Rekening vluchtelingen bij gemeente De 'cv-dokter' trok veel 0 miDDELBURG 25% i8| zeeland Kinderen met wethouder in debat over hun grootste ergernissen Middelburg wil niet opdraaien voor kosten Jongen uit Kortgene vermist Misschien als ZZP'er aan de slag Niet alleen voor het geld werken ZATERDAG 8 OKTOBER vrijdag 7 oktober 2011 door Theo Giele middelburg - De gemeente Mid delburg wil niet opdraaien voor de kosten van de opvang van zogehe ten uitgenodigde vluchtelingen. Dit zijn mensen uit vluchtelingen kampen in het buitenland die zich in een uitzichtloze situatie bevin den. Vaak leven ze al jaren in slech te omstandigheden. De Nederlandse regering nodigt jaarlijks gemiddeld vijfhonderd vluchtelingen uit om in Nederland te komen wonen. Tot voor kort werden deze men sen opgevangen in een centrum van het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) in Amersfoort. Daar werden ze vier tot zes maan den lang voorbereid op hun leven in Nederland. Het Rijk heeft deze vorm van op vang afgeschaft. De vluchtelingen krijgen nu een cursus van negen dagen. Dat scheelt het Rijk 10.000 euro per vluchteling. KORTGENE - Richie de Roo (16) uit Kortgene wordt al twee weken ver mist. Hij is maandag 26 september weggelopen uit De Vliethoeve in Kortgene en voor het laatst gezien in Middelburg. De jongen staat on der toezicht van Bureau Jeugdzorg. Richie heeft bruin haar, bruine ogen en een tenger postuur. Richie draagt vaak een spijker broek, een grote jas, een zwarte rugzak en een donkere pet. Inlich tingen kunnen naar 0900 - 8400. MEEST GELEZEN - Hennepkwekerij opgerold - 'We zijn getrouwd in een Zwitserse noodbarak' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WERKBEDRIJF Evenement in ROC bracht werkgevers en werkzoekenden Het COA benadert nu gemeenten in Nederland om uitgenodigde vluchtelingen op te nemen. Mid delburg is daar één van. Maar daar voelt het college van B en W wei nig voor omdat de kosten van op vang, leefgeld, inburgering en huis vesting op het bordje van de ge meente worden gelegd. Daar staat een bedrag van duizend euro per vluchteling tegenover, wat niet bij benadering voldoende is om de kosten te dekken. Het college van B en W zal het COA en de provincie Zeeland la ten weten geen uitgenodigde vluchtelingen te zullen opvangen. In de jaren negentig heeft Middel burg ook al eens een groep uitge nodigde vluchtelingen opgeno men. „De ervaringen waren toen dat het begeleiden van deze groep én veel tijd én organisatie kost", al dus het Middelburgse college. De gemeenten zijn niet verplicht om uitgenodigde vluchtelingen te huisvesten. door Annemarie Zevenbergen Van cv-dokter tot work shop social media en speedmeetrondes bij uit zendbureaus. Alles wat een werkzoekende kan helpen een baan te vinden, was er gisteren tij dens de landelijke banenmarkt. Het ROC in het Mortierepark bood zowel de jongere als de oude re werkzoekenden als Wajongers een podium om hen te helpen de baan te vinden waar ze al langer naar op zoek zijn. Het was er flink druk. In de rij voor de cv-check, wachten op een speeddate bij een uitzendbureau en drommen werkzoekenden bij de diverse stands van bedrijven. De wil om te werken was op de markt in ieder geval duidelijk aan wezig. Lokkertjes als lollies, snoeprepen, zuurtjes en pennen waren gisteren niet echt nodig. De diverse bedrij ven hoefden zich niet te verkopen zoals op een doorsnee beurs. Het ging er ditmaal om dat de werkzoe kenden zich zo goed mogelijk pre senteerden. Thema dit jaar was dan ook: 'Laat je zien, het werkt'. Mirjam Jasperse van het UWV Werkbedrijf: „Het is heel belang rijk als werkzoekende dat je jezelf profileert en goed presenteert aan toekomstige werkgevers. Vandaar dat we bijvoorbeeld ook die 'cv-check' op de markt hebben. Dat wordt gedaan door specialis ten op het gebied van het maken daarvan. Zij geven tips en en advie zen voor het opstellen van een goed cv. Dat is belangrijk als je sol liciteert. We hebben de bezoekers ook gevraagd hun cv mee te ne men. De specialist werpt daar een blik op en kan aangeven wat er eventueel anders of creatiever kan. Afhankelijk van de soort baan die gezocht wordt. We hebben hier trouwens alleen standhouders die echt een baan aanbieden." De afgelopen jaren werd de banen markt in Zeeland gehouden bij ver schillende bedrijven. Dit jaar is ge kozen voor twee centrale locaties; Middelburg en Terneuzen. De keu ze voor het ROC is ingegeven door het feit dat het ROC