21 zeeland Bomverdachte is eenzame militarist Van levenslang tot PZC Voordelig BOEDAPEST zaterdag Ongerust WXËÊÈÊSÊÊiÊSÈiSëSÊ De krant 6 weken voor 18 euro! Meer geld voor jeugdzorg KRAS, zaterdag 8 oktober 2011 door Maikel Harte Ik maak me ernstige zorgen. Alle negatieve berichtgeving in de kranten en journaals over 'de bom op het strand van Ritthem', is zeer slechte recla me voor de Zeeuwse stranden. Gisteren stonden de kranten er weer vol van, omdat er donder dag drie verdachten van de explo sie zijn aangehouden. De landelij ke media smullen er van. Niet Al Qaeda, niet de Taliban wordt ver dacht, maareen gezin uit Oost-Souburg. Dit zal potentiële badgasten uit de rest van Neder land afschrikken om nog naar on ze provincie af te reizen. Daar moeten we wat aan doen. Het be langrijkste is, dat we het niet lan ger over 'het strand' van Ritthem hebben. Onwetende Nederlanders zullen menen dat het hier gaat om net zo'n strand als dat van Cadzand, Domburg of Renesse, maar dat zou onterecht zijn. Er is immers geen strandtent, er zijn geen duinen en Ritthem is alles behalve een badplaats. Bij mij in de buurt heb je ook een strandje, wat wij dan in alle bescheiden heid 'het schelpenhoekje' noe- COLOFON v mm PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Vrijdag 23 september even na 22.00 uur Midden-Zeeland wordt opgeschrikt door een harde knal. Het gaat om een explosie op het strand bij Ritthem. Getui gen hebben twee auto's hard zien wegrijden. Ritthem Fort Rammekens Westerschelde Zaterdag 24 september Het caisson op het strand blijkt te zijn opgeblazen. Het Explosieven Oprui mingscommando doet onderzoek en concludeert dat er geen bom of mijn uit WO II is gebruikt. Strand en zeedijk worden vrijgegeven. Zondag 25 september Politie meldt dat een zeer zwaar explosief is gebruikt. Buurtonder zoek politie gaat verder. Honderden mensen nemen een kijkje bij het opgeblazen caisson. men. Als daar een bom zou ont ploffen, zou het woord strand een belediging zijn voor de hele Zeeuwse Noordzeekust. Ik ken de plaats delict in Ritthem niet of nauwelijks, maar alleen al onze toeristische belangen nopen er toe, het niet langer een strand te noemen. Laten we voortaan spre ken van een aanspoelplaats voor schelpen. Ook het woord 'bom' moet uit de media. Er zijn geen slachtoffers ge vallen, we hebben alleen een knal gehoord, dus waar hebben we het over? Wat mij betreft over een plotselinge geluidsverhoging. Dus, als we nu afspreken dat er voortaan niet meer gesproken wordt over 'de bom op het strand bij Ritthem', maar over 'een plot selinge geluidsverhoging bij een aanspoelplaats voor schelpen bij Ritthem', dan haalt heel Neder land zijn schouders op en is er geen toerist die straks weg zal blij ven. Kunnen ze volgend jaar ge woon lekker komen knallen in de Zeeuwse zon. Nou ja, knallen? U weet wat ik be doel. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging- Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door René Schrier De 20-jarige Oost-Sou- buigse hoofdverdach te van het bominci- dent twee weken ge leden op het strand van Ritthem is een in zichzelf ge keerde, een beetje eenzame jon gen. Hij loopt veel in legerkleding en met een rugzak op zijn rug. Donderdagnamiddag werd hij met een zak over zijn hoofd afgevoerd naar een politiecel. Ook zijn vader en moeder - hij woont nog thuis - werden aangehouden. Even nadat politiemannen met geweren in de aanslag de woning aan de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg wa ren binnengedrongen. Als jongetje werd de verdachte nogal eens gepest door andere jon gens uit de buurt. Thuis was hij ook niet de gemakkelijkste en lag hij nogal eens overhoop met zijn