Vlaams-Zeeuws duikproject jachthaven en woningen JUU TJE 9 .EZERSVOORDEEL KINDERCENTRUM Prokino Julianakorpsen sluiten succesvol seizoen af Kamerkoor zingt in Petruskerk Vrouwenavond in de Zionskerk .DIG OP ZATERDAG 8 OKTOBER agrimarktfSiB WtfJIV door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De provincies Zee land en West-Vlaanderen hebben samen met de gemeenten Goes en Kapelle een Europese subsidie aan gevraagd voor het miljoenenpro ject Grenzeloos Duiken. Een deel van dit project zal langs de Ooster- schelde, tussen Kattendijke en We- meldinge worden uitgevoerd. De Vlaamse en Nederlandse over heden hopen op een subsidie uit Brussel van 50 procent van de be nodigde 2,7 miljoen euro. Twee ton van het totale budget zal gaan naar de duikhotspot op het dijkvak Wemeldinge-Kattendijke, langs de Oosterschelde. De helft (een ton) zou dus voor rekening komen van de Europese Unie, de andere helft betalen Goes, Kapelle en de provincie samen. De drie overheden zijn overeengekomen dat de provincie 25.000 euro be taalt, de gemeente Goes 45.000 en de gemeente Kapelle 30.000. De hotspot moet over een aantal jaar zijn veranderd van Spartaanse duikplek tot duikersparadijsje. Zo kleden duikers zich nu nog langs de weg over de dijk, 'en plein pu- blique' om. Ook zorgen de, aan de Oosterscheldekant van de weg ge parkeerde auto's, wel eens voor overlast. Duikers glibberen daar naast met hun zware uitrustingen van de dijk het water in, met alle risico's van dien. Met de Europese en Zeeuwse gel den zouden er voorzieningen kun nen komen zoals informatiebor den, duiktrappen en verkleedfacili- teiten. Of het doorgaat is niet zeker, maar er wordt zelfs gepraat over de aan leg van een baai voor beginnende duikers. De Oosterschelde is, met zijn stromingen, in principe alleen geschikt voor ervaren duikers met speciale stromingsbrevetten. Het grootste deel van het budget zal opgaan aan een circa 18 meter diepe duiktank die in het West-Vlaamse Zwevegem komt te staan. Het gaat om een oude stook olietank. Duikers kunnen daar le ren om op grote diepte te duiken. Opleidingen vormen dan ook een onderdeel van Grenzeloos Duiken. zaterdag 8 oktober 2011 dagopvang 1 buitenschoolse opvang 1111 peuterspeelzalen zorgopvang gezinsbegeleiding tel: 0115-686100 www.prokino.nl MIDDELBURG De Julianakorpsen sluiten van avond om 20.00 uur in sporthal de Kruitmolen in Middelburg een suc cesvol seizoen af. Twee weken geleden nog werd het Junior Drumcorps Johan Friso Eu ropees kampioen. Het Juliana Drum Bugle Corps werd Nederlands kampioen en der de op het Europees Kampioen schap. SEROOSKERKE komt de Marina voor (zee-)jachten. foto's Lex de Meester OOSTKAPELLE De werkgroep Christenvrouwen Oostkapelle houdt woensdag een vrouwenavond in de Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle. Spreekster is Anneke de Visser. Het thema van de avond is 'Wie troost mij?' Om 19.30 uur zijn de deuren geopend. De samenzang begint om 19.45 uur. De bijeenkomst duurt tot omstreeks 22.00 uur. De toegang is gratis. Als de nieuwe brug over het Dok klaar is, wordt het terrein voor de Machi- Tussen de kop van het Dok en de parkeergarage moet een complex komen ne fabriek uitgegraven voor een jachthaven. met zorgwoningen en een zorghotel. Het Kamerkoor Mi canto uit Hees- wijk-Dinther zingt in de Petrus- kerk aan de Ds. Van Wouwestraat 41 in SerooskerkeOnder de titel 'Geluk zit in heel kleine dingen' presenteert Mi Canto onder leiding van Enrico van Schaik een geva rieerd programma, van madrigalen tot Zuid-Amerikaanse liederen. Mi Canto is een regionaal kamerkoor uit Noordoost-Brabant en bestaat uit 24 zangers en zangeressen. Bakkersweelde boerencake 450 9rom 2 stuks van €A98

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23