221 zeeland Een halfpipe tegen Waarschuwing voor Zeeuwse financiën ziekenhuizen bundelen Middelbare scholieren en studenten kwamen gis teren samen in het Topshuis op Neeltje Jans om te leren over alles dat met water te maken heeft. brieven vrijdag 7 oktober 2011 STUDENTENDAG door Cornelleke Blok Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rekenkamer 'Provinciale Staten van Zeeland controleren het beleid te weinig (30 september) en sturen als ge volg daarvan niet voldoende bij.' Dat blijkt uit onderzoek van de Zeeuwse Rekenkamer. De tweede waarschuwing na februari dit jaar. Reden voor een gedeputeerde om in februari op te merken, dat het ter 'lering' meegenomen wordt. Niet dus. Menigeen leest over een dergelijk bericht heen. Trieste waar heid is, dat vrijwel geen enkel PS-lid competent is om finan- cieel-kritisch de provincie, een be drijf van meer dan 200 miljoen eu ro, te volgen. Als in één jaar de Zeeuwse Rekenkamer de provincie tweemaal wegens slecht beleid op de vingers tikt, zou dat een reden moeten zijn voor de verantwoorde lijk gedeputeerde om op te stap pen. Het trieste niveau werd vorige week nog bevestigd door het du bieuze plan wegenbelasting te ver hogen voor veelgebruikerskorting voor de tunnel. Zonder ook maar een reactie van Provinciale Staten. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Natuurjournaal C. Jacobusse vind het noodzakelijk om natuur in cultuur te brengen. Het aan zichzelf overlaten van na tuur zou desastreuze gevolgen heb ben is zijn stelling. Ik was in staat om diverse wonder schone natuurgebieden in de we reld te bezoeken en kan niet an ders constateren dat die gebieden zonder menselijk ingrijpen zijn ontstaan en een grote variëteit aan flora en fauna hebben. De natuur heeft voor de biodiversiteit in de wereld gezorgd. Het is meestal de mens die zijn in vloed laat gelden om de natuur zijn wil of onwil op te leggen. Het is duidelijk dat in een nieuw ge bied de pioniergewassen aanvanke lijk de boventoon voeren, maar in de loop van tijd komen er nieuwe gewassen die een gebied uniek ma ken. De 'moderne' natuurmensen wil len echter de natuur in cultuur brengen en dat is op de korte duur misschien wel aantrekkelijk maar op de lange duur niet wat de na tuur behoeft. J. Kooien Berkelstraat 3 Terneuzen Wetenschap In het artikel Sloop de wetenschap' (1 oktober) worden de zaken wel heel eenzijdig weergegeven. Nog geen twee weken geleden werd een hoogleraar uit Tilburg betrapt op het verzinnen van onderzoeks resultaten betreffende vleeseten. Een aantal 'sceptici' werkt voor be langengroepen, maar vele andere wetenschappers werken ook ge woon om subsidie voor hun projec ten te krijgen of hangen gewoon een politieke stroming aan en ma ken hun wetenschappelijkwerk hieraan ondergeschikt. A. P. vd Hoeven Gravestraat 33, Vlissingen Ribrally Zondag was een bijzondere nazo merdag. Er stonden twee activitei ten op het programma; vogels tel len op de vogeltelpost in Breskens (Eurobirdwatch 2011) en lekker naar het strand. Al turend over de Schelde met onze verrekijkers op zoek naar trekvogels, zagen we plotseling twee bruinvissen vlak voor de kust op en neer zwem men. Na afloop nog even heerlijk genieten op het strand. Een zeer luidruchtig voorbijvarend konvooi bootjes trok de aandacht en dat ble ken de bootjes van de ribrally te zijn. Later weer de andere kant op. Volgens de krant ging het om voor bij varend geweld en 'trok de 'RW78 diepe hekgolven,waarmee de ribs als dolfijnen aan het spelen slaan'. Ik vraag me nu af waarom de echte dolfijntjes zo dicht naar het strand waren gekomen en de vogeltrek ex treem rustig was. Moeten we onze Natura 2000-natuur niet beter be schermen en dat ribrally geweld buiten de deur houden? Eric Waals, Hoogstraat 13, Biervliet Vlaketunnel (5) Mevrouw Ellen Visser heeft, als di recteur Wegen en Verkeer, een uni versitaire studie gevolgd. Wat ech ter niet in haar opleiding zat, is communicatieleer en planning. Het is simpel: de Kustmaratton wordt een jaar van tevoren ge pland. De vakanties van België en Duitsland zijn bekend. Het mooie weer niet, maar daar kan men op inspringen. Dan moet het toch heel eenvoudig zijn om een week end te prikken. Het logge lichaam van Rijkswaterstaat wordt door de burgers van Nederland betaald, maar voor wat eigenlijk? Vakanties boeken, geld uitgeven etcetera. Zeeland moet klant-, lees toerist- vriendelijk worden. Maar hoe? Simpel, door de medewerkers van Rijkswaterstaat een cursus plan ning en communicatie te laten volgen. De data van de Kustmara- ton