Omstreden kliniek vestigt zich in Flipland 'De helm van Johnny 201 zeeland Verkoop chocoletters voor laaggeletterden Afstemming windparken Opbrengst MARIA MAGDALENA Buurt is niet blij OUD-VOSSEMEER EN SINT-ANNALAND SLAAN HANDEN INEEN De Stichting Stavoordó wil volgend jaar met drie teams meedoen aan Alpe D'HuZes. Om geld op te halen voor de Kankerbestrijding houdt ze een aantal evenementen. Dit is Anne. Het is haar gelukt. Ondanks de strengere hypotheekregels kocht zij voordelig een leuke woning. Wil je weten hoe? vrijdag 7 oktober 2011 door Florence Imandt SINT PHILIPSLAND - Het alternatieve behandelcentrum Maria Magdale- na is verhuisd van Roosendaal naar Sint Philipsland. Het streek afgelopen maandag neer in een grote vrijstaande wo ning in de Esdoornhof onder de naam Internationaal Medisch Cen trum MM. Omwonenden zijn niet zo blij met de komst van 'de kwak zalvers', zoals sommigen het for muleren. „We weten niet wat daar allemaal gebeurt. Het is een beetje vreemd, eng ook wel. Ze hadden zich op zijn minst kunnen presen teren aan de buurt." Het centrum kwam eind 2007 in de landelijke schijnwerpers te staan toen de Inspectie voor de Ge zondheidszorg een klacht indien de bij het Regionaal Tuchtcollege over 'bedenkelijke behandelmetho den' van twee medewerkers: de Vlaamse internist Patrick van Eeg- hem en alternatief therapeute Cari- ne Bolijn. Zij misleidden patiënten volgens de inspectie omdat ze zich bij de diagnose en behandeling zouden laten leiden door goddelijke gid sen. Die gaven boodschappen door over soms doodzieke patiën ten. Van Eeghem werd door het Centraal Medisch Tuchtcollege voor het leven uit het artsenambt gezet. Carine Bolijn werd ook uit haar beroepsorganisatie gezet, maar dat had geen effect op het centrum omdat de titel 'orthomo leculair therapeut' niet beschermd is. Met andere woorden: iedereen kan zich zo noemen en een prak tijk beginnen. Volgens woordvoerder Robert Ma- dou, die in de Fliplandse woning ruimte huurt voor zijn advocaten praktijk, zocht het centrum al lan ger een rustigere omgeving. Voor patiënten is de nieuwe locatie geen probleem, zegt hij, omdat die vaak toch al van ver komen. De gemeente Tholen was niet op de hoogte van de komst van het centrum, maar gaat wel onderzoe ken of het behandelcentrum toege staan is binnen het bestemmings plan dat voor de woonbuurt geldt. Kleinschalige bedrijfsactiviteiten zijn volgens een voorlichter toege staan zolang de verkeersdrukte niet onevenredig toeneemt. Inhou delijk heeft de gemeente geen be zwaar tegen het centrum, waarvan ze nooit eerder had gehoord. Maria Magdalena zat sinds 2005 in Roosendaal en herbergde naast de praktijk van Bolijn een psycho loog, acupuncturist-fysiothera peut, Shiatsu-masseuse en ge- sprekstherapeute. Die zijn volgens de woordvoerder allemaal meever huisd naar Sint Philipsland. Met Patrick van Eeghem heeft het cen trum nog regelmatig contact, maar hij ziet er geen patiënten meer en verwijst ze ook niet naar het cen trum, zegt Madou. Het OM heeft nog steeds geen beslissing geno men over strafrechtelijke vervol ging van Van Eeghem en Bolijn. GOES - In de bibliotheken van 's-Gravenpolder en Goes worden deze maand fair trade chocoladelet ters verkocht. De helft van dat be drag komt ten goede aan het am- bassadeurswerk voor en door laag geletterden. Meer dan 37.000 Zeeuwen hebben moeite met lezen en schrijven. Met de opzet van een Zeeuws am bassadeursnetwerk gaan de Sorop- timisten in Zeeland daar een hand je bij helpen. Een georganiseerde groep laaggeletterden die hun ba sisvaardigheden lezen en schrijven hebben opgekrikt, probeert ande ren over de streep te trekken om ook scholing te volgen. Om dat fi- BRUINISSE - De gemeenten Schou- wen-Duiveland, Tholen en Oost- flakkee willen helderheid over de bestaande windparken en de plan nen voor nieuwe windparken in de zuidwestelijke delta. Dat staat in een raadsbrief van het Schou- door Rob Paardekam nancieel mogelijk te maken hou den de Zeeuwse Soroptimisten op 12 november in de Mythe in Goes de Zeeuwse korenavond. De op brengsten via kaartverkoop, spon soring- en verkoop van chocolade letters komen ten goede aan het ambassadeursnetwerk. Via de site www.zeeuwsekorenavond.nl wor den toegangskaarten verkocht en kunnen chocoladeletters worden besteld. De letters kosten vijf euro per stuk en zijn op woensdag 19 oktober van 14.00 tot 16.00 uur ook te koop in de