainer niet bent om randzaken op te los sen. Bij Axel kan ik er in voetbal lend opzicht meer uithalen en als trainer geeft dat veel voldoening." Hij bekent te zijn geschrokken tij dens zijn allereerste training bij Axel. „Ik begon met een rondo. Lekker weer, goed veld, twee man in het midden, maar ik wist niet wat ik zag. Ze konden de bal nog geen drie keer naar elkaar spelen zonder dat ie werd onderschept. Dan is het mooi om te zien dat veel jongens daarna progressie heb ben gemaakt. Veel spelers wisten niet wat in de zone verdedigen was, maar ze hebben het heel snel opgepikt. Het gros volgt een hbo-studie of heeft die afgerond. Dat merk ik wel. Het is een intelli gente groep." Leonhart weet inmiddels dat het ook een groep is die graag een café bezoekt. En dus maakt hij van nacht rond één uur een rondje door de Axelse binnenstad. „Van mij mogen ze best weg gaan. Maar drink dan af en toe een Spaatje. Als ik ze tegenkom, ga ik er even bij staan. Misschien houden ze zich dan wel een beetje in. Het is misschien ouderwets, maar daar geef ik niets om." Hij tovert wat pa pieren uit zijn tas. „Kijk, dit heb ik uitgeprint. Axel heeft in 1979 voor het laatst in de tweede klasse ge speeld. En in de jaren daarna zijn ze in de derde klasse nooit hoger geëindigd dan de zevende plaats. Ik wil mijn spelers duidelijk ma ken dat ze dus met iets bijzonders bezig zijn. Het seizoen openen met vijf overwinningen op rij; dat is misschien nog wel nooit ge beurd in Axel." Voor zijn 'nachtelijke controle' is het een voordeel dat hij sinds kort ook in Axel woont. Leonhart is een paar maanden geleden geschei den. Het voetbal heeft daarin een grote rol gespeeld. „Ik deed veel te veel. Op maandagavond zaalvoet ballen, op dinsdag en donderdag trainen bij RCS en op vrijdaga vond wilde ik nog weieens in Bel gië gaan zaalvoetballen. Met mijn wedstrijdvoorbereiding was ik op zaterdag vaak een uur of twee be zig en op zondag was ik dan vaak van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat weg. En ik had twee zaken. Dat is niet bevorderlijk voor je rela tie, je groeit uit elkaar. Het voetbal heeft me dus niet alleen plezier en mooie momenten opgeleverd." Zijn jongste zoontje woont nu bij zijn moeder. „Dat doet pijn, ik mis hem. Maar laatst ging hij net als zijn oudere zus mee naar de uit wedstrijd tegen Cluzona. Mijn twee andere kinderen, die in Roosendaal wonen, waren er ook. Met z'n vieren stonden ze langs de lijn. Daar heb ik echt van geno ten." door Jan Dagevos MIDDELBURG - Aanhaken of afha ken. De Zeeuwse ploegen weten wat de belangen zijn tijdens de zes de speeldag in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Zowel Kloetinge als Hoek heeft een over winning nodig om zich stevig in de middenmoot te nestelen. Kloetinge heeft tot nu toe zes pun ten vergaard en stuit vandaag op het eigen Wesselopark op Nieuw Lekkerland, dat nog maar één punt heeft gehaald. „Het is een las tige ploeg", vindt Kloetinge-trai- ner Cees Houtepen. „Nieuw Lek kerland speelt heel verdedigend, dus we moeten ons geduld bewa ren." Bij Kloetinge ontbreekt Ingmar Quist vanwege een enkelblessure. Corné Schilperoort, die enkele we ken geleden een zware hersen schudding opliep, is uit het zieken huis ontslagen, maar is zeker tot aan de winterstop uitgeschakeld. Hoek gaat vandaag in Rotter dam op bezoek bij XerxesDZB. De Zuid-Hollandse formatie kende een stroeve start, maar heeft in middels haar ritme gevonden. Vo rige week werd LRC in Leerdam met liefst 8-0 afgedroogd. „Dat is een aardige uitslag, maar dat zegt me niet zoveel", stelt Hoek-trainer Ruud Pennings. „Soms is het moeilijker om tegen een ploeg te spelen die de week er voor onverdiend met 1-0 heeft ver loren. Zo'n ploeg is dan uit op re vanche. Maar het is duidelijk dat we tegen een goede tegenstander moeten. Xerxes heeft het vorig sei zoen goed gedaan en haalde zelfs de nacompetitie. Dat zegt genoeg." Bij Hoek zijn de verdedigers Gio vanni Siereveld en David van Hoy- weghen hersteld van hun blessu res en weer inzetbaar. Dat geldt nog niet voor Lionel Lord en Jari Vyaene. Raymond Wolff vormt een vraagteken. Hij bracht gistereii