1+1 gratis*. agrimarkt gestampt zeeland 25 LEZERSVOORDEEL Leidinggevenden in de huid van patiënten Mogelijk toch speeltuin in gebied Den Inkel elke dog: >g knip uit 8c lever in! dagelijks een nieuwe bon alleen geldig op dog van publicatie Z-Vlaanderen is wit raafje op de woningmarkt zaterdag 8 oktober 2011 ix W.W- wmf\Jlge0 door Raymond de Frel TERNEUZEN - En opeens staat de verlamde patiënte op. Dat kan toch alleen in televisiesoaps? Eigen lijk wel, maar voor de foto stapt Es ther Viëtor heel even uit haar rol. Of beter, uit haar rolstoel. De in Goes woonachtige Viëtor (38) is normaal waarnemend ma nager zorg bij Werkt voor Oude ren, maar nu speelt ze twee dagen patiënte in het mini-ziekenhuis aan de Handellaan in Terneuzen. Samen met acht andere leidingge venden uit de zorgsector doet ze mee aan sTimul Nederland. Lei dinggevenden ervaren in dit con cept zelf zorgverlening, die wordt gegeven door vierdejaarsstudenten van de Hogeschool Zeeland en het ROC Zeeland. Doel: vastgeroeste protocollen oliën met nieuwe, fris se inzichten. Viëtor behoorde tot de eerste groep 'patiënten', die gis teren uit het ziekenhuis werd ont slagen. „Ik was zogenaamd halfver- lamd en had een spraakgebrek. Gis teren gingen we een stukje wande len door de buurt. Ik had meteen het gevoel dat iedereen naar mij keek. Omdat ik in mijn rol ook nog eens beperkt kon praten, voel de ik mij heel snel erg geïsoleerd. Dat soort voorbeelden benadruk ken voor mij hoe belangrijk wel zijn is. Misschien is het gevoel wel belangrijker dan de kwaal. ]e moet daarom altijd de automatische pi loot uitschakelen. Het is belangrijk om echt te luisteren naar de be hoeften van de patiënt." Verpleeg kundige Natella Askerova (32) uit Hoedekenskerke is het daar roe rend mee eens. „De studenten zijn in het diepe gegooid, juist om al het aangeleerde los te laten. Zo kom je tot nieuwe inzichten." zeecontainer waarin hij overnacht. De hekken en de poort die de afscheiding vormden tussen de weg en het foto's Lex de Meester zegt dat Willem niet kan blijven op het terreintje bij het spoor. Het is geen woongebied. De gemeente zou niet eens een vergunning kun nen geven. Hij moet daar echt weg. Willem Buijs laat het er niet door Lilian Dominicus KRUININGEN - Het gemeentebe stuur van Reimerswaal zint toch op de aanleg van een speelbos en natuureducatiepad in bosgebied j Den Inkel bij Kruiningen. Dat blijkt uit de programmabegroting 2012-2015. Enkele maanden geleden nog bleek tijdens de bespreking van de bestuursrapportage dat een groot Ideel van de gemeenteraad tegen stander van het plan, een samen werkingsverband met Staatsbosbe heer, is. CDA, PvdA en Leefbaar Reimers- l waal spraken zich toen al tegen bij zitten. Hij gaat bij de politie aan gifte doen van vernieling van zijn eigendom. Hij voelt zich geman geld door een paar grote instanties en vraagt zich af waarom hij nu in eens zou moeten vertrekken. „Ik het plannetje uit, alleen Christenu nie was uitgesproken voorstander. De fracties zetten vraagtekens bij de behoefte van kinderen om in bos-recreatiegebied Den Inkel te spelen. Als voorbeeld gebruikten ze de natuurspeeltuin in het Goe- se recreatiegebied De Hollandsche Hoeve. Ook waren er twijfels over de veiligheid. In het afgelegen na tuurgebied is weinig toezicht. Tijdens de bespreking van de pro grammabegroting eerder deze week kwam de natuurspeeltuin weer ter sprake. „Vreemd dat dat tóch nog doorgaat, terwijl een meerderheid tegen is", zei CDA-er Peter Koeman toen. doe hier toch niemand kwaad." ProRail kon gisteren desgevraagd nog geen reactie geven. i 1 video op www.pzc.nl/video en www.z2.nl TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen is een wit raafje op een landelijk zwakke woningmarkt. In heel Ne derland zijn de afgelopen drie jaar de gemiddelde verkoopprijzen van huizen gezakt, behalve in Zeeuws- Vlaanderen, volgens recente gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Makelaars den ken dat dit te danken is aan de in stroom van Belgen. Spectaculair is de stijging niet. Het gaat om 0,4 procent tussen het tweede kwar taal van 2008 en het tweede kwar taal van dit jaar. Afgezet tegen an dere gebieden valt het resultaat wel positief uit de toon, ook ten opzichte van 'overig Zeeland'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49