bibliotheek van 's-Gravenpolder en op zaterdag 22 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in de bieb van Goes. Meer dan twintig spor tieve inwoners van Sint-Annaland en Oud-Vossemeer wil len volgend jaar meedoen aan het evenement Alpe D'HuZes, waar mee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding. Om dit mogelijk te maken, is de Stichting Stavoord6 opgericht. Deze zal de komende tijd allerlei activiteiten houden om geld op te halen. „Er komt onder meer een wielerveiling", zegt voorzitter Ivo Slokkers. „Al hebben we daar nog geen da tum voor geprikt. Johnny Hooger- land heeft al toegezegd dat hij zijn bolletjeshelm uit de Tour ter be schikking stelt." Initiatiefnemer is Jan Koning uit Sint-Annaland, de man achter en kele grote theaterspektakels die de afgelopen jaren in Sint-Annaland en Oud-Vossemeer werden opge voerd. „De zoon van ]an is overle den aan leukemie", vertelt Slok kers. „Om die reden wilde hij graag nog eens iets doen voor het goede doel. Hij benaderde mij met de vraag of het misschien leuk zou zijn om mee te doen aan het eve nement Alpe D'HuZes." Slokkers was enthousiast en is vrij wel direct gaan polsen of er draag vlak was. Hij hield een presentatie in dorpshuis De Vossenkuil, waar veel respons op kwam. Er zijn op dit moment zelfs drie teams. De leden van die ploegen willen op 7 juli volgend jaar zes keer de beroemde berg Alpe D'Hu- ez in Frankrijk beklimmen. Het is overigens nog onzeker of ze daadwerkelijk mee mogen doen. Het evenement is namelijk zo po pulair dat er een wachtlijst is. „La ter deze maand krijgen we uitsluit sel", zegt Slokkers. „Als we niet mee kunnen doen, is het kleine zusje Alpe D'HuZus een alterna tief Die wordt een dag eerder ver reden. De kans bestaat ook nog dat mensen individueel mee kun nen doen. We gaan sowieso." Wat het ook wordt, de Stichting Stavoord6 is vastberaden om de ko mende maanden veel geld in te za melen voor KWF Kankerbestrij ding. Zo vindt op vrijdag 25 november een zes uur durende spinningma- rathon plaats in fitnessclub Salus in Tholen. Er zijn nog plaatsen vrij. Inschrijven kan per groep (maximaal vier personen) of indi vidueel. Een fiets kost honderd eu ro. Wie interesse heeft, kan mailen naar info@stavoord6.nl. Over andere activiteiten wordt nog nagedacht. ,Je moet dat heel zorgvuldig bekij ken", stelt Slokkers. „Want je wil natuurlijk geen driehonderd uur steken in een evenement dat uit eindelijk honderd euro oplevert." Er zitten overigens ook nog twee grote benefietconcer ten in de pijplijn. Ook die moeten geld in het laatje brengen voor de KWF Kankerbestrijding. Een apart comité met de naam In- spirezLive heeft zich hierover ont fermt. Volgens woordvoerder Jack West dorp moet ook voor deze concer ten - één in Sint-Annaland en één in Oud-Vossemeer - nog een da tum gezocht worden. Het zal er gens in het voorjaar worden. „Het is de bedoeling dat verschil lende verenigingen uit beide dor pen een bijdrage gaan leveren", vertelt Westdorp. „Het is een enor me uitdaging om er iets moois van te maken. Met name de culturele samenwerking tussen beide dor pen spreekt mij erg aan. Wellicht komt daar wel iets moois uit voort." Inhoudelijk valt over de concerten nog weinig te zeggen. Daarvoor zijn de plannen nog iets te pril. Maar ook hiervoor geldt dat het sowieso doorgaat, of de teams van Stavoord6 nu wel of niet mogen deelnemen aan Alpe D'HuZes. Op de website www.stavoord6.nl is binnenkort van alles over de stichting te lezen. De mannen van comité fnspire2Live nemerBas Quist, Erik van Hees Behalve het beklimmen van de Alpe D'Huez doen twee leden van team Stavoord6 ook mee aan het Groot dictee der Thoolse taal. De opbrengst van dit evenement komt ten goede aan hun stichting. Het dictee vond vorig jaar voor de eerste keer plaats, toen nog onder de vleugels van Oud-Vossemeer 600 jaar. Communicatiebureau Ri- thotekst heeft de organisatie nu volledig op zich genomen. „Het is wen-Duivelandse college. Op zich staat de gemeente positief tegen over windenergie mits aan een aantal voorwaarden wordt vol daan. Zo vinden de gemeenten dat burgers weinig tot geen last mo gen hebben van windparken. Kijk op www.knookschot.nl/ditisanne, T 0166-60 22 54 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0118-65 96 00 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0113-23 25 20 Netwerk Notarissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50