Beurzen verwachten oplossing Beleggers zijn vrolijk het weekeinde ingegaan. In een week waarin er alle reden was voor paniek op de beursvloeren omdat de schul dencrisis definitief is overgeslagen naar de financiële sector, putten de handelaren vooral hoop uit de daadkracht die lidstaten van de eu rozone ineens tonen. Voor het eerst is er bereidheid onder Euro pese leiders om tot een oplossing te komen in de schuldencrisis van Zuid-Europese landen, zelfs als zij macht moeten overdragen aan Brussel. economie 113 Verkeershinder N57 CRISIS Aangekondigde kapitaalinjectie banken België wil Dexia dit weekeinde opkopen Verkoop van gemotoriseerde tweewielers gestaag bergafwaarts u Nachtafsluitingen Kraaijensteinweg (N57) bij Burgh-Haamstede." zaterdag 8 oktober 2011 Premier Mark Rutte en bondskanselier Angela Merkel stonden gisteren de pers te woord tijdens hun ontmoeting in Berlijn, foto llvy Njiokiktjien/ANP Het lijkt erop dat de Europe se leiders bereid zijn om in grijpende maatregelen te ne men om de crisis het hoofd te bieden. Beleggers reage ren opgelucht. door Gert van Harskamp De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft gisteren tijdens een gesprek met minister-president Mark Rutte enthousiast gereageerd op het Nederlandse plan Om een speciale eurocommissaris in te stel len voor begrotingsdiscipline en stabiliteit van de euro. Andere noordelijke eurolanden als Finland en België omarmden eer der al het voorstel om een commis saris in het leven te roepen die lan den kan straffen als zij niet vol doende bezuinigen. Voor deze machtsoverheveling naar Brussel moet ook Nederland in eigen land de bevolking nog rijp maken, maar op de financiële markten wordt al tijden gesmeekt om meer centraal gezag vanuit Brussel of Frankfurt, waar de Europese Cen trale Bank is gevestigd. De wil om uit de schuldencrisis te komen is deze week opgeleefd, na dat banken deze week met de bil len bloot moesten. De Frans/Bel gische bank Dexia dreigde te ver zuipen in 'giftige' Griekse schuld papieren. Door de bank op te split sen en de slechte bezittingen on- BRUSSEL - De Belgische overheid wil het Belgische deel van Dexia nog dit weekeinde opkopen. Dat stelde de Belgische premier Yves Leterme gistermiddag, aldus de Belgische zakenkrant De Tijd. De federale regering moet hier voor nog wel overeenstemming zien te bereiken met de gewesten. Die verzetten zich als aandeelhou der tegen het plan, uit vrees dat ze na nationalisatie van de gezonde delen van Dexia alleen een belang overhouden in de ongezonde de len van het concern. België moet voor de overname ook nog over eenstemming bereiken met de Franse regering. Het is de bedoeling dat er nog dit weekeinde een beslissing wordt ge nomen over de redding van Dexia, zodat er een duidelijke situatie is als de markten maandag weer opengaan. Hoe de overname vorm moet krijgen en welke delen de Staat precies overneemt. AMSTERDAM - De verkoop van ge motoriseerde tweewielers zit echt in het verdomhoekje. Met moto ren en brommers gaat het al het hele jaar bergafwaarts, de populair geachte scooter heeft zich daar een paar maanden geleden bij aange sloten. Dat blijkt uit cijfers die brancheor ganisaties Bovag en RAI gisteren presenteerden over de eerste ne gen maanden van het jaar. Het aan tal verkochte nieuwe motoren kwam uit op nog geen 10.000, een daling van 10,5 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De brommerverkoop liet een da ling zien van maar liefst 31,3 pro cent, die van scooters een nog be scheiden daling van 4 procent. Dat laatste betreft feitelijk de verkoop van snorfietsen, die overwegend als scooters