Het is rustig bij de dokter 21 zeeland Celstraf wegens geweld PZC Ludduvudu krant 6 weken voor 18 euro! Met drie bussen trokken Zeeuwse huisartsen naar Amsterdam uit protest tegen de bezuinigingen. Huisartsenposten draaiden een doordeweekse weekeinddienst voor acute gevallen. sm i mm vrijdag 7 oktober 2011 Niks ellendigere dan lief desverdriet. Wat kun je je daar beroerd van zijn. Ook als je zelf de gene bent die het uitmaakt. Een vriendin van me, die na jaren ellende eindelijk een punt zette achter een ongezonde relatie, bel de ik op verzoek wekenlang elke dag op om haar eraan te herinne ren dat het een klootzak was. Soms kreeg ik zomaar tussendoor een telefoontje. Snotterend, overmand door lief desverdriet: „Waarom heb ik het ook alweer uitgemaakt? Zeg het nog eens?" Liefdesverdriet. Wat kun je je daar ellendig van voelen. Vroeger, toen er nog geen internet was, stelde ik bij wijze van medicijn wel bandjes met liefdesliedjes zoals I will survive samen. Tegenwoordig zijn er sites als www.liefdesver- driet.info. Vol leuke wraakverhalen ('ik pakte een priem') en tips ('de li anti-lvd-modellen'). Gelukkig is mijn zoon, die al sinds de kleuterklas een geheime liefde heeft, nog te jong voor lief desverdriet. Dacht ik. COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement mét automatische betaling van 74,65 per kwartaal (Ntóej een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28j D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen próef gehad) (ré) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Mig om mei persoonsgegevens In het colofon Weft u nadere inl GEZONDHEIDSZORG Een autoritje tijdens zijn verjaar dagsfeestje leek me een mooie ge legenheid om uit te vissen of de liefde wederkerig was. Als achtja rige hield ik me alleen nog bezig met knikkeren en lezen, maar de dametjes op mijn achterbank wa ren wat voorlijken Nadat ik achte loos het woord verliefd had laten vallen, ontstond er in de auto een levendige discussie over de pro's en contra's van mannelijke klasge nootjes. Eén jochie was duidelijk favoriet. „Weet je waar ik van droom? Dat ik heel mooi als bruid verkleed met hem trouw", verzuchtte een van de meisjes hartstochtelijk. Helaas kwam mijn zoon niet voor in het rijtje begeerde vrijgezellen. De dag na het feestje liet ik voor zichtig vallen dat zijn grote liefde een andere Valentijn op het oog had. Hij hield zich groot: „Oh. Geeft niks." Dapper lachje. „Ik heb nog een paar anderen." Zijn ogen glansden vochtig. Daar was het. Ut eerste ludduvu- dutje. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast Voor de uitvoering van - de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op^ www.pzc.nl De cake op de tafel naast Hermien de Ridder, op de huisartsenpost (HAP) in Vlissingen, is versierd met wit glazuur. Er staat iets op geschreven, in gifgroene let ters: KORTEN MAAKT MEER KA POT... „Dat is de leus van deze ac tiedag", verduidelijkt de Souburg- se huisartsassistente. „De minister gaat snijden in de huisartsenzorg, wij snijden straks in die cake." Een grapje, maar zo leuk vindt Hermien de Ridder het niet. „Dit kan natuurlijk zomaar gevolgen hebben voor ons, het ondersteu nend personeel." En voor de pa tiënt. „Ik kan me zo voorstellen dat die straks 's middags geen assis tente meer aan de telefoon krijgt, maar een bandje." Huisarts Jeanette de Doelder vangt op de HAP Vlissingen de pa tiënten op die bij hun eigen huis arts voor een gesloten deur komen te staan. Zo rustig als nu maakt ze het tijdens een HAP-dienst niet vaak mee, geeft De Doelder aan. Tussen acht en tien even een piek met bellers; geen bijzondere din gen, de gewone huis-tuin-en-keu- kenklachten waarmee je naar de huisarts gaat. Daarna bleef het op merkelijk rustig. Om 13.00 uur wa ren er zo'n dertig patiënten ge weest en vier visites geboekt. Mis schien komt het doordat veel pa tiënten nog gewoon bij hun eigen huisarts terecht kunnen, filoso feert De Doelder. Op Walcheren deed hermeren deel mee aan de acties, net als in Zeeuws-Vlaanderen, op de Beve- landen nagenoeg alle dertig, op Schouwen vier van de twintig. De genen die openbleven, deden dat om puur praktische redenen, haast De Doelder zich te zeggen. Het heeft niets met actiebereid heid te maken. Er zijn in Zeeland nogal wat apotheekhoudende huis artsen die de deuren niet zomaar kunnen sluiten. En daarnaast zijn er de 'solisten', die niet mee draaien in een pool van huisart sen. Ook zij hebben niet zo een- twee-drie vervanging. Bij de HAP.in Goes hetzelfde beeld, geeft huisarts Eric Rijken te kennen. „Iedereen denkt: ik ga morgen wel naar mijn eigen huis arts. Ik heb het afgelopen uur maar twee patiënten gezien." En dat terwijl hij op een doordeweek se dag maar tien minuten per pa tiënt heeft, exclusief bijkomende noodgevallen. „Ik werk 60 tot 70 uur per week, en de minister wil dat we er nóg meer bijpakken. Den Haag wil 10 procent korten op ons budget én we moeten 13 procent minder verwijzen naar specialisten!" Ook over zijn patiën ten maakt hij zich zorgen. „Dat er geminderd moet worden, snap ik wel, maar veel oudjes uit mijn praktijk weten niet hoe ze volgend jaar rond moeten komen. Die red den het nu nét, maar de eigen bij dragen gaan omhoog en veel medi cijnen gaan uit het pakket." Voorzitter van de Huisartsenkring Zeeland Reinier van der Valk: „Nu kun je nog met allerlei vragen bij de huisarts terecht en met allerlei klachten geholpen worden. In de toekomst zal hij de patiënt sneller toeten doorsturen." zie ook video op www.pzc.nl/video Huisartsen protesteren in Amsterdam. foto Marcel Antonisse/ANP ■HBHHHnHHBHMMMnWMM middelburg - Een 31-jarige Vlissin- ger is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van twintig maanden waar van zeven voorwaardelijk. Ook moet de man een schadevergoe ding van in totaal 2152 euro beta len en krijgt hij een proeftijd van drie jaar, besliste de rechtbank gis teren. Daarnaast moet hij - als de reclas sering dat nodig vindt - in een in richting worden opgenomen. Te gen de man was eerder een gevan genisstraf van twintig maanden waarvan vier voorwaardelijke geëist. In de nacht van 20 maart van dit jaar liep de dronken Vlissinger met zijn zwager door zijn woon plaats. Op enige moment gaf hij zonder reden een passerende bromfietser een klap in diens ge zicht. Vervolgens trok hij kort daar na een 16-jarige meisje van haar scooter. Eind februari dwong hij ook al een plaatsgenoot zijn geld en pinpas met code af te geven. VIDEO Bekijk al onze recente en interessan te nieuwsvideo's over allerhande on derwerpen op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2