een bezoek aan de fysiotherapeut. De Angolese verdediger Dhombe- le Katenga trainde afgelopen week mee bij Hoek, maar kampt met een conditionele achterstand. „We hebben nog niet echt een goed beeld van hem kunnen vormen", zegt Pennings. „Hij krijgt de ko mende twee weken nog de kans om aan te haken." Hij heeft in een flinke dip gezeten, maar is uit het dal geklauterd. Toch ook wel weer dankzij het voetbal. Bij Axel gaat het boven verwachting en morgen wil hij graag de zesde zege van dit sei zoen boeken. Voor Leonhart is het niet zomaar een derby, want met HW'24 is hij in drie jaar tijd twee keer kampioen geworden en één keer gedegradeerd. „Natuurlijk is het een speciale wedstrijd. Van de huidige selectie van HW'24 heeft het gros onder mij gedebuteerd, is doorgebroken of door mij gehaald. Met de meeste jongens heb ik nog vaak contact." In de ogen van Leonhart is HW'24 morgen favo riet. „Ze spelen al jaren samen en hebben drie jaar op rij de nacom petitie gehaald. Dan staat er wel wat ervaring, lijkt mij." Stel dat Axel morgen wint, de ze ges aan elkaar blijft rijgen en ver volgens kampioen wordt? Wat voor waarde heeft die titel dan? Het plan is namelijk om Axel en AZW te laten fuseren tot één gro te vereniging, waarbij de prestatie- ve tak op zaterdag moet gaan voet ballen. „Ik weet niet hoe het zich allemaal gaat ontwikkelen", zegt Leonhart. „Ik kan en wil er ook niet te veel over zeggen. Zolang er geen duidelijkheid is over de fusie, moeten wij gewoon op dezelfde voet verder gaan. Volgende week spelen we tegen Zeelandia Middel burg. Dan hebben we het hele lin kerrijtje gehad en weten we waar we staan. Als we dan nog steeds koploper zijn, zal het echt gaan le ven in Axel. En dat is toch één van de redenen waarom deze club mij heeft gehaald. Iets neerzetten en resultaten boeken; daar kan iedere trainer van genieten." Barry van der Hooft Rijswijk - Tijdens het prestigieuze zwemevenement 'Duel in the Pool', waar de Amerikaanse zwem mers strijden tegen hun Europese collega's, komen vier Nederlan ders in actie. Ranomi Kromowidjo- jo, Marleen Veldhuis, Moniek Nij- huis en Sharon van Rouwendaal zullen op 16 en 17 december in de Amerikaanse stad Atlanta (Geor gia) de eer van Europa verdedigen. Het Europese team bestaat uit 22 mannen en 22 vrouwen. Het 'Duel in the Pool' ging aanvankelijk tus sen Amerikaanse en Australische zwemmers. "Rvee jaar geleden werd het voor het eerst een con frontatie tussen de Verenigde Sta ten en Europa. Alle duels zijn tot nu toe gewonnen door de Ameri kaanse afvaardiging. Er is een prïj- zenpot van 100.000 Amerikaanse dollar (75.000 euro) beschikbaar. De winnaar van een individuele af stand ontvangt 1100 euro, een we reldrecord levert 11.000 euro op. Veldhuis troefde gisteren bij we reldbekerwedstrijden kortebaan in Dubai Kromowidjojo af op de 50 meter vrije slag. Veldhuis kwam in de finale tot een tijd van 24,14 se conden terwijl 'Kromo' na 24,23 aantikte. Het brons ging naar Wang Junyao uit China. Eerder oj? de dag werd Kromowidjojo vierde op de 50 meter rugslag. yong ning town - Een laag vlie gende helikopter heeft er gisteren voor gezorgd dat de Belgische wiel renner Yannick Eijssen de Ronde van Peking na de derde etappe moest verlaten. Door de luchtverplaatsing van de helikopter kwamen de reclamebor den langs het parcours in China los. BMC-rijder Eijssen kwam ten val en werd daarna ook nog aange reden door een motor. Hij hield aan het incident verwondingen in zijn gezicht over en is naar het zie kenhuis overgebracht. De etappe werd gewonnen door Nicolas Roche. De Ierse wielren ner van AG2R bleef met zijn mede vluchters het peloton net voor in de 162 kilometer lange etappe van Men Tou Gou naar Yong Ning Town. Zijn landgenoot Philip Deig- nan werd tweede, voor de Brit Christopher Froome. Dennis van Winden was de beste Nederlander op de zestiende plaats. ZffUUSEjVg, Zeehond Fonds SP SSfl BfjBL. Contnim Btirgh (Hawcnslodo) Finish: Centrum Zontolandc Parcount: Unties Rm». MTB Tour cu live lc volgen vnnal 1200 out MJo. Staniijd: 12, rciHii*: Geheet o Tour c. MiniM.i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55