Onderzoek Ze hebben mijn spullen inzet Vlaamse ok-assistenten NOG 2 WEKEN 20 i zeeland Groot windmolenpark rond de Antwerpse Waaslandhaven Dit is Anne. Chocoladeletters laaggeletterden En dan is Domino's Pizza Vlissingen eindelijk open! vrijdag 7 oktober 2011 GEZONDHEID Oplossen personeelstekort DAKLOOS Willem Buijs woont in een zeecontainer langs het spoor door Wout Bareman TERNEUZEN - De Scheldemondraad onderzoekt de mogelijkheden om Belgische verpleegkundigen op te leiden voor Nederlandse zieken huizen. Op die manier kan onder meer het tekort aan operatie-assis tenten bij de ziekenhuizen van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen worden opgelost. Streekziekenhuis De Honte in Ter- neuzen kampt met een chronisch tekort aan operatie-verpleegkundi gen. Dat leidt tot langere wachttij den. Fractievoorzitter Johan Robe sin van de Partij voor Zeeland (ook lid van de Scheldemondraad) maakt zich daar zorgen over en kaartte de kwestie aan in de raad, het overlegplatform voor Zeeland en Oost- en West-Vlaanderen. Ro besin: „De Honte en ook de flank-vestigingen in Oostburg en Hulst hebben nu landelijk een heel goede naam, maar door ge brek aan gekwalificeerd personeel dreigt die mooie positie te worden aangetast." Robesin heeft daarom in de Schel demondraad een voorstel gelan ceerd om de ongelijkheid in oplei dingen en alles daaromheen snel te onderzoeken en eventuele grens overschrijdende oneffenheden glad te strijken. De raad ging eer der deze week unaniem akkoord met zijn voorstel. Ook van Bel gische gedeputeerden, die de pro blematiek herkenden, kreeg hij bij val. Robesin: „Voor verpleegkundi gen zijn er nauwelijks of geen pro blemen. Maar voor de functie van operatie-assistent - en daar heb ben we in Zeeuws-Vlaanderen een enorm gebrek aan - ligt dat anders. In België word je assistent na één jaar bijscholing op de Hogeschool, in Nederland volg je na het Havo een driejarige opleiding." De Scheldemondraad gaat nu on derzoeken welke hiaten er zijn en of Belgische Verpleegkundigen via een verkort traject kunnen wor den klaargestoomd voor de func tie van ok-assistent in (met name) Zeeuws-Vlaanderen. Dat gaat de werkgroep Onderwijs doen. Robe sin dringt aan op snelheid. „De nood is immers hoog." ZorgSaam is enthousiast over de actie van Robesin en werkt mee aan een informatiebijeenkomst, die hij met de werkgroep heeft ge pland. Robesin: „Los daarvan blij ven wij als Scheldemondraad be zig met de problematiek van grens arbeiders. Die lijkt maar niet te kunnen worden opgelost." BEVEREN - Het grootste windmo lenpark op het Belgische vasteland komt op steenworp afstand van de gemeente Hulst, rondom de Waas landhaven op de linkeroever van de Schelde. Vijfentwintig windtur bines zullen er verrijzen vanaf be gin 2013. Het Antwerps havenbedrijf, Maat schappij Linkerscheldeoever en de tijdelijke handelsvereniging Groe ne Haven Antwerpen hebben on langs een contract getekend voor de bouw van het windmolenpark. Het park vergt een investering van 190 miljoen euro. De windmolens krijgen elk een vermogen van twee of drie megawatt, samen goed voor de energiebehoefte van 100.000 a 120.000 gezinnen. Op de rechteroever van het Ant werps havengebied staat nog eens de bouw van vijftig windturbines op de rol. door Theo Ciele Zijn eten maakt hij klaar op een vuurkorf. Water haalt hij een eindje ver derop bij Kuzee, de post aan de overkant van het spoor bij zijn moeder in Oost-Souburg. Bij haar kan Willem Buijs (4S) ook zijn mobieltje opla den. En de batterij van zijn fototoe stel. Hij haalt de camera uit zijn broek zak en laat de foto's zien die hij eer der op de ochtend heeft gemaakt. Een vrachtwagen met een kraan haalde de hekken weg die de afschei ding vormden tussen Willems stuk je land en de weg langs het kanaal. Zonder waarschuwing vooraf En dat nog wel op zijn verjaardag. Wil lem kan niet lachen om deze surpri se. „Ze hebben mijn spullen verhab- bezakt, mijn hekken uit de grond ge trokken en in een bak gestampt. En toen ik vroeg waarom, haalden die mannen hun schouders op. Het boeide ze weinig. Opdracht van Pro- Rail. Ik vind het een hele vreemde actie." Willem Buijs woont een jaar of drie op de strook tussen het spoor en de weg langs het kanaal. Volgens hem is het niemandsland. Hij heeft het landje vlak gemaakt en bewerkt. Hij verbouwt er wat groenten en fruit. Verder leeft hij van een uitke ring. Tot een paar weken geleden, woon de Willem in een chaletje op 'zijn' land. Maar dat is op last van de ge meente Vlissingen weggehaald. Het is nu eenmaal niet toegestaan om daar te wonen. Toen is hij maar in de zeecontainer gaan wo nen die ook op zijn erf staat. Met wat isolatiemateriaal en hout pro beert hij de ergste winterkou voor te zijn. Met zijn tien jaar oude honden Muus en Wolf - zus en broer - leidde Willem sinds zijn veertigste nu niet bepaald een doorsnee be staan. Hij woonde in Doel, het dorp dat voor de uitbreiding van de Antwerpse haven moet wijken. Toen hij daar moest vertrekken, keerde hij terug naar Walcheren, waar zijn moeder woont. „Ik heb in loodsen gewoond, bij de Olau Line, bij Ritthem. Tot ik dit kon overnemen." Terug in Oost-Souburg was er geen huis voor hem. „De woningbouw heeft geen huis voor je klaar staan. In princi pe ben ik dan dakloos. Dan zorg je voor je eigen. Ik vind het zelf wel innovatief, maar dat wordt niet echt gewaardeerd." Zou hij in een rijtjeshuis kunnen leven? Willem kijkt bedenkelijk. Hij weet het niet. „Ik woon al zo lang op deze manier." Toch heeft Het is haar gelukt. Ondanks de strengere hypotheekregels koehtj zij voordelig een li leuke woning. Wil je weten hoe? Kijk op www.knookschot.nl/ditisanne, T 0166-60 22 54 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0118-65 96 00 www.dezeeuwsealliantie.nl/ditisanne, T 0113-23 25 20 Netwerk Notarissen ^für GOES - In de bibliotheken van 's-Gravenpolder en Goes worden deze maand fair trade chocoladelet ters verkocht. De helft van dat be drag komt ten goede aan het am- bassadeurswerk voor en door laag geletterden. Meer dan 37.000 Zeeuwen hebben moeite met le zen en schrijven. Met de opzet van een Zeeuws ambassadeursnetwerk gaan de Soroptimisten in Zeeland daar een handje bij helpen. Een ge organiseerde groep laaggeletterden die hun basisvaardigheden hebben opgekrikt, probeert anderen ook over de streep te trekken. Wist u dat deze Domino's Pizza de 110e winkel in Nederland wordt, en zich zal vestigen aan de Badhuisstraat 1? Bijbaantje bij Domino's Pizza? Ga naar www.dominosjobs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20