rondrijden. Een woordvoerder van de RAI vindt het moeilijk te duiden waar de tweewielers hun plotselinge im- pop. Normaliter zijn tweewielers juist populair in tijden van econo mische onzekerheid, omdat ze goedkoper zijn dan de vierwieler. der te brengen in een zogeheten 'bad' bank wist de Belgische rege ring de bank nog net op tijd van de ondergang te redden. Dexia is niet de enige bank bij on ze zuiderburen die hard getroffen wordt door de Griekse schuldencri sis. Ook over KBC bestaan twijfels. In Frankrijk moeten Société Générale, Crédit Agrlcole en BNP Paribas genoegen nemen met een lagere kredietwaardigheid vanwe ge Grieks besmettingsgevaar. De kredietbeoordelaars hebben ook de Italiaanse banken in het vi zier. Acht instellingen werden ge straft met een lagere kredietwaar digheid. Kredietbeoordelaar Moo dy's heeft in navolging van S&P en Fitch deze week de kredietwaar digheid van het land verlaagd. In Groot-Brittannië is van maar liefst twaalf banken, waaronder de gi ganten Royal Bank of Scotland en Lloyds, de kredietwaardigheid te ruggeschroefd. De Deutsche Bank gaf woensdag nog een winstwaarschuwing af Onder andere omdat de Duitse bankreus moet afschrijven op Griekse staatsobligaties. Robert Shapiro, adviseur van het Interna tionaal Monetair Fonds, waar schuwde donderdagavond voor een complete implosie van het Eu ropese bankensysteem als de finan-. ciële crisis niet binnen twee tot drie weken wordt aangepakt. Al dat onheil is voldoende reden voor een bloedbad op de beurzen. Na een paar barre weken zijn de Europese beursgraadmeters giste ren desalniettemin beduidend ho ger geëindigd dan vorige week. De AEX sloot de week op 288 punten, acht punten hoger dan vorige week vrijdag. Dat positivisme heeft alles te ma ken met de verwachting dat Euro pa binnenkort met een oplossing komt voor de financiële crisis. De Europese Commissie liet weten dat er een kapitaalinjectie voor Eu ropese banken wordt voorbereid. Dat wordt gezien als een voorbode van kwijtschelding van de Griekse schulden. Volgens economen en fi nanciële analytici is afschrijving van de Griekse schulden naast eco nomische hervormingen voor de Grieken noodzakelijk om uit de malaise te komen. Dat Europese leiders daar nu eindelijk rijp voor lijken te zijn, is voor de financiële markten een signaal om moed uit te putten. Rijksoverheid wegwerkzaamheden omleidingsroute Afsluiting van de Kraaijensteinweg (N57). Omleiding via Zeelandbrug. Woensdag 12 oktober 19.00 uur tot donderdag 13 oktober 07.00 uur Donderdag 13 oktober 19.00 uur tot vrijdag 14 oktober 07.00 uur Rijkswaterstaat werkt aan de reconstructie van de N57 Kraaijensteinweg in Schouwen- Duiveland. De werkzaamheden bestaan uit het opbreken van bestaande verhardingen, graafwerkzaamheden en het aanbrengen van nieuwe fundering en asfalt. In de nachten van 12 en 13 oktober sluit Rijkswaterstaat de nieuwe hoofdrijbaan aan op de N57. Hierdoor is de Kraaijensteinweg afgesloten voor alle verkeer. Omleidingsroutes Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Zeelandbrug (N59, N256 en N255). Gele borden geven de omleidingsroute aan. U moet rekening houden met 30 minuten extra reistijd. Verkeer richting Zierikzee-Rotterdam, volg R. Verkeer richting Burgh-Haamstede, volg B. Verkeer richting Middelburg, volg M. Kijk op www.vanAnaarBeter.nl of bel 0800-8002. Door goed voorbereid op weg te gaan van Anaar Beier j komen we verder BEZOEK HET INGERICHTE MODELAPPARTEMENT ELKE ZATERDAG VAN 11-14 UUR/T SCHELD 36, WEMELDINGE EXCLUSIEF WONEN MET VRIJ UITZICHT OVER DE OOSTERSCHELDE! IMM0REGI0 TEL(0113)622000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13