binnenlandI 7 Energiebeleid faalt prominent op jubileummodellen! einddatum' Op eigen verzoek meer steun voor Cohen 9 jSS, 06 07 08 REKENKAMER Besparingsdoel van 1,5 tot 2 procent niet gehaald VVD Roermond biedt leraren excuses aan Grootste collectie fauteuils, scherpste prijs ^295.-" 1 bank, 3 functies! €790.- Bon voor een gratis brochure donderdag 6 oktober 2011 mmssmmmam mmtmeaimsmss den haag - PvdA-leider Job Co- hen krijgt meer steun vanuit zijn fractie om zijn optreden te verbete ren. Het fractiebestuur wordt vol gende week uitgebreid met Sharon Dijksma en Jacques Monasch. Zij moeten ervoor zorgen dat Cohen de PvdA meer politiek profiel geeft, iets wat volgens veel partijge noten tot dusver te weinig is ge lukt. Volgens Monasch gebeurt dit op nadrukkelijk verzoek van Co- hen zel£ Aanleiding is zijn matige optreden tijdens de Algemene Be schouwingen. Met Sharon Dijksma haalt Cohen vooral veel parlementaire ervaring binnen: ze is het langst zittende Tweede-Kamerlid. Jacques Mo nasch moet ervoor zorgen dat Co- hen in debatten het PvdA-profiel scherper neerzet en op de juiste momenten interventies pleegt. Intussen is de kritiek op Cohen vanuit zijn eigen partij nog niet verstomd. Veel PvdA-raadsleden zien in hem niet de gedroomde lijsttrekker voor de volgende ver kiezingen, blijkt uit een enquête van het radioprogramma Dit is de Dag. Van de 1050 raadsleden die de vragenlijst toegestuurd kregen, reageerden er 371. Van hen vindt 28 procent Cohen wel de juiste lijsttrekker, en 36 procent niet. Of dit representatief is voor alle PvdA-raadsleden is echter niet dui delijk, omdat niet duidelijk is of vooral critici of juist vooral aan hangers hebben geantwoord. Veel raadsleden noemden de Am sterdamse wethouder Lodewijk As- scher als mogelijk alternatief voor Cohen. echt niet op andere gedachten te brengen zijn, zal ik adviseren niet mee te werken aan het psycholo gisch onderzoek. U maakt de wet niet. Dus dit is een oproep aan de staatssecretaris? „Ja, aan de staatssecretaris (Teeven, red.) of de Tweede Kamer. De staatssecretaris liet onlangs weten een voorstander te zijn van het tbs-stelsel. Dit zou een mooie ma nier zijn om het goede systeem - waarbij je mensen met behande ling minder gevaarlijk maakt - kunt behouden. Het is tijd voor een andere oplossing. In de samen leving klinkt de roep om harder straffen, maar darmee transporteer je onaanvaardbare problemen naar de generatie van je kinderen. Het overgrote deel van de gevangenen zit hun straf uit en komt terug in de maatschappij. Laat ze dan, als ze aan een stoornis lijden, ervoor kie zen behandeld te worden. door Chris van Alem den haag - Het beleid voor ener giebesparing in Nederland is geen succes. Het doel van 1,5 tot 2 pro cent besparing per jaar vanaf 1995 is niet gehaald. De totale energiebe sparing bedraagt tussen 1995 en 2007 nauwelijks meer dan 1 pro cent per jaar. Alle sectoren, uitge zonderd de landbouw, scoren slecht. Dat geldt zeker voor de transportsector. Het uitblijven van een besluit over de kilometerhef- fmg is daar mede debet aan. De overheid heeft nagelaten de juiste maatregelen te nemen om de besparingsdoelen te bereiken. Tussen 1995 en 2007 nam het ener gieverbruik toe met 11 procent, bijna drie keer zoveel als beoogd. Dat blijkt uit het rapport over ener giebesparing dat de Algemene Re kenkamer gisteren publiceerde. Zowel industrie en huishoudens, goed voor respectievelijk 28 en 20 procent van het energieverbruik, hebben de besparingsdoelen niet gehaald. Bij de industrie schrijft de Algemene Rekenkamer dat onder andere toe aan de royale toeken ning van CO,-rechten in 2005 en de lage energiebelasting. De over maat aan CO,-rechten