Zeeland PZCL Betalen voor 'geen bouwvergunning' 100 x€ 100.000,- Plaatje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 NIEUWE WET Mensen met bouwplannen vragen schriftelijke verklaring gemeente Mooi weer komt te laat voor kweek zonnebloemen Waterelement vernield almanak MÊm - Rampjaar 1911 trof Bru hard Zaterdag 8 oktober 2011 Vergeten erfenis van de Eerste Wereldoorlog Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De kans bestaat dat Scheuwen-Duivelanders straks moeten betalen voor een schrifte lijke verklaring dat ze geen bouw vergunning nodig hebben. De commissie Ruimtelijke Kwaliteit geeft deze legesheffing in overwe ging aan het gemeentebestuur. „We gaan bekijken of we deze aan beveling kunnen gebruiken", rea geert wethouder Ad Verseput. „Het is echt niet meer dan een ad vies. Het college van B en W heeft zich er nog geen mening over ge vormd." Sinds 1 oktober vorig jaar is de Wa- bo van kracht. Volgens deze nieu we wet hoeft voor een groot aan tal bouwactiviteiten geen vergun ning meer te worden aangevraagd. Dat heeft geleid tot minder bureau cratie - wat de bedoeling van de wet is - en dus tot minder werk van ambtenaren en de commissie Ruimtelijke Kwaliteit. Maar de wet heeft ook een bij-effect. Mensen met (ver-)bouwplannen stappen nu naar de gemeente met het ver zoek om een verklaring waarin zwart-op-wit staat dat hun bouw werk - hoewel zonder vergunning uitgevoerd - wel degelijk voldoet aan de eisen van Bouwbesluit en welstand.. Een toenemend aantal mensen vraagt om die verklaring met het oog op latere verkoop van het huis of mogelijke aansprakelijkheid voor het geval de verbouwing niet goed is uitgevoerd. De commissie adviseert B en W na te denken over hoe zij deze service aan de burger gehonoreerd wensen te zien. De commissie kan zich voor stellen dat deze dienst in de leges verordening wordt opgenomen. In haar jaarverslag over 2010 meldt de commissie verder dat inwoners 243 keer zijn langs geweest om vooroverleg te houden over hun bouwplannen. Ook dat schrijft de commissie toe aan de nieuwe wet. Vorig jaar gaf de commissie 316 maal advies over plannen, in 23 ge vallen oordeelde zij negatief. De commissie bestaat uit vier des kundigen die geen band met de ge meente hebben. Ze bestaat sinds februari 2010, toen Monumenten commissie en Welstandscommis sie werden opgeheven. De vier ver gaderen eens per week in een openbare bijeenkomst. „Het werk van de commissie leidt regelmatig tot opmerkingen", zegt Verseput. „Daarom zit er ook iemand na mens de bevolking in." SCHUTJE - De zonnebloemenoogst van Jan Het mooie weer van vorige week kwam te nu niet meer geschikt voor de veiling. Boot ze langs de deuren proberen te verkopen als Boot uit 't Schutje (bij Kerkwerve) is mislukt, laat voor de kweker. De zonnebloemen zijn zoekt nu de mooiste exemplaren uit en gaat snijbloemen. foto Ronald den Dekker wemeldinge - Het waterelement op het vernieuwde Dorpsplein in Wemeldinge is twee weken na plaatsing al vernield. Onbekenden hebben onderdelen van een para plu in de spuitkop gestopt, waar door het waterelement niet meer spoot. Inmiddels zijn de vernielin gen hersteld, meldt wethouder Jon Herselman van Kapelle. Eigenlijk zou het element nog tot 1 novem ber aan staan. Nu wordt het pas ko mend voorjaar weer aangezet. De jonge Terneuzenaar werd een paar maanden geleden voor de twee de keer vader van een dochter. En vijf weken later werd hij voor de tweede keer oom, ook van een meis je. „Wie weet komen ze wel bij elkaar in de klas", zei hij op de werkvloer. Zijn belangstellende collega's wilden zijn nieuwste aanwinst weieens be wonderen. „Wacht even, op mijn tele foon heb ik een foto", zei de Terneu- Tip? redactie@pzc.nl zenaar. Het toestel ging op de werk vloer van hand tot hand. 'Wat een schatje', 'akoesjekoesjekoesje', 'ah gos sie' en 'ze lijkt op jou'..., waren wat van de lovende reacties. Als jouw dochter zó in de smaak valt, raak je als kersverse vader ver vuld met trots. Totdat de Terneuze naar zijn toestel terugkreeg en de fo to zelf nog eens bekeek. Het was in derdaad een plaatje. Van zijn nicht je- B yjjpp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45