Scheldekwartier komt op stoom Goes tast in het duister i8l zeeland Vrouw zwaargewond door slik op weg Herinrichting Buys Ballotstraat Goes kan voor extra opstoppingen zorgen MALAISE B W willen 12 miljoen afboeken Ondanks de hooggespannen verwachtingen heeft Goes giste ren naast de titel Beste Binnenstad 2011-2013 gegrepen. Het nog te ontvangen juryrapport moet duidelijk maken waarom. vrijdag 7 oktober 2011 door Miriam van den Broek en Theo Giele VLISSINCEN - De planning van min der woningen, een flexibele invul ling en bovenal het oppakken van een aantal concrete projecten in het hart van het gebied moeten de komende vijfjaar het project Schel dekwartier op stoom brengen. Om het voor investeerders ook fi nancieel mogelijk te maken, ver laagt de gemeente de boekwaarde van de grond met 12 miljoen euro. Het college van B en W zal de raad in de oktobervergadering vra gen geld beschikbaar te stellen om dit verlies te nemen. Gisteravond presenteerde het colle ge de Ontwikkelingsvisie Schelde kwartier. Die visie is geschreven in samenwerking met de private on dernemingen AM BV (bouwers van de woningen bij het Dokje van Perry) Volker Wessels Vast goed BV en ProperStok BV én de drie grote Walcherse woningbouw corporaties J'Escaut, Woongoed Middelburg en Woonburg. Wethouder Piet Polderman zei dat 1'-..- door Frank van Cooten hoedekenskerke - De veroorzaker van een flinke hoeveelheid slik op de 's-Gravenpoldersestraat in Hoe- dekenskerke wacht een proces ver baal. Een 27-jarige vrouw uit de gemeen te Borsele raakte met haar auto gis terochtend als gevolg van de mod der op de weg in een slip waar door haar voertuig over de kop vloog. Ze is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De aard van haar verwondingen zijn nog niet bekend. Vanwege de aard van het ongeval werden vier brandweerwa gens ter plekke gestuurd. Ook wer den twee ambulances en de trau mahelikopter opgeroepen. De grote hoeveelheid modder op de weg is waarschijnlijk de oor zaak van het eenzijdige ongeval. Dat is reden voor de politie en het waterschap weggebruikers nog maals te waarschuwen voor het ge vaar van slik op de weg. Landbouwers zijn weer begonnen met het rooien van aardappelen en bieten. De combinatie van slik op de weg met de regen kan tot ge vaarlijke situaties leiden. De landbouwers zijn verplicht slik op de weg binnen twee uur op te ruimen. Het waterschap roept weg gebruikers op contact op te nemen met het waterschap als slik wordt aangetroffen zodat direct actie on dernomen kan worden. Bij nalatigheid laat het waterschap de weg schoonmaken op kosten van de vervuiler. Landbouworgani satie ZLTO is begonnen met een bordenactie. Boeren kunnen deze waarschuwingsborden met fikse korting bestellen. de visie is ontwikkeld in een 'sur realistisch decor' van de financiële crisis en voortdurende malaise in de bouwsector. Het afwaarderen van de grond kost de gemeente weliswaar 12 miljoen, maar door dat percelen goedkoper worden, is de kans dat er projecten van de grond komen ook groter. „Niets doen is in elk geval geen optie", al dus Polderman, die niet uitsloot dat in de toekomst vaker van dit soort financiële ingrepen nodig zullen zijn. Het bedrag van 12 miljoen is geba seerd op de nieuwe grondexploita tie. „Dat bedrag zit hem in het aan tal woningen dat minder gebouwd gaat worden", legde Polderman uit. Voor het hele Scheldekwartier wordt nu uitgegaan van zo'n 1400 tot 1800 woningen. De komende vijfjaar - de periode die deze visie beslaat - zullen er ongeveer 500 woningen gebouwd worden. Dat is inclusief vakantiewoningen en zorgappartementen. Hoe de ge meente de 12 miljoen euro gaat op hoesten, is nog niet bekend ge maakt. Het wordt in elk geval geen lening, liet Polderman weten. door Luc Oggel De champagne was tóch mee, dus ging-ie open ook. En zo kon het dat de sfeer in de bus op de terugweg nog uitgelatener was dan op de heenweg, ondanks het feit dat het Goese gezelschap met lege handen huiswaarts keerde uit Madurodam. Het volwassenenschoolreisje be gon 's middags om half twee voor het stadskantoor. Uitgelaten stapte de Goese delegatie, bestaande uit college- en raadsleden, ambtena ren, ondernemers, bestuursleden leden van Goes Promotie en VW in het toch wel enigszins krappe busje, in de volle