Zeeland PZC Vijfjarenplan voor Scheldekwartier North Safety Products wil verhuizen Typeles WALCHEREN 18 en 19 17 22 en 23 NIEUWE AANPAK B en W willen 12 miljoen euro afboeken Wat moet er gaan gebeuren rond het Dok? almanak Vrijdag 7 oktober 2011 De 'cv-dokter' trok veel aandacht op de banenmarkt Een halfpipe tegen de dijk Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek en Theo Ciele VLISSiNCEN - De planning van min der woningen, een flexibele invul ling en bovenal het oppakken van een aantal concrete projecten in het hart van het gebied moeten de komende vijfjaar het project Schel dekwartier op stoom brengen. Om het voor investeerders ook fi nancieel mogelijk te maken, ver laagt de gemeente de boekwaarde van de grond met 12 miljoen euro. Het college van B en W zal de raad in de oktobervergadering vra gen geld beschikbaar te stellen om dit verlies te nemen. Gisteravond presenteerde het colle ge de Ontwikkelingsvisie Schelde kwartier. Die visie is geschreven in samenwerking met de private on dernemingen AM BV (bouwers van de woningen bij het Dokje van Perry) Volker Wessels Vast goed BV en ProperStok BV én de drie grote Walcherse woningbouw corporaties l'Escaut, Woongoed Middelburg en Woonburg. Wethouder Piet Polderman zei dat de visie is ontwikkeld in een 'sur realistisch decor' van de financiële crisis en voortdurende malaise in de bouwsector. Het afwaarderen van de grond kost de gemeente weliswaar 12 miljoen, maar door dat percelen goedkoper worden, is de kans dat er projecten van de grond komen ook groter. „Niets doen is in elk geval geen optie", al dus Polderman, die niet uitsloot dat in de toekomst vaker van dit soort financiële ingrepen nodig zullen zijn. Het bedrag van 12 miljoen is geba seerd op de nieuwe grondexploita tie. „Dat bedrag zit hem in het aan tal woningen dat minder gebouwd gaat worden", legde Polderman uit. Voor het hele Scheldekwartier wordt nu uitgegaan van zo'n 1400 tot 1800 woningen. De komende vijfjaar - de periode die deze visie beslaat - zullen er ongeveer 500 woningen gebouwd worden. Dat is inclusief vakantiewoningen en zorgappartementen. Hoe de ge meente de 12 miljoen euro gaat op hoesten, is nog niet bekend ge maakt. Het wordt in elk geval geen lening, liet Polderman weten. Vol gende week maakt het college daar over meer duidelijk. De eerste reacties van de fracties op de nieuwe visie liepen sterk uit een. Marianne Reinders, fractie voorzitter van coalitiepartij WD was uitgesproken positief. „Dit is een vernieuwende benadering: stel de gebiedsontwikkeling cen traal en trek het wonen in de kiel zog mee. Ook heel sterk vind ik dat het industrieel erfgoed nu prio riteit krijgt. Er is nu een visie voor de Machinefabriek terwijl die eerst nog gesloopt moest worden. En 12 miljoen is natuurlijk een heleboel geld, maar als je daarmee het Schel dekwartier vlot kunt trekken, dan moet dat maar. Ik heb altijd ge loofd in het bijzondere karakter van het gebied." Niek Peters van oppositiepartij D66 liet een heel ander geluid ho ren. „Het is niet voor het eerst dat ik zo'n verhaal hoor", zei hij. „Bo vendien had ik veel meer vernieu wing van het plan verwacht. Nu wordt de woningbouw losgelaten terwijl dat juist hét argument was om het terrein destijds te kopen. Het valt me heel erg tegen. Nu moeten we 12 miljoen weg gooien." Tijdens de presentatie van de Ont wikkelingsvisie werden een aantal projecten genoemd die de komen de vijf jaar verwezenlijkt kunnen worden: - De Zee-allee: de verbinding van de Aagje Dekenstraat naar de Ko ningsweg dwars door het Schelde kwartier. Het woningbouwplan Bestevaêr rond het Dokje van Per ry wordt afgebouwd; - Bij de ingang van het dok komt een marina. Hiervoor wordt een haven gegraven naar de Machinefa briek toe; - De Stichting Werkt voor Oude ren heeft interesse in de bouw van een zorggebouw met een gecom bineerde woon- en hotelfimctie op de kop van het Dok; - Er is belangstelling van een marktpartij om de Machinefa briek aan de stadszijde in te rich ten als parkeervoorziening en aan de kanaalzijde voor woningen en/of voorzieningen voor de jacht haven. Wethouder Piet Polderman zei in een toelichting dat die plan nen wel binnen afzienbare tijd concreet moeten worden; - In oktober komt er een apart voorstel in de raad over de invul ling van de Timmerfabriek. Het hart van het Scheldekwartier met het Dok, links de woningbouw rond het Dokje van Perry, en rechts de Machinefabriek. luchtfoto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen middelburg - North Safety Pro- duns, vroeger Focus Veilig, in Mid delburg wil de productie en distri butie verplaatsen naar Frankrijk en Slowakije. Daardoor komen 88 arbeidsplaatsen te vervallen. Er werken nu nog 114 mensen. De directie heeft inmiddels een ad viesaanvraag ingediend bij de on dernemingsraad in Middelburg. Het personeel is gistermiddag inge licht. Marc Razoux Schultz, Hu- man Resource Manager Zuid-Oost Nederland: „De voorgenomen ver huizing heeft puur een strategi sche achtergrond. Het gaat om ver betering van efficiency. Het is niet zo dat Middelburg niet winstge vend is. Of er straks sprake is van 88 gedwongen ontslagen is nu nog niet te zeggen. We gaan nu verder in overleg met OR en vakbonden." In het plan wordt het distributie centrum verplaatst naar het Euro pese distributiecentrum in Sevrey (Frankrijk) en de productie naar fa brieken van North Safety Products Europe in Frankrijk en Slowakije. In Middelburg blijft een salesorga- nisatie met 26 arbeidsplaatsen. Het bedrijfspand aan de Anode- weg in Arnestein, in 2006 ge bouwd, is geen eigendom van het bedrijf. De gefaseerde verplaatsing kan naar verwachting zes tot ne gen maanden in beslag nemen. Van de vele spelfouten in persberich ten - ook van gerenommeerde instan ties - kijken ze op dat redactiekan toor in Zierikzee al lang niet meer op. Zelfs niet als de plaatselijke boekhan del meldt dat de bekende schrijver veel word gelezen. En het bericht van het voortgezet onderwijs over een drukbezochte diploma-uitrij- king leven nog hooguit een gefron ste wenkbrauw op. Deze week diende zich echter een nieuw hoogtepunt aan. „Afgelopen donderdag heeft op baAs- isschool Achte de Toren in Burgh-Haamstede de eerste offficiele typeles onder schooltijd plaatsgevon- den.Alle andere scholen verzorgden ook vorig jaar al typelessen onder rschooltijd." Toegegevenspelfouten zitten er niet in. Maar voor typeles wordt het toch zo langzamerhand tijd. ;'V,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17