zijn voor 2012 bijna bekend. Zo ook de herfstvakantie 2012 van on ze buurlanden. Boeken maar in plaats van een mededeling te doen dat de toeristen niet luisteren. Frank van der Plas Muddy Watersstraat 35, Middelburg Vlaketunnel (6) De verkeerschaos (3 oktober) is een logisch gevolg van wat we de Quasi Autonome Non-Gouverne mentele Organisatie's (Quango's) teweegbrengen, (citaat auteur R.van den Hoff). De Rijkswater staat, de waterschappen en de Ka mers van Koophandels van de hui dige tijd houden elkaar in stand. Flexibiliteit (tijdstip verschuiven) is door de aanwezige latente strope righeid niet meer mogelijk is. Opheffen deze organisaties, die ook wel 'The Dutch Disease' ge noemd worden. J.J.M. Marijnissen Muidenweg 1 m, Arnemuiden Cohen Job Cohen (5 oktober) hoort niet thuis in de Tweede Kamer. Dat be tekent dat hij niet past binnen het metier van achterbakse, gewetenlo ze en laag-bij-de-grondse politici. Chapeau Job! Eindelijk tijd voor een fatsoenlijke baan. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Een speeltuin! En er moe ten dieren bij. Schapen! Koeien! Of een olifant!" Het groepje scholieren gooit lachend de gekste ideeën op tafel. 'Bedenk welke andere func ties een zeewering kan hebben': dat is de opdracht tijdens de work shop van het Projectbureau Zeewe ringen. Tekenaars maken aan de hand van de suggesties van leerlingen kleuri ge schetsen. Na een kwartier is de denkbeeldige zeedijk volgebouwd met een school, een pizzeria, een MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft het in 2010 op financieel gebied goed ge daan. Stond het in 2009 nog op de 24ste plaats van de tachtig algeme ne Nederlandse ziekenhuizen die het hoogste rendement op eigen vermogen hadden; vorig jaar was het ADRZ gestegen naar plaats acht. Dat wil niet zeggen dat het ziekenhuis een financiële toe komst tegemoet gaat. Want als het gaat om de solvabili teit (de verhouding tussen het ei gen vermogen en het vreemd ver mogen op de balans) ziet het er wat minder rooskleurig uit. Want het ADRZ staat ook in de top tien McDonald's en een moskee. „We hebben onze fantasie er flink op losgelaten", zegt vwo-scholiere Zoë de Haze van het Goese Ly ceum enthousiast. En dat was juist de bedoeling, zegt Anneke McGovem van het project bureau. „We willen ze uitdagen om buiten de kaders te denken. Een andere groep wilde een half pipe voor skaters tegen de dijk bouwen. Hartstikke leuk." longeren komen tijdens de studen tendag in het Topshuis op Neeltje Jans in aanraking met zeewerin gen, zandhonger en onderwaterle ven in de Oosterschelde. Rijkswaterstaat liet de studenten van ziekenhuizen met de slechtste solvabiliteit, namelijk op plaats vier. En dat is maar één plaats be ter dan in 2009. Dat staat in de BDO Benchmark ziekenhuizen 2011, waarin de cijfers van de alge mene ziekenhuizen in Nederland zijn doorgelicht. De conclusie is dat een veel algemene ziekenhui zen zonder aanvullende maatrege len vroeg of laat in de rode cijfers terecht komen. Ook ziekenhuis Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen moet oppassen. Dat is plots op de eerste plaats ge komen in de categorie ziekenhui zen met de meest gestegen overige bedrijfslasten. dag organiseren door een groepje studenten van de Hogeschool Zee land. „We willen jongeren interes seren voor het vakgebied en hun waterbewustzijn vergroten", zegt woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. Dat is onder meer nodig, omdat de technische bedrijfssector moei te heeft om jong personeel te vin den. Vertegenwoordigers van Bal last Nedam, Grontmij en Rijkswa terstaat zijn daarom present om de jongeren informatie te geven over een baan of stage. „Het aantal ha- vo'ers en vwo'ers dat kiest voor een technische of bouwgerelateer- de opleiding neemt af', weet Ange- TERNEUZEN - Het Admiraal De Ruy ter Ziekenhuis en ZorgSaam j Zeeuws-Vlaanderen zullen j voortaan, in het belang van de 1 Zeeuwse cliënt, hun krachten j meer bundelen. Dat melden beide ziekenhuizen in een verklaring die ze deze week hebben onderte kend. In de praktijk betekent dit, j dat de cliëntenraden, stafbesturen en raden van bestuur bij hun ad viezen danwel besluiten, steeds de j belangen van de cliënten in het ge- j hele zorggebied van Zeeland zul- i len betrekken. I In een tijd van toenemende aan- H dacht voor kwaliteit op basis van m volumecriteria, een krapper wor- 9 Niels-Jan Wisse uit Aagtekerke, leerling van het Calvijn College, bestudeert onderwaterleven in het Topshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52