Alleen na afloop is er vuurwer 321 sport Groene Ster houdt de Turnsters in spanning ongeslagen status vast na matige score op WK Bankroet EK-KWALIFICATIE Het Nederlands elftal boekt een magere zege op Moldavië: 1-0. De grote vorm om er tegen de stugge ploeg een echte joris Maovsen^enk gisteravond feestwedstrijd van te maken, ontbreekt bij Oranje. delger speelde zijn zse interland. Geen wildcard Schweertman 75 tegen Moldavië een jubileum. De ver- Gregory van der Wiel springt in de rug van Anatol Cheptine in een poging de bal te veroveren. foto Koen van Weel door Edwin Fischer zaterdag 8 oktober 2011 door Barry van der Hooft Het mooie van internet is dat je vrijwel alles kunt opzoeken. Toen ik deze week op teletekst de naam van Alex Czerniatynski tegenkwam, zocht ik op YouTube meteen even beelden op van FC Antwerp-Vitosha Levski Sofia, eind september 1989. Nadat de heenwedstrijd in Bulgarije in o-o was geëindigd, kwam FC Antwerp thuis in de 87e minuut op een 1-3-achterstand. „Het is gedaan", zei commentator Frank Raes. Acht minuten later floot de scheidsrech ter af en had Antwerp dankzij een 4-3-zege de tweede ronde van de Uefa Cup bereikt.... FC Antwerp had op die histori sche avond een mooie ploeg, met mooie namen. Rechtsback Wim Kiekens, Hans-Peter Lehnhoff als regisseur op het middenveld en voorin Nico Claesen en Alex Czer niatynski. Kiekens speelde later voor Fortuna Sittard, maar komt nauwelijks nog in een stadion. Le- hnhoffis al jaren teammanager bij Bayer Leverkusen, waar de twee oud-spitsen voor een carrière als trainer kozen. Zonder al te veel succes. Claesen werd vorig seizoen na een paar maanden al ontslagen bij Club Luik. Czerniatynski heeft nog wel een baan, al is hij die naar alle waarschijnlijkheid aanstaande maandag ook kwijt. De 31-voudig international is al ruim een jaar trainer van Olympic Charleroi, dat in grote financiële problemen ver keert. Om die reden vertrok Goese- naar Thomas van den Houten er begin dit jaar ook. De verdediger had al een paar maanden geen eu ro ontvangen en trok de deur in Wallonië achter zich dicht. Czerniatynski vertelde deze week dat hij een jaar lang geen salaris heeft ontvangen. De club heeft vol gens de hoofdtrainer geen cent meer: „Wat ik hier zie, heb ik in 42 jaar voetbal nooit meegemaakt", al dus Czerniatynski. „Ik heb een paar buitenlandse spelers geld ge geven om eten te kopen. En ik heb ze voetbalschoenen gegeven om te kunnen trainen. Mijn vrouw en ik hebben een beetje kunnen sparen tijdens mijn carrière, anders zaten we nu ook in de problemen." Volgens Czerniatynski is er geen enkele hoop meer voor Olympic Charleroi De club is bankroet, maandag wordt het faillissement definitief uitgesproken en ver dwijnt de club uit het voetballand schap. Czerniatynski zal dan onge twijfeld nog eens terugdenken aan die wedstrijd op 26 september 2989. Toen was het leven nog leuk. En zat het vol met positieve, onver getelijke verrassingen. ROTTERDAM - Piedro Schweertman is er niet in geslaagd een ticket te veroveren voor het WK squash. In de finale van de play-offs om een wildcard verloor de uit Koudeker- ke afkomstige Schweertman met ti-8, 11-9 en 11-9 van Dylan Ben nett. Naast Bennett doet ook Lau rens Ian Anjema van 28 oktober tot en met 6 november in Rotter dam mee aan het WK. Bij de vrou wen zijn Natalie Grinham en Orla Noom de Nederlandse deelneem sters aan de mondiale titelstrijd. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Ook in de vierde com petitiewedstrijd in de eredivisie be hielden de zaalvoetballers van Groene Ster de ongeslagen status. In sporthal Baskensburg werd ZV Weert gisteravond met 9-4 opzij gezet. Bij Groene Ster ontbraken op nieuw enkele spelers die de afgelo pen jaren een groot aandeel in de successen hadden. Khalid El Hat- tach is na een conflict met coach Mo Ahrouch geschorst. Abdoe Ab- denbi en Salem Ben Sellam voet ballen sinds een aantal weken in het tweede team, omdat ook zij een aanvaring hadden met Ah rouch, die gisteravond ook niet kon beschikken over Lorenzo van Trijp. De doelman brak zondag zijn been tijdens een competitie duel met RCS 2. Na de interne strubbelingen zijn enkele spelers van het tweede team van Groene Ster doorgescho ven naar de hoofdmacht. Ook met die formatie zijn de Vlissingers nog ongeslagen in de eredivisie. Na twee gelijke spelen werd gister avond ook de tweede overwin ning van het seizoen geboekt. Na een enerverende eerste helft, die Groene Ster met een 5-4-voor- sprong afsloot, trok de thuisploeg het duel na rust naar zich toe. Said Bouzambou, Hoessein Bou- zambou (2x) en Mourad Azzana- gui (2x) scoorden in de eerste helft. Na rust zette Alfaro Pentury na een fraaie solo de 6-4 op het scorebord en zorgde Hoessein Bou zambou met zijn derde treffer van de avond voor 7-4. Said Bouzam bou (na een heerlijke actie van Az- zanagui) en Lorenzo de Groot zorgden voor de 9-4-eindstand. TOKIO - Het Nederlands vrouwen team behaalde gisteren, op de eer ste kwalificatiedag van het WK in Tokio, een op het oog matige score van 212.828 punten. Er moest een lange peptalk van bondscoach Ger- ben Wiersma aan te pas komen om de grootste teleurstelling bij de zes vaderlandse turnsters weg te nemen. Wiersma had de peptalk zelf ook nodig gehad, zo leek het in de cata comben van het Tokyo Metropoli tan Gymnasium. De verantwoor delijke man van het nationale vrouwenteam wist even niet goed wat te zeggen na de kwalificatie wedstrijd van gisteravond. „We we ten niet hoe de verhoudingen zijn. Het idee heerst dat er erg streng ge jureerd is. We gaan nu een span nende dag tegemoet, waarin maar moet blijken wat onze prestatie waard is." Het waren veel slagen om de arm en dat was meer dan terecht. Ne derland scoorde in totaal op de vier toestellen 212.828 punten. In vergelijking met het WK van vorig jaar in Rotterdam (217.286 punten) was dat maar liefst vierenhalf punt minder. „Maar dat zegt me niets, omdat het een andere wedstrijd is met andere jurering", zei Wiers ma, die zag dat zijn meiden meer fouten hadden gemaakt dan ge hoopt en verwacht. „Ons doel om tussen de achtste en twaalfde plek te eindigen, zullen we zeker niet halen. Daarin hebben we gefaald. Maar de beste zestien redden we wel, dus de olympische droom om met het team naar de Spelen te gaan, blijft overeind", zei Wiers ma, al waren de woorden overtui gender dan zijn lichaamstaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32