241 zeeland Steun Ze hebben mijn spullen in bak Project duiken I Rent-a-Benz INFO DAG Subsidie aangevraagd DAKLOOS Willem Buijs woont in een zeecontainer langs het spoor Laatste concert in de Grote Kerk Basisschool Kinderwerk gestolen uit Hoekzak CONCEPT WONEN It allureiöuw 't Honk wint lipdubwedstrijd LU 0113-272323 SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! zaterdag 8 oktober 2011 door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De provincies Zee land en West-Vlaanderen hebben samen met de gemeenten Goes en Kapelle een Europese subsidie aan gevraagd voor het miljoenenpro ject Grenzeloos Duiken. Een deel van dit project zal langs de Ooster- schelde, tussen Kattendijke en We- meldinge, worden uitgevoerd. De Vlaamse en Nederlandse over heden hopen op een subsidie uit Brussel van so procent van de be nodigde 2,7 miljoen euro, Twee ton van het totale budget zal gaan naar de duikhotspot op het dijkvak Wemeldinge-Kattendijke, langs de Oosterschelde. De helft (een ton) zou dus voor rekening komen van de Europese Unie, de andere helft betalen Goes, Kapelle en de provincie samen. De drie overheden zijn overeengekomen dat de provincie 25.000 euro be taalt, de gemeente Goes 45.000 en de gemeente Kapelle 30.000, meldt wethouder Jon Herselman (WD, financiën) van Kapelle. De hotspot moet over een aantal jaar zijn veranderd van Spartaanse duikplek tot duikersparadijsje. Zo kleden duikers zich nu nog langs de weg over de dijk, 'en plein pu- blique' om. Ook zorgen de, aan de Oosterschel- dekant van de weg geparkeerde au to's, wel eens voor overlast. Dui kers glibberen daarnaast met hun zware uitrustingen van de dijk het water in, met alle risico's van dien. Met de Europese subsidie en het geld van de Zeeuwse overheden zouden er voorzieningen kunnen komen zoals informatieborden, duiktrappen en verkleedfacilitei- ten. Of het doorgaat is niet zeker, maar er wordt zelfs gepraat over de aan leg van een baai voor beginnende duikers. De Oosterschelde is, met zijn stromingen, in principe alleen geschikt voor ervaren duikers met speciale stromingsbrevetten. door Theo Giele Zijn eten maakt hij klaar op een vuurkorf Water haalt hij een eindje ver derop bij Kuzee, de post aan de overkant van het spoor bij zijn moeder in Oost-Souburg. Bij haar kan Willem Buijs (48) ook zijn mobieltje opla den. En de batterij van zijn fototoe stel. Hij haalt de camera uit zijn broek zak en laat de foto's zien die hij eer der op de ochtend heeft gemaakt. Een vrachtwagen met een kraan haalde de hekken weg die de afschei ding vormden tussen Willems stuk je land en de weg langs het kanaal. Zonder waarschuwing vooraf En dat nog wel op zijn verjaardag. Wil lem kan niet lachen om deze surpri se. „Ze hebben mijn spullen verhab- bezakt, mijn hekken uit de grond ge trokken en in een bak gestampt. En toen ik vroeg waarom, haalden die mannen hun schouders op. Het boeide ze weinig. Opdracht van Pro- Rail. Ik vind het een hele vreemde actie." Willem Buijs woont een jaar of drie op de strook tussen het spoor en de weg langs het kanaal. Volgens hem is het niemandsland. Hij heeft het Terug in Oost-Souburg was er geen huis voor hem. „De woningbouw heeft geen huis voor je klaar staan. In princi pe ben ik dan dakloos. Dan zorg je voor je eigen. Ik vind het zelf wel innovatief maar dat wordt niet echt gewaardeerd." Zou hij in een rijtjeshuis kunnen leven? Willem kijkt bedenkelijk. Hij weet het niet. „Ik woon al zo lang op deze manier." Toch heeft hij zich ingeschreven bij drie wo ningbouwcorporaties. „Zelfs bij een aan de overkant in Zeeuws- Vlaanderen. Maar je krijgt te horen dat je voorlopig niet aan de beurt bent" De gemeente Vlissingen landje vlak gemaakt en bewerkt. Hij verbouwt er wat groenten en fruit. Verder leeft hij van een uitke ring. Tot een paar weken geleden, woon de Willem in een chaletje op 'zijn' land. Maar dat is op last van. de ge meente Vlissingen weggehaald. Het is nu eenmaal niet toegestaan om daar te wonen. Toen is hij maar in de zeecontainer gaan wo nen die ook op zijn erf staat. Met wat isolatiemateriaal en hout pro beert hij de ergste winterkou voor te zijn. Met zijn tien jaar oude honden Muus en Wolf - zus en broer - leidde Willem sinds zijn veertigste nu niet bepaald een doorsnee be staan. Hij woonde in Doel, het dorp dat voor de uitbreiding van de Antwerpse haven moet wijken. Toen hij daar moest vertrekken, keerde hij terug naar Walcheren, waar zijn moeder woont. „Ik heb in loodsen gewoond, bij de Olau Line, bij Ritthem. Tot ik dit kon overnemen." Willem Buijs met zijn honden voor zijn terrein met op de achtergrond de perceel waarop Buijs leeft zijn gisterochtend weggehaald. VEERE - Pianist Reinbert de Leeuw sluit morgen het zomerseizoen in de Grote Kerk in Veere af met een Satie-concert. De pianist brengt een programma dat zich voorna melijk op de esoterische wereld van Satie concentreert, met name zijn Rozenkruisers-periode tussen 1891 en 1894, met 'Prélude de la porte héroique du del', 'Le Fils des étoiles', 'Sonneries de la Rose - Croix', 'Danses Gothiques' en 'Us- pud', een christelijk ballet in drie delen. Daarbij is een speciaal licht en beeldontwerp van Arjen Klerkx te zien. Aanvang 15.30 uur. Concept Wonen is onderdeel ven Allur# Bouw 8.V. Rijssnn www.conceptwonen.nl 10 oktober tussen 16.00 en 20.00 uur Van der Valk Hotel, GOES aan de A.Fokkerstraat 100 da's thuiskomen www.alturet>ouw.i»(v KAPELLE - Groep 6 van 't Honk in Kapelle heeft de lipdubwedstrijd van de Alpha Scholengroep gewon nen. Een lipdub wordt gemaakt door personen of een groep men sen te filmen die een liedje aan het meezingen of playbacken zijn. De originele audio wordt achteraf tijdens de post-productie vervan gen door het originele nummer. Alle leerlingen, groepen en leer krachten werden uitgedaagd om een lipdub te maken van hun school. Op dinsdag 11 oktober wor den het juryrapport en de prijzen aan de leerlingen uitgedeeld. De lipdubs zijn te zien op: www.alphascholengroep.nl. OOSTBURG - Onverlaten hebben de afgelopen weken werken van kin deren gestolen uit de hal van ge bouw Den Hoekzak in Oostburg. Die maakten ze tijdens Kinderatel iers. Het gaat om: een tekening in zwarte en gekleurde inkt, in een blankhouten lijst van 30x40 centi meter; een komkommerplant in zwarte pot, gemaakt met pastel krijt, en een olieverfschilderij geti teld Polderlandschap bij avond licht. Wie iets kan vertellen over de dief stal kan contact opnemen met Stichting Welzijn: 0117-455349. mti Scottweg 43 4462 GS Goes «0113- 272323 www.sterdome.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48