buitenland 19 Supersne Internet tot wel 120 Mbit/s Wereld treurt om dood van Steve Jobs Palin geen kandidaat presidentsverkiezing VS Complot: Transen willen tijd beheersen' Kaddafi roept op tot demonstraties Protest Arabische bedoeïenen in Israël Knapen opent snelweg in Uruzgan VN telden wereldwijd 468.000 moorden 'Immuniteit militairen VS is noodzakelijk' Drinkwater bijna op in Polynesische eilanden, middenin Grote Oceaan vrijdag 7 oktober 2011 2010 iPad op de markt 24 aug. 2011 Steve Jobs neemt ontslag 2007 iPhone op Ho marLt 2009 medisch verlof Steve Jobs $400,- $300,- $200,- $100,- WASHINGTON - De titanen in de technologiebranche, maar ook tie ners met iPads en staatshoofden: miljoenen mensen in de wereld be treuren de dood van Apple-top- man Steve Jobs. Velen zeggen dat Jobs hun leven heeft veranderd. Google, Sony, Samsung en Micro soft, allemaal bedrijven die wel eens de degens hebben gekruist met Apple zetten gisteren hun ri valiteit aan de kant om de man achter de iPhone, de iPod en de iPad te herdenken. „Het digitale tijdperk heeft zijn lei dend licht verloren", zei Sony-di- recteur Howard Stringer in een verklaring. Sony, dat de muziekwe reld in de jaren tachtig op zijn kop zette met de introductie van de Walkman, kon niet tippen aan het succes van de iPod, die in 2001 werd gelanceerd. Microsoft-oprichter Bill Gates zei Steve 'enorm te gaan missen'. Dui zenden beroemdheden en fans herdachten Jobs op Facebook en YouTube. Velen zeiden over de dood van Jobs te hebben gehoord op een apparaat van Apple, zoals hun iPhone. Zelfs het Witte Huis rouwde om de dood van Jobs. „Steve behoor de tot de grootste Amerikaanse vernieuwers - moedig genoeg om anders te denken, brutaal genoeg om te geloven dat hij de wereld kon veranderen en getalenteerd ge noeg om dat ook te doen", aldus president Barack Obama. Kort na de dood van Jobs ver scheen zijn geautoriseerde biogra fie in de bestseller-lijsten, hoewel het boek nog niet uit is. De publi catiedatum is nu vervroegd van 21 november naar 24 oktober. zie onze website:buitenland Technologiesite Wired ging zwart vandaag mt mmm WASHINGTON - Sarah Palin stelt zich niet kandidaat voor het Ame rikaanse presidentschap. Dat heeft de Republikeinse ex-gouverneur >van Alaska in een brief aan haar aanhangers laten weten. Palin schrijft dat zij en haar man Todd 'zich wijden aan God, ons ge- J zin en ons land' en dat haar beslis sing betekent dat ze wil vasthou den aan die volgorde. Palin was in 2008 kandidaat voor het vice-presi- dentschap. Palin trad de laatste ja ren naar voren als een uitgespro ken vertegenwoordiger van de con servatieve vleugel binnen de Repu blikeinse Partij, verenigd in de Tea Party. LONDEN - Al bijna 130 jaar is het Engelse Greenwich de thuisbasis voor de standaardtijd. Wanneer de zon daar op het hoogste punt is, dan is het 12.00 uur Greenwich Mean Time (GMT), een meting die wereldwijd wordt gebruikt. Maar als het aan de Internationale Telecommunicatie Unie in Genève ligt, gaat het begrip GMT op de schop omdat de zonnemeting in Greenwich niet helemaal accuraat is. De rotatie van de aarde is niet altijd hetzelfde en doordat de aar de langzamer gaat draaien, ont staan er ongeregeldheden in de tijdsmeting. De Britten lossen dat op door eens in de zoveel jaar een schrikkelseconde in te voeren. De laatste keer dat dit gebeurde was in 2008. Wetenschappers bij het in ternationale bureau van gewichten en maten in Parijs stellen dat er een risico bestaat dat hiermee fou ten worden gemaakt. Wat hen be treft is het beter om de tijd niet langer te koppelen aan het draaien van de aarde, maar te meten met behulp van een atoomklok. Als de plannen doorgaan wordt Pa rijs in januari de nieuwe 'tijdsbe- waker'. De gedachte dat Engeland Greenwich Mean Time moet opge ven aan Frankrijk is maar moeilijk te verkroppen. GMT