zeeland 121 'ouderdommigheid Zwaargewonde door slik op weg 6,7 EN 8 OKTOBER PAC Jongen (16) uit Kortgene al twee weken vermist weekenddiensten ZEELANDS GROOTSTE VERANDASHOW vrijdag 7 oktober 2011 De auto van de 27-jarige vrouw uit de gemeente Borsele vloog over de kop als gevolg van slik op de 's-Gravenpoldersestraat. foto Roland de Jong monumentje voor haar een boekje samen te stellen. Het was bedoeld als verspreiding in een beperkte kring van familie en kennissen", vertelt Janssen. Zij begon met het ordenen van aantekeningen en tastbare herinne ringen en bouwde zo tijdens een schrijversretraite in België een structuur op. De titel 'Ik lijd aan ouderdommigheid' is een letterlij ke uitspraak van Annie Penders zelf. Zij had zich immer als een in tellectuele en zeer zelfstandige Zaterdag 8 en zondag 9 oktober 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via jdienstsluis (aanbellen nr. 18): za i»00-18.00 uur, zon- en feestdagen ■kl-12.30 en 17.00-18.00 uur. H^Bkundigen H^^kndige Praktijk Lena vrouw gemanifesteerd. Haar doch ter beschrijft hoe haar moeder ver andert in een vrouw die in bijna al les afhankelijk wordt van anderen en die de greep op het leven steeds meer verliest. Tevens geeft Janssen aan welke invloed de ziek te van haar moeder op haar eigen leven als dochter heeft gehad. Met 'het boekje voor beperkte kring' trok Janssen de aandacht van De Witte Uitgeverij in Leiden. „Het was natuurlijk puur geluk dat ik de uimodiging kreeg het boek 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432,Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. in brede kring uit te geven. Op ad vies van de deskundigen daar heb ik toen het hoofdstuk toegevoegd waarin ik aangeef hoe mijn moe der in het leven stond. In die eer ste versie voor de mensen die haar kenden was dat niet nodig ge weest." Wat specifiek opvalt in dit boek is dat bij Thuiszorgorganisaties de rek eruit begint te raken. „Daar zijn wij inderdaad erg tegenaan ge lopen. Juist op de momenten dat we graag wat hulp van buitenaf wilden, dus bij de maaltijden bij voorbeeld, konden ze daar vaak niet aan voldoen. Dan kregen we te horen dat 'die dames van de thuiszorg' op dat tijdstip zelf bij hun gezin wilden zijn. Dat snap ik best, maar echt klantgericht is het natuurlijk niet." Een oud mens ontwortelen uit ei gen omgeving is altijd heel verdrie tig. Janssen beschrijft hoe omzich tig zij en haar broer Koen hierbij te werk zijn gegaan. Pijnlijk duide lijk wordt hierin dat wie geld heeft veel beter af is dan wie met een klein budgetje moet rondkomen. Annie Penders had wat gespaard en kon naar een particulier tehuis in de bosrijke omgeving in Warns- veld, enigszins vergelijkbaar met haar eigen woonomgeving in Die ren. „Ja, dat is eigenlijk heel gê nant. Dit is niet voor iedereen weg gelegd, want naast AOW en een pensioen moet er dan echt nog wel wat bij", erkent Janssen. Boezemt het aftakelingsproces bij haar moeder ook angst in bij haar zelf? „Ik moet bekennen dat het me weieens aanvliegt als ik zelf iets vergeten ben bijvoorbeeld. Tenslotte zit er in de ziekte van Al zheimer altijd ook een kleine erfe lijke component." Voorlopig gaat Janssen uiteraard gewoon door met leven en wer ken en verheugt zij zich op de le zing in Zierikzee. „Het is zeker niet zo dat ik stad en land afreis om lezingen te geven, maar het en thousiasme waarmee Heieen Mus- te van het Alzheimer Café Schou wen-Duiveland me uitnodigde, deed me besluiten twee dagen uit te trekken voor een bezoek aan Zeeland." Dinsdag u oktober, Bibliotheek De Stolpe, Haringvlietplein 2, Zierikzee, 19.30 uur. wmmmmmaMÊÊHUiKmmmmmmmamsMimm KORTGENE - De zestienjarige Richie de Roo uit Kortgene wordt al twee weken vermist. De jongen is op maandag 26 september weg gelopen van jeugdzorginternaat De Vliethoeve in Kortgene. Hij is voor het laatst gezien in Middel burg. Sinsdien is niets meer van hem vernomen. De jongen staat onder toezicht van Bureau Jeugdzorg. Richie heeft bruin haar tot over zijn oren, bruine ogen en een tenger pos tuur. Richie is volgens het politie- signalement een 'skatertype' en draagt vaak een spijkerbroek, een grote jas, een zwarte rugzak en een donkere pet. Inlichtingen kun nen naar 0900 - 8400. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De veroorzaker van een flinke hoeveelheid slik op de 's-Gravenpoldersestraat in Hoe- dekenskerke wacht een proces ver baal. Een 27-jarige vrouw uit de gemeen te Borsele raakte met haar auto gis termorgen als gevolg van de mod der op de weg in een slip waar door haar voertuig over de kop vloog. Ze is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De aard van haar verwondingen zijn nog niet bekend. Vanwege de aard van het ongeval werden vier brandweerwa gens ter plekke gestuurd. Ook wer den twee ambulances en de trau mahelikopter opgeroepen. De grote hoeveelheid modder op de weg is waarschijnlijk de oor zaak van het eenzijdige ongeval. Dat is reden voor de politie en het waterschap weggebruikers nog maals te waarschuwen voor het ge vaar van slik op de weg. Landbouwers zijn weer begonnen met het rooien van aardappelen en bieten. De combinatie van slik op de weg met de regen kan tot ge vaarlijke situaties leiden. De landbouwers zijn verplicht slik op de weg binnen twee uur op te ruimen. Het waterschap roept weg gebruikers op contact op te nemen met het waterschap als slik wordt aangetroffen, zodat direct actie on dernomen kan worden. Bij nalatigheid laat het waterschap de weg schoonmaken op kosten van de vervuiler. Landbouworgani satie ZLTO is begonnen met een bordenactie. Boeren kunnen deze waarschuwingsborden met fikse korting bestellen. r foto Frank Pothof Vrijdag oktober geopend tot 21:00 uur PAC Zonweringen pakt uit en demonstreert de wereld van het buitenleven! Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeurer RAfc Zonweringen I Marie Curieweg IS 4389 WB Vlwsmgew r Tel.: 0118 - 5520j|& www. paczan weringen aJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41