Meestoof bij Herrie over windmolens Neeltje Jans Scouting Tholen heeft veel geld nodig 6,7 EN 8 OKTOBER PAC zeeland 121 Seniorweb geeft computerlessen in het dorpshuis Nog geen zicht op dader van explosie in huis Verse mosselen Kiwi's green Stoofperen 10 stuks Pfff Mild sinaasappelsap Pasta 24Geursfeerlichten l uxe fleecevest Daar is élles uoorrteliner! ZEELANDS GROOTSTE VERANDASHOW donderdag 6 oktober 2011 foto Willem Mieras NEELTJE JANS - Onderhandelingen over bouw van negen mega-wind- molens op Neeltje Jans zijn spaak gelopen. Windpark OSK, dat de 180 meter hoge turbines wil bou wen, heeft de bezwaren van twee recreatiebedrijven proberen af te kopen. Maar dat is niet gelukt. Het gaat om Delta Park Neeltje Jans en Klimcentrum De Pijler. Die vrezen zo veel overlast dat be zoekersaantallen dalen. Het Delta Park raakt tien procent van de be zoekers kwijt, blijkt uit markton derzoek dat het bedrijf liet uitvoe ren door een 'onafhankelijk bu reau'. En het Klimcentrum vreest dat zijn klimpijler aantrekkelijk heid verliest wanneer die in het niet valt bij de windmolens, en klimmers worden gehinderd door de slagschaduw. De Veerse wethouder Jaap Melse, die verantwoordelijk is voor de be nodigde wijziging van het bestem mingsplan, bemiddelde tevergeefs. Windpark OSK stelde Delta Park zowel geld als andere tegemoetko mingen in het vooruitzicht, zoals het opzetten van een infocentrum voor duurzame energie. Maar Del ta Park ging daar uiteindelijk niet in mee. „We hebben het gevoel te zijn weggestuurd met een appel en een ei", zegt directeur Bert van der Hoef KRUININGEN - De Stichting Senior web Zuid-Beveland begint in no vember weer met computerlessen voor senioren in het dorpshuis van Kruiningen Er zijn drie verschillende cursus sen: voor beginners, een vervolg cursus en een cursus internet Ove rigens zijn deze keer ook jongere mensen welkom, omdat er uit die hoek veel vraag bleek te zijn. De jongeren kunnen terecht tijdens de avondcursus, die dit jaar bij wij ze van proef wordt gehouden. Aanmelden kan via telefoonnum mer 0^-381437. THOLEN - Scouting Heenetrecht in Tholen wil zijn clubgebouw op de voormalige Oesterputten graag op knappen, maar heeft daar nog veel geld voor nodig. Met name de keuken en het sani taire gedeelte van de Stenen Beer - zo heet het gebouw - zijn aan ver vanging toe. „Dat gaat zo'n 20.000 euro kosten", zegt secretaris Elise Giljam van Heenetrecht. „We heb ben nu ongeveer 6500 euro." Dat geld is bijeengebracht door en kele acties, waaronder de jaarlijkse rommelmarkt, de Jantje Beton-col- lecte en het bakken van oliebollen. Dat laatste gebeurde afgelopen za terdag en bracht 1200 euro in het laatje. „Verder zoeken we sponso ren, maar dat valt niet mee", stelt Giljam. „We krijgen steeds vaker nee te horen." De komende maanden staan geen acties meer gepland. De rommel markt van volgend voorjaar is in principe de eerstvolgende gelegen heid om weer geld op te halen. Het bestuur hoopt echter dat de spaarpot tegen die tijd voldoende geld bevat. „Eigenlijk zouden we in het voorjaar met de renovatie willen beginnen", zegt Giljam. OOST-SOUBURG - Het onderzoek naar de explosie in een woning aan de Diezestraat in Oost-Sou burg, op zaterdagavond 24 septem ber, heeft tot nu toe niets con creets opgeleverd. Volgens de poli tie is er nog geen zicht op een da der. Bekend is dat de explosie, om streeks 23.30 uur, is veroorzaakt door een groot stuk vuurwerk. De politie ging er al snel vanuit dat er opzet in het spel was. De techni sche recherche verrichtte direct sporenonderzoek in en om de wo ning. De volgende dag werd een buurtonderzoek gehouden. Daar uit kwamen twee tips. elders 6.79 Gieser Wildeman elders 2.69 900 gram Zak 500 gram Pak 1.5 liter j Diverse kleuren. Maten S t/m XXL. ÊËÊÈÊÈm Vrijdag 7 oktober geopend tot 21:00 uur PAC Zonweringen pakt uit en demonstreert de wereld van het buitenleven! Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren I PAC Zonweringen I Marie Curieweg 15 I 4389 WB Vlissingen f Tel.: 0118 - 552010 www.paczonwerinoen.al _J- - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61