Omstreden kliniek in Sint Philipsland Over pijn en troost bij l 201 zeeland Musica Cordis zingt in Bonifaciuskerk Dikke Bandenrace voor kinderen Evenemententerrein opgeknapt voor jeugd Slimrun loopdinic in het Veersebos Presentatie nieuwe cd Ambras in De Halle Workshop over nieuwe levensfase ALZHEIMER CAFE Miriam Janssen geeft lezing over haar boek Dit is Anne. vrijdag 7 oktober 2011 KWADENDAMME Het vocaal ensemble Musica Cor dis uit Goes luistert zondag de vie ring om 10.45 uur in de Bonifacius kerk in Kwadendamme muzikaal op. Het ensemble bestaat momen teel uit twintig zangers en zange ressen onder leiding van dirigent Hans Smout Zij zingen meerstem mige muziek van de vijftiende tot en met de twintigste eeuw. IJZENDIJKE Kinderen tot en met 14 jaar voelen zich morgen wielrenners tijdens de Dikke Bandenrace in IJzendijke. In vier leeftijdscategorieën kan ie dereen op de eigen fiets meedoen. Er zijn ook races voor jonge leden van wielerclubs, en voor verstande lijk gehandicapten. De races star ten om 14.00 uur, inschrijven vanaf 13.00 uur in brasserie Petit Paris. NIEUWVLIET De dorpsraad van Nieuwvliet heeft plannen voor het opknappen van het evenemententerrein aan de Mettenijedijk. Het veld wordt aan trekkelijker gemaakt voor activitei ten voor de jeugd. Ook het dorps huis krijgt volgend jaar een op knapbeurt B en W van Sluis heb ben toegezegd dat dorpshuis de Heerlijckheijt blijft bestaan. VEERE In het Veersebos (verzamelen par keerplaats Kraaienestweg) wordt morgen vanaf 9.30 uur de laatste Slimrun loopdinic van dit jaar ge houden. Deelname aan de dinic is gratis. Slimrun is een looptraining met muziek die specifiek gericht is op het verbranden van vet Deelne mers krijgen uitleg over de metho de en het effect ervan. AXEL Volksmuziekgroep Ambras viert za terdag in De Halle in Axel het der tigjarig bestaan met de presentatie van de verzamel-cd 't Blijft leutig. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder, ook voorzitter van de Am- bras-fanclub, krijgt om 14.00 uur het eerste exemplaar, waarna Am bras speelt De zaterdagshow is uit verkocht. HEINKENSZAND De Seniorenraad Borsele speelt in op een nieuwe levensfase van men sen met de workshop 'Een nieuwe levensfase'. Dat kan zijn het stop pen met betaalde arbeid of het mo ment waarop het laatste kind de deur uit gaat. Daar gaat de work shop over, verdeeld over 4 en 11 no vember van 13.00 tot 17.00 uur in De Stenge in Heinkenszand. door Florence Imandt SINT PHILIPSLAND - Het alternatieve behandelcentrum Maria Magdale- na is verhuisd van Roosendaal naar Sint Philipsland. Het streek afgelopen maandag neer in een grote vrijstaande wo ning in de Esdoornhof onder de naam Internationaal Medisch Cen trum MM. Omwonenden zijn niet zo blij met de komst van 'de kwakzalvers', zo als sommigen het formuleren. „We weten niet wat daar allemaal gebeurt. Het is een beetje vreemd, eng ook wel. Ze hadden zich op zijn minst kunnen presenteren aan de buurt." Het centrum kwam eind 2007 in de landelijke schijnwerpers te staan toen de Inspectie voor de Ge zondheidszorg een klacht indien de bij het Regionaal Tuchtcollege over 'bedenkelijke behandelmetho den' van twee medewerkers: de Vlaamse internist Patrick van Eeg- hem en alternatief therapeute Cari- ne Bolijn. Zij misleidden patiënten volgens de inspectie omdat ze zich bij de diagnose en behandeling zouden laten leiden door goddelijke gid sen. Die gaven boodschappen door over soms doodzieke patiën ten. Van Eeghem werd door het Centraal Medisch Tuchtcollege voor het leven uit het artsenambt gezet. Carine Bolijn werd ook uit haar beroepsorganisatie gezet, maar dat had geen effect op het centrum omdat de titel 'orthomo- door Ali Pankow Alzheimer kan zonder onderscheid ieder mens treffen. Intelli gentie biedt geen en kele zekerheid dat de ze aftakeling van geest en lichaam aan je deur voorbij gaat. In het boek 'Ik lijd aan ouderdommig heid', waarin Miriam Janssen uit het Twentse Borne de laatste jaren uit het leven van haar moeder An nie Penders beschrijft, wordt dat weer eens pijnlijk duidelijk ge maakt. Janssen geeft dinsdagavond in bibliotheek De Stolpe in Zierik- zee een lezing naar aanleiding van haar boek. Zij doet dat op uitnodiging van het Alzheimer Café Schou- wen-Duiveland. Haar boek biedt naast de pijn over verval ook troost, omdat het eveneens laat zien wat er nog wél is en wat altijd blijft. Hoewel Janssen zelf docente taal, onderwijspsychologe en schrijfster is, had zij helemaal niet de intentie over de ziekte van Al zheimer bij haar moeder een boek te schrijven. „Ik maakte op mijn treinreizen na een bezoek aan haar altijd wel aantekeningen. Ik voorzag dat dit proces heel ellen dig zou kunnen aflopen en wilde niet dat alleen nare herinneringen het verleden zouden overschadu wen. Vandaar dat ik ook de goede ervaringen wilde vastleggen, heel privé dus. Pas jaren later, toen mijn moeder niet meer zo lang te leven had, besloot ik als een soort leculair therapeut' niet beschermd is. Met andere woorden: iedereen kan zich zo noemen en een prak tijk beginnen. Volgens woordvoer der Robert Madou, die in de Flip- landse woning ruimte huurt voor zijn advocatenpraktijk, zocht het centrum al langer een rustiger om geving. Voor patiënten is de nieu we locatie geen probleem, zegt hij, omdat die vaak toch al van ver ko men. De gemeente Tholen was niet op de hoogte van de komst van het centrum, maar gaat wel onderzoeken of het behandelcen trum toegestaan is binnen het be stemmingsplan dat voor de woon buurt geldt. Kleinschalige bedrijfsactiviteiten zijn volgens een voorlichter toege staan zolang de verkeersdrukte niet onevenredig toeneemt. Inhou delijk heeft de gemeente geen be zwaar tegen het centrum, waarvan ze nooit eerder had gehoord. Maria Magdalena zat sinds 2005 in Roosendaal en herbergde naast de praktijk van Bolijn een psycho loog, acupuncturist-fysiothera peut, Shiatsu-masseuse en ge- sprekstherapeute. Die zijn volgens de woordvoerder allemaal meeverhuisd naar Sint Philipsland. Met Patrick van Eeg hem heeft het centrum nog regel matig contact, maar hij ziet er geen patiënten meer en verwijst ze ook niet naar het centrum, zegt Madou. Het OM heeft nog steeds geen beslissing genomen over straf rechtelijke vervolging van Van Eeg hem en Bolijn. Miriam Janssen schreef een boek over haar moeder die aan Alzheimer leed. Het is haar gelukt. Ondanks de strengere hypotheekregels koch zij voordelig een leuke woning. Wil je weten hoe? Kijk op www.knookschot.nl/ditisanne, T 0166-60 22 54 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0118-65 96 00 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0113-23 25 20 Netwerk Notarissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40