werd in 1884 wereldwijd geaccepteerd, behalve door Frankrijk, dat stellig vasthield aan het eigen 'Paris Mean Time'. Pas in 1911 verruilden de Fransen deze eigen tijdstandaard voor GMT. En dus heeft dit nieuwe plan volgens de Britten verdacht veel weg van een Frans complot. De directeur van de tijdsafdeling van het internationale bureau voor gewichten en maten ontkent dat. „Dit is geen Frans bureau maar een internationale organisa tie waarbij tijd door atoomklok ken uit 68 landen wordt gemeten, waaronder Groot-Brittannië", al dus Elisa Felicitas Arias. „Tijd zal al tijd internationaal zijn." TRIPOLI Kaddafi heeft de Libische bevol king gisteren opgeroepen de straat op te gaan en een campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid te voeren tegen de nieuwe machtheb bers. Hij deed de oproep in een ge luidsopname die werd verspreid door de Syrische televisiezender Al-Rai, zijn nieuwe spreekbuis. De Nationale Overgangsraad ontbeert volgens hem iedere legitimiteit. BEERSHEBA Honderden Arabische bedoeïenen in Israël hebben gisteren geprotes teerd tegen plannen van de rege ring om dertigduizend leden van hun gemeenschap te dwingen te verhuizen. De bedoeïenen zeggen dat het grond is van hun voorou ders. Israël beschouwt hen als ille gale bewoners en weigert voorzie ningen te treffen zoals wegen, scho len, zorg, water of elektriciteit. TARIN KOWT Staatssecretaris Ben Knapen van Ontwikkelingssamenwerking heeft een met Nederlands geld aan gelegde weg geopend tussen de Af ghaanse steden Tarin Kowt en Cho ra in de provincie Uruzgan. Hij deed dat door met de provinciale gouverneur en lokale stamleiders een lint door te knippen op de ro tonde aan het begin van de 40 kilo meter lange en geasfalteerde weg. WENEN Verspreid over de hele wereld zijn er vorig jaar ruim 468.000 moor den gepleegd. Dat stelt het VN-bu- reau voor drugs- en criminaliteits bestrijding (Unodc). Inwoners van landen in de Amerika's en in Afri ka lopen de meeste kans om slacht offer te worden van moord. De VN-onderzoekers leggen een ver band met de inkomensverschillen. De meeste slachtoffers zijn man. BRUSSEL Amerikaanse militairen die aan het eind van het jaar in Irak achter blijven móeten immuniteit krijgen voor strafvervolging in dat land. Dat zegt de Amerikaanse minister van Defensie Leon Panetta. De im muniteit is een van de meest om streden kwesties geworden nu Bag dad en Washington een overeen komst proberen te sluiten over de inzet van militaire trainers. Ben Knapen BRISBANE - De bewoners van de Po lynesische archipel Tuvalu zijn de wanhoop nabij. Terwijl de Grote Oceaan zich uitstrekt zo ver het oog reikt, is er op de eilanden groep zelf nog maar voor vier da gen drinkwater beschikbaar. Leger vliegtuigen met noodvoorraden zijn onderweg vanuit Australië, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten. Maar volgens klimatologen is dat slechts een druppel op een gloeiende plaat. Zij wijten de wa- terschaarste op Tuvalu (circa 11.000 inwoners) aan de opwarming van de aarde en vrezen dat het nooit meer goed komt. Het heeft er al bijna een jaar nauwelijks geregend en sinds kort blijkt dat ook het grondwater niet meer drinkbaar is. Dinsdag gaf Christ Christie te ken nen gegeven dat ook hij geen gooi doet naar de Republikeinse presi dentsnominatie. Ondanks de druk van partijleiders, die bang zijn dat de overige kandidaten te zwak zijn om Öbama in november 2012 te kunnen verslaan. Drie maanden voor de voorverkie zingen beginnen, lijkt de strijd te zullen gaan tussen twee mannen, oud-gouverneur Mitt Romney van Massachusetts en gouverneur Rick Perry van Texas. Binnen de partij top wordt gevreesd dat Perry nog te onervaren is voor de landelijke politiek en de mormoon Romney te weinig inspirerend, r Supersnel en.betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9