ouders of liep hij dagenlang weg. Zijn persoonlijke pagina op het so ciaal netwerk Hyves vermeldt on der de vrienden de Hyves-pagina van het Korps Commandotroe pen. In zijn Hyves gebruikersnaam zit de term Hellfire. Dat is onder meer de naam van een Ameri kaans lucht-grondraketsysteem. Opmerkelijk is dat hij op zijn Hy ves pagina - bijna met een vooruit ziend oog - een Engelse tekst zet over een leven in de gevangenis: „Life in jail is like hell but people are waiting for ya so keep it up and motivate yourself Keep that inner fire burning for those who love ya." In de directe omgeving van de wo ning kennen maar weinig mensen de jongen. Boven op een (slaapka merraam van de woning van de verdachten prijkt een geschilderd hart. Aan de ene kant een B aan de andere kant een R, verwijzend naar een vriendinnetje. In de tuin wappert een grauw T-shirtje met daarop het embleem van de an- ti-kernenergiebeweging. Dat moet van zijn vadexzijn, een gekend te genstander van kernenergie. Ie mand die begaan is met het milieu en bezig is met uiteenlopende maatschappelijke problemen. Dat blijkt onder meer uit de talrijke in gezonden brieven die hij naar de PZC zond. Maar hij ging ook de be woners van de Ritthemsestraat langs (daar grenst hun tuin aan), om handtekeningen op te halen te gen te hard rijdende auto's in de straat. De man maakt beelden van steen waarvan er enkele in de tuin staan. Evenals een grote kunstkoe, die af en toe voorzien wordt van komische teksten. De moeder van de hoofdverdachte heeft een eigen kleinschalig bedrijf in de zorgverlening. Ze is ook be stuurslid van een stichting van kleine ondernemers in de zorg, die samen met Klaverblad is opge richt. In de omgeving staan de ouders bekend als aardige vriende lijke mensen. Ritthemsestraat, donderdag 17.00 uur Vrijdag 11.00 uur, de politie is nog door Emile Calon De man (20) uit Oost-Sou burg wordt verdacht van het zelf fabriceren en tot ontploffing brengen van de bom die op 23 september een caisson op het strand van Ritthem vernie tigde. Het is nog in het geheel niet te zeggen welke straf hem boven het hoofd hangt, als het Openbaar Ministerie hem vervolgt. Zolang ju risten de formele aanklacht niet kennen, zijn ze terughoudend in het voorspellen van wat die man kan krijgen. Daar komt ook bij dat ze niet weten waarom hij die bom tot ontploffing bracht en of hij op dat moment volledig toerekenings vatbaar was. De straffen die hij riskeert varië ren van levenslang tot een werk straf gekoppeld aan een voorwaar delijke celstraf aldus de juristen. Levenslang hangt hem boven het hoofd als het OM hard kan maken Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal ina28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hei colofon treft ii nadere informatie aan. DEN HAAG - Zeeland krijgt voor vol gend jaar ruim een miljoen meer van het Rijk voor de jeugdzorg. Dat schrijft staatssecretaris Veld- huijzen van Zanten aan de Twee de Kamer. Voor 2012 krijgt Zee land ruim 30 miljoen euro. Gede puteerde George van Heukelom is blij met het extra geld. „Zeker in een tijd van bezuinigingen. We zien in de jeugdzorg een stijgende vraag. Met het extra geld kunnen we die mensen dus helpen." Stedentrips Hongarije - Boedapest 3 of 4 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 28/10/11 t/m 30/3/12 verblijf in de hotels Leonardo**** of Hilton West End* in het centrum ontdek deze Parel aan de Donau met het Vissers bastion, de Matthiaskerk, de Parlements gebouwen en breng zeker een bezoek aan één van de vele badhuizen! inclusief vlucht, verblijf en ontbijt Zie www.kras.nl/stedentripsboedapest waarom zou je meer.betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2