Gemeente wil afstemming windparken PZCL Zeeland Inwoners van Zierikzee winkelen meest online Typeles Smakelijk tafelen tijdens Week van de Smaak 22 en 23 SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 INVENTARISATIE Resultaten MER voor gemeente niet bij voorbaat heilig 'Vissers hebben niets te zoeken in duikcorridor' almanak door Piet Kleemans bruinisse - De gemeenten Schou- wen-Duiveland, Tholen en Oost- flakkee willen helderheid over de bestaande windparken en de plan nen voor nieuwe windparken in de zuidwestelijke delta. Dat staat in een raadsbrief van het Schou- wen-Duivelandse college. Op zich staat de gemeente, zo wordt gemeld in de brief aan de raad, positief tegenover wind energie mits aan een aantal voor waarden wordt voldaan. Zo vin den de gemeenten dat burgers wei nig tot geen last mogen hebben van windparken. De gemeenten zien verder liever één locatie waar windenergie geconcentreerd wordt dan kleine windparken ver spreid over haar grondgebied. Met de plannen voor een windpark bij de Krammersluizen bij Bruinisse hebben de gemeenten op zich geen moeite. Ze willen echter wel dat er niet alleen gekeken wordt naar wat er maximaal mogelijk is, maar ook met welke minimumaan tal windturbines zou kunnen wor den volstaan. De gemeenten stemmen in met het opstarten van een onderzoek naar de effecten van Windpark Krammer op het milieu, maar hou den wel een slag om de arm. De gemeenten staan niet bij voorbaat achter de conclusies van die Mi lieu Effect Rapportage. Naar aanlei ding van die MER bepaalt elke ge meente zijn standpunt. Wethou der van milieu Gilles Houtekamer: „Een MER is een heel zwaar in strument. Daarom hebben wij als gemeente onze piketpaaltjes gesla gen." De burger mag ook zijn zeg je nog doen over de plannen voor Windpark Krammer. Dinsdag 1 no vember wordt in het Grevelingen- restaurant op de Grevelingendam een inloopavond gehouden. De plannen voor Windpark Kram mer komen uit de koker van vere niging Zeeuwind en corporatie Deltawind. Volgens hen kan het geplande windpark groene elektri citeit leveren voor 70.00 huishou dens. Dat is zo'n 40 procent van al le Zeeuwse huishoudens. Een halfpipe tegen de dijk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - Puur was het sleutelwoord giste ren in zorgcentrum Borrendamme. De bewo ners kregen in het kader van de Week van de Smaak een puur Zeeuwse maaltijd voorge schoteld. Chef-kok Marien Hoogerheide ser veerde gestoofde mosselen en lamsoren bij de warme maaltijd. Ambachtelijk bereid en puur van smaak. En de koek is nog niet op in Borrendamme. Vandaag krijgen de bewoners een mini-Zeeuwse bolus van de warme bak ker en 's avonds Zeeuwse vissoep. Morgen ge bakken spek en kaas. foto Ronald den Dekker Bijzonderheid Bruinisse nu ook taalkundig bewezen Vrijdag 7 oktober 2011 door Piet Kleemans zierikzee - Binnen Zeeland is Zie rikzee koploper op het gebied van f webwinkelen. Relatief gezien doen inwoners van de monumenten- stad op internet de meeste aanko pen. Dat blijkt uit onderzoek naar online shoppen door PostNL. i, Zierikzee staat op de 65e plek in de landelijke lijst van online shop steden. Terneuzen prijkt op diezelf de lijst op de 69e plek en binnen Zeeland op de tweede achter de Schouwen-Duivelandse centrum stad. Goes volgt op de derde plek ^provinciaal en de 93e plek lande- "rijk. Middelburgers kopen iets min der online en dat brengt de Zeeuw se hoofdstad naar de 4e plek in Zeeland en plaats 102 landelijk. Vlissingen staat in Zeeland op de 5e plaats gevolgd door Heinkens- zand (6), Hulst (7), Kapelle (8), Yerseke (9), Tholen (10), Koudeker- ke (11) en Kamperland (12). Lande lijk koploper is Almere. In deze stad bezorgt PostNL de meeste in- ternetpakketten. De provincie Zeeland scoort als het om online shoppen gaat ge middeld. Zeeland'bezet de 7e plek, onder onder meer Noord-Brabant en Zuid-Holland. Vooral in huis houdens met kinderen is het onli ne winkelen populair. colijnsplaat - Sportvissers heb ben niets te zoeken in de duikcorri dor van de eerste en tweede pijler aan de Schouwse kant van de Zee- landbrug. Dat zegt woordvoerder Ed Kraszewski van de KLPD naar aanleiding van klachten van dui kers over sportvisbootjes die zich regelmatig rond de pijlers ophou den. „Ze mogen niet vissen onder de Zeelandbrug. Daar is niet voor niets een duikcorridor ingesteld." Volgens duikers zorgen sportvis sers voor gevaarlijke .situaties. Ze vrezen dat vroeg of laat een duiker wordt geraakt door een uitgewor pen anker of een draaiende buiten boordmotor. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Van de vele spelfouten in persberich ten - ook van gerenommeerde instan ties - kijken ze op dat redactiekan toor in Zierikzee al lang niet meer op. Zelfs niet als de plaatselijke boekhan del meldt dat de bekende schrijver veel word gelezen. En het bericht van het voortgezet onderwijs over een drukbezochte diploma-uitrij- king levert nog hooguit een gefron ste wenkbrauw op. Deze week diende zich echter een nieuw hoogtepunt aan. „Afgelopen donderdag heeft op baAs- isschool Achte de Toren in Burgh-Haamstede de eerste offpciele typeles onder schooltijd plaatsgevon- den.Alle andere scholen verzorgden ook vorig jaar al typelessen onder rschooltijd." Toegegeven: spelfouten zitten er niet in. Maar voor typeles wordt her toch zo langzamerhand tijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37