Zeeland PZC r Goes houdt lastendruk in 2012 laag 'Geen bomen in Laan van Barbestein' BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 BEGROTING Heffingen stijgen volgend jaar alleen met de inflatie, parkeren wel tien cent per uur duurder De mossels smaken weer goed in de Grote Kerk in Goes Pinautomaat keert terug aan Singelstraat almanak Aan/uit-knop Discussie over hogere lasten barst volgend jaar los Donderdag 6 oktober 2011 Jonge leraren komen moeilijk aan het werk Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl nrrmrynuf v< ii 'W—urm immnw door Luc Oggel GOES - Inwoners van Goes wonen volgend jaar wat lastendruk be treft waarschijnlijk in de op één na goedkoopste gemeente van Zee land. Alleen Veerenaren betalen minder aan lokale heffingen. Dat blijkt uit de begroting voor 2012. De lokale lasten stijgen met twee procent, gelijk aan de inflatie. Wel gaat het parkeertarief volgend jaar met tien cent omhoog naar 1,50 euro per uur. Dat tarief zal doorstijgen tot 1,70 euro per uur in 2014. Goes houdt volgend jaar 3,2 mil joen euro over. Van dat bedrag wordt twee miljoen toegevoegd aan de reserve grote projecten en 1,2 miljoen aan de algemene reser ve. Ondanks de economisch moei lijke tijd wil Goes blijven investe ren, zegt wethouder Loes Meeu- wisse. „Het gaat om eenmalige overschotten, maar we kunnen nu wat sparen. Doordat we de acht miljoen euro aan structurele bezui nigingen al hebben ingevuld, heb ben we voor de komende jaren wat ruimte gecreëerd." Volgens het college geen overbodige luxe, aangezien de financiële onzeker heid eerder groter dan kleiner is ge worden. Want hoewel burgemees ter en wethouders de financiële positie van Goes omschrijven als 'solide en gezond', is het op bepaal de punten nog koffiedik kijken. De voorgenomen bezuinigingen van het Rijk en het doorschuiven van taken naar de gemeenten (zo als jeugdzorg, awbz en de nieuwe Wet werken naar vermogen) gaan geld kosten, terwijl tegelijkertijd fors in de budgetten wordt gesne den. Veel inwoners zullen met die bezuiniging te maken krijgen, maar Goes wil de negatieve effec ten voor hen zo veel mogelijk be perken, zegt Meeuwisse. Zo wordt volgend jaar eenmalig zes ton uit getrokken om het door het Rijk ge halveerde budget voor re-integra tie aan te vullen. Overigens zal GOES - In de Grote Kerk in Goes was gisteren voor de twaalfde keer de mosselparty. Dat was weer een uitstekende gelegenheid voor de pak weg vijfhonderd gasten om te netwerken. Daar ging het gisteren overigens niet alleen om. De Ju niorkamer De Bevelanden overhandigde gisteren een cheque van twee keer tienduizend euro aan de goede doelenorganisaties Kika en Make a Wish. Dit geld is onder meer bij elkaar gebracht door negenhonderd leerlingen van negen scholen die in september een sponsorloop liepen in het Goese Poelbos. Samen met een feest in dezelfde maand in Kam perland en de mosselparty van gisteren leverde dat 20.000 euro op. foto Willem Mieras ook worden bezien of het re-inte- gratiebeleid regiobreed kan wor den opgepakt. Verder wordt vol gens jaar eenmalig geld vrijge maakt voor onder meer voorberei dingen voor een nieuw themajaar, het groenstructuurplan, wijkver- keersplannen en klimaatbeleid. De gemeenteraad bespreekt de be groting 2012 op donderdag 10 no vember, vanf 19.30 uur in het stads kantoor. pagina 18 en 19: analyse door Luc Oggel GOES - In het voormalige pand van ABN Amro aan de Singelstraat in Goes komt zeer waarschijnlijk weer een pinautomaat. Dat meldt districtsdirecteur particulieren Midden- en Noord Zeeland Arno van Horssen van ABN Amro. De bank is anderhalf jaar geleden verkast naar de Stadspoort. Daar mee verdwenen ook de twee pin automaten. Het pand aan de Sin gelstraat stond sindsdien te koop, maar inmiddels heeft zich een ge gadigde gemeld, zegt Van Horssen. Hij kan nog niet zeggen wie, maar het gaat volgens hem om een 're gionale partij'. „De bedoeling is dat er weer een pinautomaat terug komt in de gevel van het gebouw. De vergunningaanvraag ligt inmid dels bij de gemeente." Als het plan doorgaat, lijkt het er op dat er over enige tijd weer ten minste twee pinautomaten op en rond de Grote Markt zijn. Eerder deze week werd bekend dat de komst van een pinautomaat in de zijgevel van het voormalige post kantoor wederom is vertraagd, om dat exploitant ING nog steeds de contracten niet heeft ondertekend. Tot die tijd geeft eigenaar Won Yip geen toestemming voor werk zaamheden aan het pand. Winke lend en uitgaanspubliek moet het in hartje Goes al geruime tijd zon der pinautoma(a)ten doen. Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten heinkenszand - Bewoners van de Laan van Barbestein in Heinkens zand willen geen bomen en geen parkeerplaatsen in hun straat. Dat bleek deze week tijdens een tweede informatiebijeenkomst over de herinrichting van deze straat. Behalve nieuwe bestrating wil de gemeente Borsele de Laan van Bar bestein verfraaien met bomen en tevens een aantal parkeerplaatsen aanleggen. De bewoners zien dat echter hele maal niet zitten. In de brede laan is parkeren geen enkel probleem. Bomen maken het parkeren moei lijker. Tevens zijn ze bang voor vo gelpoep op de auto's. Voor een fraaier uiterlijk van de straat hoeft de gemeente geen bo men te planten, vinden de bewo ners. In de brede voortuinen staan bomen genoeg. Wat de bewoners betreft, blijft de herinrichting van de Laan van Bar bestein dus beperkt tot vervanging van het wegdek. Dat komt de gemeente Borsele in een tijd van bezuinigingen goed uit, maar wethouder Marga Ver- mue deed tijdens de informatiebij eenkomst geen toezeggingen. „We bespreken de reacties van de bewoners komende dinsdag in de vergadering van het college en ko men dan met een standpunt." Ze waren met de televisie aan, in bed in slaap gesukkeld. Ergens halverwe ge de nacht werd zij wakker en na wat keren en draaien kwam ze tot de conclusie dat ze niet kon slapen. Ze sloop uit bed, pakte zachtjes - om haar wederhelft niet te wekken - de afstandsbediening, koos een zender naar keus en ging er eens goed voor liggen. Voor haar ogen ontrolde zich een interessante middernachtelijke documentaire over verre poolzeeën en parmantige pinguïns. Dat duurde precies vijf minuten. Toen rees haar man als een zombie overeind, zoals hij wel vaker doet als hij er achter komt dat ze in slaap gevallen zijn met de televisie aan. Hij strekte zijn arm zodat hij net bij de aan/uit-knop kon. Én pats daar gin gen de pinguïns, waarna hij weer achterover viel in een diepe slaap. Daar lag ze dan klaarwakker naar een zwart scherm te staren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57