Zeeland PZC 2I Corporaties samen op Scheldekwartier 100 x 100.000,- Ruim zeven ton zware boei op drift vanuit het Oostgat WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 BOUW Komende vijfjaar maximaal 350 sociale huurwoningen op Vlissings project 1 Middelburg genomineerd almanak Plaatje Zaterdag 8 oktober 2011 In vijfjaar een zorgcomplex, jachthaven en woningen Vergeten erfenis van de Eerste Wereldoorlog Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele vlissingen - In het Vlissingse Scheldekwartier worden de ko mende vijf jaar maximaal 350 so ciale huurwoningen gebouwd. De drie grote Walcherse woningcorpo raties richten een gezamenlijke or ganisatie op om de woningen te bouwen. Wie de woningen gaat beheren, is nog punt van overleg. De gemeente Vlissingen heeft naast het 'eigen' l'Escaut en Woon- burg ook Woongoed Middelburg gevraagd mee te denken over de ontwikkeling van het Scheldekwar tier. De drie corporaties steken voor dit project de koppen bij elkaar. „Het Scheldekwartier is een complexe, ingewikkelde materie", zegt Woon- goed-directeur Eric de Ceuster. De gezamenlijke kennis van de corpo raties is nodig om de zaak van de grond te krijgen. De drie gaan ook niet ieder voor zich aan de slag in het gebied. Het worden bouwprojecten die door de drie corporaties steeds samen gerealiseerd worden. De corpora ties willen zo voorkomen dat er onenigheid ontstaat wie, wanneer in welk deel van het gebied aan de slag kan. De Ceuster weet dat er grote vraag is naar sociale huurwo ningen. 'De wachtlijsten op Wal cheren zijn fors. Wanneer de 350 huurwoningen ge bouwd worden, is onderwerp van overleg. Het is voor de ontwikke ling van het Scheldekwartier be langrijk dat er een balans is in het aanbod van koop- en huurwonin gen. In de Ontwikkelingsvisie Schelde kwartier staat een complex met zorgappartementen en een zorgho- tel ingetekend op de kop van het Dok of tussen het bouwplan Bestevaêr en de Zware Plaatwerke rij. Directeur Jan de Graaf van Stichting Werkt voor Ouderen be vestigt dat met de gemeente ge sproken is over nieuwbouw in het Scheldekwartier. Volgens hem gaat het om oriënterende gesprekken. In het plan is sprake van 150 tot 200 zorgappartementen en een zorghotel voor 50 tot 75 gasten. Dat hotel is bijvoorbeeld voor ver pleeghuispatiënten die in Zeeland vakantie kunnen vieren. De Graaf schat dat voorbereiding en bouw al gauw vier tot vijf jaar in beslag nemen. pagina 22 en 23 in vijfjaar een zorgcomplex, een jachthaven en woningen door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Het is volgens kapi tein Wil Padmos van betonnings- vaartuig Rotterdam 'een zeldzaam heid dat er in Nederland een grote zeeboei op drift gaat'. „In en Frankrijk gebeurt dat vaker." De zeveneneenhalve ton zware zeeboei, die gisteren op het strand aan de Zeedijk in Westkapelle aan spoelde, was dan ook een uitzon dering voor de Kustwacht. Het groene gevaarte, een zogenoemde G-05 boei, is afkomstig uit het Oostgat. Hoe de boei op drift is ge raakt, is nog onduidelijk. „Het kan zijn dat die is aangevaren, maar het kan ook veroorzaakt zijn door het slechte weer. Dat de ketting ge broken is. Er stond vannacht toch windkracht acht", geeft Padmos aan. Hij had dienst in het gebied. De boei is met behulp van een kraan op een dieplader gezet en naar de werkplaats van Rijkswater staat in Vlissingen gebracht Daar wordt bekeken wat de schade is en of de boei na eventuele reparatie weer terug kan. Het betonnings- vaartuig Naerebout, dat in Vlissin gen ligt, kon gistermiddag niet uit varen om een nieuwe boei te leg gen vanwege het slechte weer. „Er stond drieënhalf tot vier meter zee. Als het weer meezit, wordt er maandagochtend een nieuwe boei gelegd", aldus Padmos. - De nauwe vaargeul het Oostgat, in de monding van de Westerschel- de, is een druk bevaren route, Maar volgens kapitein Padmos zijn aanvaringen met een boei hier ech ter geen dagelijkse praktijk. De groene zeeboei is afkomstig uit het Oostgat. Het gevaarte is overgebracht naar de werkplaats van Rijkswaterstaat in Vlissingen. foto Roland de Jong I Word-t 10-1C> gehk-idag? middelburg - Gemeente Middel burg is een van de drie genomi neerden in de categorie Opdracht gevers voor de FSC-Award, de prijs voor verantwoord gebruik van hout. De andere genomineer den zijn: Milieudienst West-Hol land en Oost Flevoland Woondien sten. De prijs wordt 13 oktober uit gereikt. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar werd een paar maanden geleden voor de tweede keer vader van een dochter. En vijf weken later werd hij voor de tweede keer oom, ook van een meisje. „Wie weet komen ze wel bij elkaar in de klas", zei hij op de werkvloer. Zijn belangstellende collega's wilden zijn nieuwste aanwinst weieens be wonderen. „Wacht even, op mijn tele foon heb ik een foto", zei de Terneu zenaar. Het toestel ging van hand tot hand. 'Wat een schatje', 'akoes- jekoesjekoesje', 'ah gossie' en 'ze lijkt op jou'... Als jouw dochter zó in de smaak valt, raak je als kersverse va der vervuld met trots. Totdat hij zijn toestel terugkreeg en de foto zelf nog eens bekeek. Het was inderdaad een plaatje. Van zijn nichtje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21