overtuiging dat de titel zou worden binnenge haald. Maar al bij Kapelle gebeur de er iets wat achteraf misschien als een slecht teken kan worden ge zien; een spandoek met daarop de tekst 'Goes Beste Binnenstad 2011-2013' viel uit het bagagerek, boven op het hoofd van voorzitter Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes. Maar op het mo ment van het voorval werd het nog positief uitgelegd. Aangekomen in Madurodam was de sfeer nog altijd opperbest. Daar konden zelfs de langdradige ver handelingen van onder anderen SP-leider Emiel Roemer en nog wat bobo's niets aan veranderen, hoewel het goed was dat cabare tier Tijl Beckand tussendoor voor een komische noot zorgde. Rond half zes brak dan eindelijk het mo ment aan waarvoor iedereen was gekomen: de uitslag. Die werd in geleid door Baptist Brayé, mede-ju rylid en oprichter van organisatie van beroepswinkelaars Locatus. Hij zei echter iets onrustbarends, namelijk dat hij alle genomineerde steden zelf nog eens had bezocht 'om zijn geheugen op te frissen' en voor Goes had hij een zondag uitgekozen. Even daarvoor had hij juist verkondigd dat het allemaal best iets 'stouter' mag in binnen steden en ook 'beleving' staat hoog in het vaandel bij Brayé. Met verbijstering hoorde de Goese af vaardiging vervolgens dat Hooge- veen met de eer ging strijken, een stad waar vooraf door niemand re kening mee was gehouden. „lam mer, we hadden er veel werk van willen maken", reageerde binnen stadwethouder Loes Meeuwisse. Burgemeester René Verhulst zei ronduit 'de pest in te hebben'. „Er is hard aan gewerkt, dus dit is een teleurstelling voor iedereen." Coör dinator Tom de Koning van Goes Promotie sprak van een 'superte leurstelling'. Waar het aan lag? Dat is voor ie dereen gissen. Het juryrapport laat namelijk nog even op zich wach ten. „Dit was een hele mooie kap stok geweest om in economisch moeilijke tijden draagvlak te creë ren voor het evenementen- en city- marketingbeleid", zei OOG-voor- zitter Berks. „Dit is balen. Het heeft veel energie gekost om ieder een enthousiast te krijgen, ik had gehoopt dat dat organisatorisch vermogen de doorslag zou geven." Ook WD-raadslid Dick van der Velde was teleurgesteld. „Het tra ject hier naartoe was mooi, we hadden een gezamenlijk doel. Dat valt nu weg." video op www.pzc.nl/bevelanden De auto van de 27-jarige vrouw uit de gemeente Borsele vloog over de kop als gevolg van slik op de 's-Gravenpoldersestraat. foto Roland de Jong Ondanks het verlies kon het Goese gezelschap toch nog wel een beetje lachen. foto Luc Oggel door Frank Balkenende goes - De Buys Ballotstraat in Goes wordt vanaf maandag op nieuw ingericht. Voor automobilis ten is er tijdelijk één versmalde rij baan beschikbaar. Het werk kan voor extra verkeersopstoppingen tijdens de spitsuren zorgen. Op de versmalde rijstrook geldt een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur. Auto's en fiet sers moeten er achter elkaar blij ven rijden, onderstreept de ge meente Goes. Vrachtverkeer wordt omgeleid. Dat gebeurt al vanaf vandaag. Een totale afsluiting van de Buys Ballotstraat vindt alleen enkele nachten plaats omdat er dan wordt geasfalteerd. De gemeente pakt de Buys Ballot straat aan om de verkeersveilig heid en leefbaarheid te verbeteren, een wens die al jaren leeft bij be woners en fracties in de gemeente raad. Bewoners klagen er over ver keerslawaai, vuil en stank. Ook is herhaaldelijk gewezen op de te smalle fietsstroken, waardoor fiet sers in het gedrang komen. Ze voe len er zich onveilig. Overigens ge beuren er relatief weinig ongeluk ken. De gemeente past nu het wegpro- fiel aan. Er komt een 'remmer' in het midden van de weg en tevens worden de fietsstroken in rood uit gevoerd. De geplande rijbaansplitsing ter hoogte van de Riethoekweg slorpt iets van de parkeerruimte op. Aan vankelijk leken het er tien te wor den, maar door een efficiëntere in deling blijven 53 van de 58 plaat sen behouden. Goes neemt in het karwei meteen ook de waterhuis houding en riolering mee. Om de afvoer van regenwater te verbete ren zijn al de benodigde rioolbui zen aangebracht. De geplande straatkolken worden tijdens de wegwerkzaamheden geplaatst. Het werk duurt tot half november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48