Arendsslot: Renaissance op spectrum 2 Zaterdag 8 oktober 2011 De cour, met zwembad en pavillions de répos en de fumer, waar de loggia op de eerste verdieping op uitkijkt. Het beeld is vervreemdend: achter de populieren en dijken in de Bevelandse polder is een Renaissan- ceslot verrezen. De gracht, de waterle lies, de terrastuinen met buxus en la vendel, de zandstenen muren, de to rendaken met donkergrijze lei: alles is er. Tot en met de witte koerduifjes en het statige zwanenpaar Romeo en Ja ne. Geen vergissing, een vernoeming, verduidelijkt kasteelvrouwe Hennie Bosman. Ze straalt als ze de rondlei ding op haar domein begint. „Het is hier nu erg stil, hoor. Tijdens de bouw waren we steeds met dertig man hier. Elke ochtend ging ik naar de bakker, steeds een andere uit de buurt, bolussen halen voor allemaal." De verdiepte ligging van het kasteel achter de Noordzakweg versterkt het idee van een eigen wereldje, verstopt in het Bevelandse landschap. Toen Marco en Hennie de kavel kochten, stond er een bungalow op een groot gazon met een enkele zilverspar. „Een echt jaren zeventig-stijlicoon", knikt Marco. Het kasteel is gefundeerd op het ni veau van het bestaande souterrain. In plaats van de omliggende tuin tot die diepte af te graven, is gekozen voor de terrassentuin. Een gouden greep, die de fotografen bij de zakelijke pre sentaties met het kasteel als decor zeer bekoort om positie te kiezen. Zoals bij de gelegenheid van de pre sentatie van nieuwe Jaguars, op het grindpad naast de gracht, binnenkort. Het kasteel is hun droomhuis voor hun gezin, met dochter Lycia en zoon Jouke. Maar het is ook een bouwleer- school, visitekaartje voor de aanneme- rij en de hoveniers in de familie en een showroom voor zwembadafwer king en overige zandsteen-toepas sing. De witte salon, waar De Woonwijzer ook ontvangsten en presentaties houdt. Bosman zette er veel van zijn 180 werknemers van Bouwbedrijf Fraanje in Lewedorp mee aan werk wat zij niet dagelijks onderhanden krijgen: bouwen met zandsteen, gemaakt in Frankrijk door een fabriek die voor heen tuinbeelden en ornamenten le verde aan Hennie's winkels van voor heen. Nu zijn de kasteelbouwers we derverkopers voor het bouwmate riaal. Vier jaar duurden de planning en de bouw, en nog is niet alles af op de cour zijn twee paviljoens in afbouw. „Helemaal naar voorbeeld van zeven- tiende-eeuwse bouw", wijst Marco naar de houten kapconstructie. De pa viljoens zijn bedoeld voor gasten: als toevlucht voor een beschut rokertje. Het slot is te boeken voor zakelijke presentaties, ontvangsten, bruidsre portages en andere evenementen. Desgewenst met gebruik van de wijn kelder, het zwembad en de Arendssui te, waar een bruid met hoepelrok geen last heeft van te nauwbemeten sanitair. De kamer bevat het grote houten ledikant van de oud-eigenaar van de bungalow, alsook wat meu bels die Hennie opnieuw stoffeerde. Arendsslot is tenslotte ook het zake lijk centrum van Hennie's bureau in binnenhuisarchitectuur en interieur advies, de Woonwijzer. Kortgeleden richtte ze het herbouwde restaurant Katseveer bij Wilhelminadorp op nieuw in. „Mijn eerste sterrenrestau rant", zegt Hennie tevreden. Haar opdrachtgevers zijn bedrijven en particulieren die een nieuwe in richting zoeken. Dan gaat ze op zoek naar stoffen, een kleurenpalet, wand- bekleding en decoratie. Hennie ont vangt haar cliënten in het Arendsslot. Daarbij hecht ze groot belang aan har monie: „Als ik drie afspraken heb, ver- Ich bau' dir ein Schloss, zong Hein(tje) Simons en iedereen vond het prachtig. Aannemer Marco Bosman dééd dat, maar kreeg 'half Zeeland' over zich heen. Althans, zo voelde het even voor hem en zijn vrouw Hennie. Maar ze verwezenlijkten enkel hun droom: een eigen kasteel, als in de Franse Loirevallei, opgetrokken naar hun dierbaarste vakantieherinneringen. „We hebben geen boot, we hebben geen tweede huis. We hebben een kasteel." door Claudia Sondervan foto's Willem Mieras De klok in de voorgevel verwijst naar De Woonwijzer. tins!»!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 122