onderwijs ver tegenwoordigt. Volgens het UWV een heel belangrijk element bij het vinden van een baan. Daarnaast werkt het ROC ook samen met het Werkbedrijf Er werden gisteren heel wat ham den geschud en contacten gelegd. Waar de één al jaren op zoek is, was de ander zich aan het oriënte ren op een verandering van werk kring. De workshop Loopbaan- switch trok bijvoorbeeld veel be langstelling. Maar waarom een workshop social media voor jongeren? Mirjam Jas perse legt uit dat jongeren vaak te makkelijk omgaan met het inter net. „Ze zetten heel makkelijk be paalde zaken over zichzelf op het net. Dat kan heel lang blijven be staan. Als ze dan de arbeidzame leeftijd bereiken, kan ze dat nog steeds achtervolgen. Dat kan lastig zijn. Wij willen aangeven dat ze daar voorzichtig mee om moeten gaan. Daarnaast willen we ze laten zien hoe ze zichzelf goed kunnen profileren op het net met het oog op het vinden van een baan." Albert Takarindingan Mirjam Kloet Albert Takarindingan (57) uit Tholen is 'in eerste instantie als on dersteuning voor m'n nichtje' naar de banenmarkt gegaan. „Maar ik ben me hier toch wel aan het oriënteren. ]e hebt hier alles bij elkaar. Ik zit nu in een omscholingstraject. Dat is alleen misgelo pen toen de verkeersschool waar ik mijn opleiding volgde, failliet ging. Ik zat al in de stage-periode. Aan die opleiding zat ook een baangarantie vast. Die is nu dus weg. Ik werkte vroeger op de serviceafdeling van een meubelfabriek tot ook die failliet ging. Sinds 2008 zit ik in de WW. Dat geeft me een wisselend gevoel. Soms is dat heel moeilijk. Ik wil echt aan de slag. Ik ben nu bezig met een andere rijschool, voor de opleiding tot rij-instructeur. Misschien kan ik straks als ZZP'er aan de slag. Ik heb er toch nog steeds wel vertrouwen in dat ik weer kan gaan werken." De 41-jarige Mirjam Kloet uit Arnemuiden heeft net de cv-check gedaan op de banenmarkt. „Het was wel goed, maar kon beter. Ik had een malletje gebruikt van de site werken.nl. Daar kon je niet veel aan veranderen. Ik heb nu een voorbeeld meegekregen en daar kan ik wel wat mee." De Arnemuidse heeft lang gewerkt als beleggings adviseur bij een Nederlandse bank. „Ik wil nu meer tijd en aandacht be steden aan mijn vijf jonge kinderen. Toen ik nog bij de bank werkte, heb ik veel zorg gedragen voor oudere cliënten. Ik wil me nu blijven fo cussen op die zorg voor ouderen. Dat kan misschien als vrijwilliger via thuiszorg. Maar als ik er betaald werk in kan vinden, heel graag. Ik wil niet meer alleen voor het geld werken. Ik zoek nu meer iets waar ik echt waardering voor krijg en iets dat nuttig is voor de maatschappij." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Hondenpoep en het gebrek aan leuke speeltoestellen op schoolpleinen. Daarover heb ben de kinderen uit de groepen 7 en 8 van de Ichtusschool in Vlissin- gen en de Tweemaster uit Souburg gisteren gedebatteerd met wethou der Marin de Zwarte. Het debat in het gemeentehuis was de afsluiting van het project Ie dereen telt mee. Bij dit project kwamen de kinde ren aan de hand van een pro bleem (zoals hondenpoep) meer te weten over vrijheid, gelijkwaar digheid en solidariteit. De leerlingen lieten aan De Zwar te zelfgemaakte filmpjes zien waar in niet alleen het probleem in beeld werd gebracht, maar ook de oorzaak en een mogelijke oplos sing. Zo hadden ze bedacht dat overal veel meer hondentoiletten moe ten komen. De kinderen zijn zelfs bereid een stukje grond van speel veldjes af te staan als daarmee de garantie kon worden verkregen dat het speelveld zelf poepvrij bleef Ook gaven ze de wethouder de goede raad mee éérst te onderzoe ken waar de honden wonen, en daarna pas een plek voor een hon dentoilet uit te kiezen. De Zwarte legde uit te moeten schipperen met ruimte. En dat het probleem blijft dat sommige mensen zich niet aan de regels houden. De elfjarige Demi de Poorter uit Souburg was tevreden over het ge sprek met de wethouder. „Ik denk wel dat hij er over na gaat denken. Op den duur moet hij wel, want er komt steeds meer poep en dan gaan steeds meer mensen er over klagen. Op het grasveld voor onze school ligt heel veel poep. We heb ben op school wel borden die we er neerzetten, maar dat helpt niet. Mensen laten er toch hun honden TUSSEN 7 EN 9 UUR MEGA KORTINGEN! TUSSEN 7-8 UUR *0P DE TOTALE COLLECTIE OP UJOOnBOUlEVflRD DE fTlORTIERE UJUJUJ.5P0RT2000miDDELBURC.nL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18