Zeeland PZC t Onderzoek Vlaamse ok-assistenten Overdekt zwembad in Sas Hulst niet beste maar sms aiieén voor Groot windmolenpark 'stoutste' binnenstad bezwaarmaker^ rond Waaslandhaven ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 GEZONDHEID Scheldemondraadslid Robesin krijgt unanieme steun 'Iedereen die zegt dat krimp wel meevalt, zit mis' Vrijdag 7 oktober 2011 Een halfpipe tegen de dijk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De Scheldemondraad onderzoekt de mogelijkheden om Belgische verpleegkundigen op te leiden voor Nederlandse zieken huizen. Op die manier kan onder meer het tekort aan operatie-assis tenten bij de ziekenhuizen van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen worden opgelost. Streekziekenhuis De Honte in Ter- neuzen kampt met een chronisch tekort aan operatie-verpleegkundi gen. Dat leidt tot langere wachttij den. Fractievoorzitter Johan Robe sin van de Partij voor Zeeland (ook lid van de Scheldemondraad) maakt zich daar zorgen over en kaartte de kwestie aan in de raad, het overlegplatform voor Zeeland en Oost- en West-Vlaanderen. Ro besin: „De Honte en ook de flank-vestigingen in Oostburg en Hulst hebben nu landelijk een heel goede naam, maar door ge brek aan gekwalificeerd personeel dreigt die mooie positie te worden aangetast." Robesin heeft daarom in de Schel demondraad een voorstel gelan ceerd om de ongelijkheid in oplei dingen en alles daaromheen snel te onderzoeken en eventuele grens overschrijdende oneffenheden glad te strijken. De raad ging eer der deze week unaniem akkoord met zijn voorstel. Ook van Bel gische gedeputeerden, die de pro blematiek herkenden, kreeg hij bij val. Robesin: „Voor verpleegkundi gen zijn er nauwelijks of geen pro blemen. Maar voor de functie van operatie-assistent - en daar heb ben we in Zeeuws-Vlaanderen een enorm gebrek aan - ligt dat anders. In België word je assistent na één jaar bijscholing op de Hogeschool, in Nederland volg je na het Havo een driejarige opleiding." De Scheldemondraad gaat nu on derzoeken welke hiaten er zijn en of Belgische verpleegkundigen via een verkort traject kunnen wor den klaargestoomd voor de func tie van ok-assistent in (met name) Zeeuws-Vlaanderen. Dat gaat de werkgroep Onderwijs doen. Robe sin dringt aan op snelheid. „De nood is immers hoog." ZorgSaam is enthousiast over de actie van Robesin en werkt mee aan een informatiebijeenkomst, die hij met de werkgroep heeft ge pland. Robesin: „Los daarvan blij ven wij als Scheldemondraad be zig met de problematiek van grens arbeiders. Die lijkt maar niet te kunnen worden opgelost." sas van cent - Het openlucht zwembad in Sas van Gent is tijde lijk overdekt. Een tent zorgt er voor dat herstelwerkzaamheden ook echt nut hebben. Het water bassin wordt bekleed met een duurzame laag polyester en een waterdichte coating. Verder wordt onder meer de filterinstallatie ver vangen. Het Sasse bad is de eerste in een reeks renovaties van baden in de gemeente Terneuzen. Begin de cember starten ook de werkzaam heden bij de openluchtzwemba den in Axel, Koewacht en Zaam- slag. In Zaamslag wordt een nieuwe kleedaccommodatie gebouwd en het uiterlijk opgefrist. Het bad in Koewacht krijgt ook een nieuwe kleedruimte. In Axel worden ste nen kleedcabines vervangen door hokjes van kunststof. Na de renovatie voldoen de baden weer voor tien tot vijftien jaar aan de wettelijke eisen. De totale inves tering bedraagt 2,3 miljoen euro. WÊk f* Het zwembad in Sas van Gent wordt bekleed met een duurzame laag polyester en een waterdichte coating. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer hulst - Niet Hulst maar Venray is gisteravond in Madurodam ge kroond tot Beste (kleine) Binnen stad van Nederland. Hulst was samen met Schagen en Venray genomineerd voor de ereti tel, de hoofdprijs in de wedstrijd van Detailhandel Nederland die de winnende binnenstad twee jaar mag dragen. De Hulster burge meester Jan-Frans Mulder reageer de sportief „Hulst is dan wel niet de beste, maar volgens jurylid Bap- tis'é'Brayé (oprichter van retail on derzoeksbureau Locatus en visi ting professor van Harvard) wél de stoutste binnenstad, omdat de winkels altijd open zijn, er altijd wel wat te doen is en omdat we de durf tonen om er iets moois van te maken. Hij doelde op De Nieu we Bierkaai." Tom Willaert, voorzitter van on dernemersvereniging Hulst Ves tingstad, had graag gewonnen, maar dat doet wat hem betreft niks af aan de grote stappen die Hulst momenteel zet om op een hoger niveau te komen. „Ook al hebben we niet gewonnen, het glas is half vol!" Ook Goes viste naast het net. Die moest de eer la ten aan Hoogeveen in de categorie middelgrote steden. oostburg - Ook de gemeente Sluis heeft een besluit genomen over het beleid ten aanzien van identiteitskaarten. Die werden af gelopen maand tijdelijk gratis na een uitspraak van de Hoge Raad. Gemeenten gaan op hun eigen ma nier om met dat gegeven. Voor Sluis geldt dat iedereen die sinds oktober 2010 bezwaar heeft ge maakt tegen het moeten betalen voor een id-kaart, zijn of haar geld terugkrijgt. Dat moest binnen zes weken na het aanvragen van de pas. Van het actief opsporen van mensen die 'ten onrechte' betaald hebben, zoals sommige gemeen ten doen, is in Sluis geen sprake. door Harmen van der Werf beveren - Het grootste windmo lenpark op het Belgische vasteland komt op steenworp afstand van de gemeente Hulst, rondom de Waas landhaven op de linkeroever van de Schelde. Vijfentwintig windtur bines zullen er verrijzen vanaf be gin 2013. Het Antwerps havenbedrijf Maat schappij Linkerscheldeoever en de tijdelijke handelsvereniging Groe ne Haven Antwerpen hebben on langs een contract getekend voor de bouw van het windmolenpark. Groene Haven Antwerpen is een combinatie van bedrijven die zich richten op windenergie, waaron der Electrawinds, Vleemo en Aspi- ravi. Het havenbedrijf neemt een aan deel in het project van 47 procent, Maatschappij Scheldelinkeroever 28 procent en Groene Haven 25 procent. Het park vergt een investering van t90 miljoen euro. De windmolens krijgen elk een vermogen van twee of drie megawatt, samen goed voor de energiebehoefte van 100.000 a 120.000 gezinnen. Op de rechteroever van het Ant werps havengebied staat nog eens de bouw van vijftig windturbines op de rol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61