de Bevelanden 3 spectrum Zaterdag 8 oktober 2011 Het houten trappenhuis: elke slaapkamer heeft zijn eigen opgang. Marco en Hennie Bosman hebben hun droom verwezenlijkt. De tuinen zijn aangelegd naar voorbeeld van die bij Chateau de Brecy. Woonwijzerassistenten Jasper Moerdijk en Mathilde Bostelaar in de keuken. Net als je in Frankrijk hebt, als je door de Loirevallei rijdt." Het grote voorbeeld voor het Arends- slot is het Chateau de Brecy in Nor- mandië. Groot, want het Arendsslot is vele malen kleiner. „Het is wel een huis, natuurlijk", vindt Marco, waar dochter Lycia (19) thuiskomt van haar dagbesteding en zoon Jouke (11) speelt met schoolvriendjes en met hun witte herdershond Ridder. „Het dak had aanvankelijk één grote kap moeten zijn. De gemeente vond echter het bouwvolume te groot. In middels was de bouw zover dat de muren stonden. Ingrijpen op de lage re verdiepingen zou de symmetrie van het gebouw verstoren. Dat heb ben we opgelost door de kap te 'bre ken' met torens", legt Marco uit. Middels mailverkeer van foto's en ad viezen van de tuinmannen van Brecy is het gelukt de tuinen net zo te be planten als daar. Met witte herfstane- monen, paarsbloeiend ijzerhard, wit te rozen, lavendelperken en 'parterres de broderie', lage buxushaagjes in complexe patronen, een beetje als de Zeeuwse knopentuin. „Bij ons zijn er harten in verwerkt. Ik hou van de hartvorm", lacht Hennie. Ze houdt ook van symmetrie, bekent ze, en het hele huis weerspiegelt dat. Het kasteel wordt doorsneden door zichtlijnen. Twee parallelle assen lo pen van noord naar zuid en van oost naar west. Waar je ook bent, altijd kunt je dwars door het huis heen kij ken. „Dat geeft veel licht, daar hou ik van. „We hebben ook even Slot Baar land in bezit gehad, maar dat is don ker met kleine ramen. We mochten er door de monumentenstatus bijna niets veranderen. Dit lijkt oud, maar is nieuw en helemaal van ons." www.arendssiot.nl. kleed ik me wel drie keer per dag. Al les moet kloppen als je een plan pre senteert. Dus ook de kleding en de kleuren die ik daarbij draag." Soms gaat het vertrouwen in haar smaak en oordeel heel ver: „Dan is er iets veranderd in de opstelling van bij voorbeeld beelden of vazen en bellen ze mij voor advies. Kom een cursus binnenhuisadviseur volgen, dan kun je het zelf, zeg ik dan. Maar nee, 'Ik heb liever dat jij het doet'. Ik ben heel blij met dat vertrouwen, maar het geeft ook grote verantwoordelijk heid." Het kasteel is een instrument voor hun beider ondernemingen, willen de Bosmans maar duidelijk maken. Geen frivoliteit van mensen die lak hebben aan de crisis in de bouw en de economische dreigingen. Die kri tiek zit hen dwars. „We hebben dit niet gedaan om het even breed te la ten hangen", stelt Marco. „Andere mensen hebben een boot maar die ligt vaak ergens anders, uit het zicht. We hebben echt nergens een tweede woning. Maar we hebben wel ons kas teel." Voor alle duidelijkheid: de jonge paar den die de weide achter het kasteel begrazen, passen weliswaar helemaal in het plaatje, maar die zijn ook niet van hen. De appelboomgaard achter die weide weer wel. Daar wonen nog eens tien pauwen. Of meer, denkt Marco: „Dat kan inmiddels makkelijk. Er zijn jonge pauwen gezien." De boomgaard zal niet zorgen voor appelwijnen of ciders 'du chateau'. „Wij zijn geen boeren, maar Bosman nen. We planten een bos met een cor ridor in een lijn van het kasteel naar de A58." „Een zichtlijn", vult Hennie aan. „Zodat je vanaf de snelweg toch een glimp van het kasteel kunt zien. Het chateau krijgt een zichtlijn naar de A58. De haardsteen met het oorspronkelijke bouwplan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 123