heeft ertoe geleid dat de industrie de normen voor uitstoot van broeikasgas ge makkelijk kon halen, waardoor prikkels voor verdere besparingen uitbleven. De Rekenkamer vindt dat de in dustriële grootverbruikers meer energiebelasting moeten betalen. Uit onderzoek blijkt, aldus Kees Vendrik van de Rekenkamer, dat kleinere industriële bedrijven die energiebelasting betalen, wel een grotere energie-efficiency berei ken. De grootverbruikers, verenigd in VEMW, voelen daar niets voor. In de transportsector is de ener gie-efficiency de afgelopen jaren gedaald, stelt de Rekenkamer vast, zonder daar de oorzaak van te kun nen aangeven. De effecten van de energiezuiniger auto's die sinds 2008 zijn ver kocht, zijn niet in het rapport mee genomen. De huishoudens heb ben tussen 1995 en 2007 slechts 1,2 procent energie per jaar bespaard. Vendrik: „Dat is niet méér dan wat vanzelf zou zijn bespaard." Wel hebben de energielabels voor witgoed een flinke bijdrage gele verd. De Rekenkamer vindt dat het hui dige kabinet een concrete doelstel ling voor energiebesparing zou moeten hebben. Minister Maxime Verhagen (Economische Zaken) voelt daar niet voor. Verhagen zegt dat een concreet doel leidt tot du re maatregelen die het beleid 'on nodig kostbaar maken'. roermond - De WD in Roer mond heeft gisteren excuses aange boden aan de hoogleraren die de partijafdeling enkele dagen gele den nog 'prostitués van de krant' noemde. De WD reageert hier mee op het college van bestuur van de Universiteit Maastricht (UM), dat eerder die dag excuses eiste. De WD Roermond versleet de twee wetenschappers onlangs als 'prostitués van de krant' toen zij in de Limburgse dagbladen pleit ten voor een onderzoek naar de schijn van belangenverstrengeling door de Roermondse WD-wet- houder Jos van Rey. De Limburgse kranten hadden Van Rey beticht van mogelijke belangenverstrenge ling. De hoogleraren Hans Nelen (UM) en Leo Huberts (Vrije Uni versiteit Amsterdam) werden door de kranten als deskundigen opge voerd waar het gaat om transpa rantie en integriteit. OKT 10 -i8 U OKT 10 -18 U OKT 10 -17 u www.prominent.nu Bel 0341 - 26 06 76 50% korting Het is feest! Prominent bestaat 12,5 jaar en viert dat samen met u. Als jubilaris betalen we de helft van alle jubileummodellen voor u Da's een cadeau van honderden euro's. Zorg wel dat u er snel bij bent, want het blijft geen feest. Kom naar de show room of bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie bij u thuis. 0 v.a. Alle stijlen van modern tot klassiek Van klein tot groot Op uw maat gemaakt! Bekijk alle modellen in één van onze showrooms en kom vrijblijvend proefzitten, De koffie wordt vers gezet! zJHon, rolax&n on Deze actie is geldig op jubileummodellen zoals ze in de showroom staan zolang de voorraad strekt. Vraag naar de voorwaarden Niet geldig i c m andere acties. v.a. Ontdek de multifunctionele banken van Prominent! Verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment. Bezoek een winkel bij u in de buurt Wotvcga Industneswg 'Cs Amstclvwn Handweg ijj Amersfoort Nijveihcdsweg 53a Arnhem Ringovên 16 Best Emdhovenseweg 30 Cruquius Spasrneweg 36 Capelleafdllssel Hoofdweg 4 EmmenNi|bracht47 Goes Albert Plcsmanwcg ic GorlnchemGÜHD Spqksedljl 24b Heerlen In de Cl an Hoogeiand Hatenleger 7 Houten Duwboot 12 3 t/mvr open van 10-18 uur - sa. v in deie showrooms staan ook ecthoeken' Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de 1 producten vrijblijvend bij 1 u thuis uit te proberen Zo ziet u direct of het past! E-mail 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q Mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw nr. 707.8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7