Zeeland PZC Deur komst loswal staat op een kier SIEBEL 17 KLPD: hou corridor duikers vrij Arbeidsmigranten al in 't Klooster van Rilland Typeles BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 Cleijenborch danst almanak Siebel cadeaubon t.w.v. Goes tast in het duister over mislopen binnenstadstitel Vrijdag 7 oktober 2011 Een halfpipe tegen de dijk Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl RAAD REIMERSWAAL Meerderheid bereid te praten over 'initiatief van buitenaf dat kansen biedt voor lokale bedrijven door Lilian Dominicus vlake - De discussie over de komst van een loswal naar de ge meente Reimerswaal, specifieker langs het Kanaal door Zuid-Beve land, is deze week weer opengebro ken. De meeste raadsfracties zijn bereid 'een initiatief van buitenaf op zijn merites te beoordelen. Over een bedrijventerrein of in- steekhaven Schorebrug valt niet te praten, dat is twee jaar eerder door de raad afgeschoten. „Daar hoeven we het ook niet over te hebben, want de betonfabrieken hoeven niet weg om plaats te maken voor woonwijk Goese Schans", zegt CDA-er Peter Koeman. Over een loswal met daarachter watergerelateerde bedrijvigheid wel. „Kaai 85 is een jaar geleden door het waterschap gesloten. Daar was groot onderhoud nodig en het schap wilde er geen geld in steken. Wij staan welwillend tegen over een vergelijkbare loswal aan de andere andere kant van het wa ter, de oostkant", zegt PvdA-frac- tievoorzitter Kees Verburg. Wel vraagt hij zich af welke onderne mers uit Reimerswaal erop zitten te wachten. Enkele weken geleden zorgde NV Economische Impuls voor opschudding toen bekend werd dat er met lokale bedrijven wordt gepraat over een 'multimo- daal centrum' langs het Kanaal door Zuid-Beveland. Ook de Christenunie is benieuwd naar de behoefte. Die houdt daar om op 20 oktober een discussiebij eenkomst over natte infrastruc tuur. „Wij zijn nog steeds heel bang dat die betonfabrieken uit Goes naar hier komen", verklaarde Andries Jumelet eerder deze week in de opinieraad. De SGP zegt dat voorzichtigheid is geboden. „We moeten zelf niet met een initiatief komen, dat is onbetaalbaar. Maar mochten er kansen komen voor Reimerswaal, dan kunnen we mis schien aanhaken", verklaarde wet houder Jaap Sinke (SGP, ruimtelij ke ordening) tijdens diezelfde bij eenkomst. Maar een loswal met daarachter watergerelateerde bedrijvigheid, lijkt dat niet op een nat bedrijven terrein zoals de provincie enkele ja ren geleden al beoogde? „Als het er eenmaal ligt en de economie trekt weer aan, dan komen ze toch straks weer aanzetten met die be tonbedrijven", is de heilige overtui ging van fractievoorzitter Marien Weststrate van Leefbaar Reimers waal. COLIJNSPLAAT - Sportvissers heb ben niks te zoeken in de duikcorri- dor van de eerste en tweede pijler aan de noordzijde van de Zeeland- brug. Dat zegt woordvoerder Ed Kras- zewski van de KLPD naar aanlei ding van klachten van duikers over sportvisbootjes die zich regel matig rond de pijlers ophouden. „Ze mogen niet vissen onder de Zeelandbrug en bovendien is daar niet voor niets een duikcorridor in gesteld." Volgens duikers zorgen sportvis sers voor gevaarlijke situaties. Ze vrezen dat vroeg of laat een duiker wordt geraakt door een uitgewor pen anker of dat duikers slachtof fer kunnen worden van buiten boordmotoren. Overigens zijn er bij de KLPD wel eens, maar niet buitensporig veel meldingen van duikers binnenge komen, zegt Kraszewski. „Is er sprake van conflictueuze situaties, geef dat dan door aan de waterpoli- tie", adviseert hij. COLIJNSPLAAT - Het Colijnsplaatse zorgcentrum Cleijnborch besteedt deze week extra aandacht aan bewegen. Elke dag zijn er activiteiten. Zo blij ven ouderen fit en lenig. Gisteren kon er worden gedanst op de vrolijke muziek van een draaior gel. Met behulp van een danspaar van dans school Janvier en ettelijke begeleiders waagde zich een aantal bewoners op de dansvloer om te wiegen op de klanken van Het kleine café aan de haven. foto Willem Mieras •L, A video op www.pzc.nl/bevelanden door Lilian Dominicus RILLAND - De gemeente Reimers waal is verrast over het nieuws dat De lager Detachering al is begon nen met de huisvesting van Portu gese arbeidsmigranten in 't Kloos ter van Rilland. De inspraakprocedure voor de ont werp omgevingsvergunning loopt nog een kleine maand, maar De la ger ziet dat niet als een belemme ring. „Zoals dat in juridische ter men heet: we hebben concreet uit zicht op legalisatie. Daarbij denk ik niet dat er steekhoudende argu- menten tegen de vergunning zul- len komen." Wethouder ]aap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) denkt daar an ders over. „We zijn heel helder te gen De Jager geweest, hij mag vóór dat de omgevingsvergunning defi nitiefis, niet huisvesten." Of de ge meente zal handhaven, kan Sinke niet zeggen. „We zullen eerst zelf moeten constateren dat er arbeids migranten zitten. We hebben geen handhavingsverzoek ontvangen." Klopt, zegt Ronald Nijsse, die na mens een comité tegen de komst van de arbeidsmigranten in 't Klooster spreekt. „Op advies van onze advocaat vragen we ook geen voorlopige voorziening aan. We houden het bij een zienswijze." Juweliers BEDANKT VOOR UW STEM! Wwjiï»"1 JAJ""nu7j °trfl*G*AA €15 Op vertoon van deze advertentie ontvangt u t/m 9 oktober 2011 15 cadeaukorting op een sieraad of horloge. Kijk voor de voorwaarden en vestigingen op www.siebeljuweliers.nl Tip? redactie@pzc.nl Van de spelfouten in persberichten kijken ze op dat redactiekantoor al lang niet meer op. Zelfs niet als de plaatselijke boekhandel meldt dat de bekende schrijver veel word gelezen. En het bericht van het voortgezet on derwijs over een drukbezochte diplo- ma-uitrijking levert enkel een gefron ste wenkbrauw op. Deze week dien de zich echter een nieuw hoogtepunt aan. "Afgelopen donderdag heeft op baAsisschool Achte de Toren in Burgh-Haamstede de eerste officiële typeles onder schooltijd plaatsgevon den. Alle andere scholen verzorgden ook vorig jaar al typelessen onder rschooltijd." Toegegeven: spelfouten zitten er niet in. Maar voor typeles wordt het zo langzamerhand tijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47