41 binnenland 'Huisarts moet niet klagen' TO©S 50% Trainer vast om verdenking ontucht Holleeder eist verbod op Meer verhalen komen los over 'misbruik-frater' korting Ravage op de A1 donderdag 6 oktober 2011 "Inclusief 2 tv-ontvangers, l.c.m. een jaarcontract. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid. DEN HAAG - Minister Hans Hooger- vorst wilde destijds meer concur rentie in de zorg en dwong huisart sen meer patiënten te behandelen in dezelfde tijd voor hetzelfde geld. Huisartsen voelden zich in een hoek gezet, alsof ze patiënten er doorheen joegen. Nu die wond zes jaar later eindelijk genezen lijkt, scheurt minister Schippers hem weer open. Iedere huisarts moet zo'n twintigduizend euro in leveren. Opnieuw is de kritiek van de huis artsen dat de patiënt het echte slachtoffer is en de kosten van de zorg juist zullen oplopen, omdat mensen sneller in het ziekenhuis terecht komen. De duizenden huis artsen die vandaag in Amsterdam demonstreren wijzen nadrukkelijk op hun rol als 'poortwachters'. Van elke honderd patiënten wor den er 96 door de huisarts zelf be handeld, twee worden naar het zie kenhuis verwezen en twee naar pa ramedici zoals fysiotherapeuten en zelfstandig gevestigde psycholo gen. Daarmee voorkomen de huis artsen onnodig hoge kosten. Als ze meer mensen sneller naar een specialist doorsturen, kost dat vol gens hen miljarden. Met als één van de gevolgen dat de zieketekos- tenverzekering fors duurder wordt. Tijdens de protesten in 2005 zet ten actievoerders een kookwekker in hun praktijk. Na vijf minuten ging die af en kon de patiënt weer gaan. Dergelijke protesten blijven nu achterwege. Wellicht omdat hun inkomen de afgelopen jaren flink is gestegen, suggereert Wim Groot, hoogleraar gezondheidseco nomie in Maastricht. Het salaris is afhankelijk van het aantal patiënten, maar gemiddeld verdient een zelfstandig gevestigde huisarts iets meer dan een ton bru to per jaar. Daarvan moet hij of zij alles betalen, zoals het pand, de ap paratuur en assistenten. Wie in een huisartsenpraktijk of gezond heidscentrum in dienst is, ver dient tussen 60 en 80 mille. Volgens voorzitter Steven van Eijk van de Landelijke Huisartsenvere niging (LHV) gaat het zijn leden niet zozeer om het geld, omdat ze ook met een lager inkomen hun werk met veel plezier doen. „Wij staan onvoorwaardelijk klaar voor onze patiënten", zegt hij. PAUL KUSTERS harungen - De politie heeft eind september een 27-jarige man uit Harlingen aangehouden die wordt verdacht van ontucht op grote schaal. Volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) in Leeuwarden zijn ruim 30 jongeren in de leeftijd tus sen 11 en 16 jaar het slachtoffer ge worden, zo meldde het gisteren. Het gaat om een jeugdtrainer van voetbalvereniging Harlingen die daar sinds anderhalf jaar actief is, bevestigt jeugd voorzitter Wessel Regtop van de club. Hij benadrukt dat de zedendelic ten zich niet afspeelden rond de vereniging. Het OM beschuldigt de man ervan dat hij filmpjes en foto's maakte terwijl de jongeren 'in geklede toe stand verdachte handelingen bij hem uitvoerden'. Dat gebeurde steeds in de woning van de man. Tot nu toe zijn geen afbeeldingen aangetroffen waarop met de jonge ren zelf ontuchtige handelingen zijn gepleegd. De betrokken kinde ren en hun ouders is hulpverle ning aangeboden. In juli van dit jaar kwamen bij de politie de eerste meldingen bin nen van ouders die bij de verdach te 'vreemde gedragingen' consta teerden. Tijdens doorzoeking van de woning werd apparatuur in be slag genomen. Tot nu toe zijn vier aangiftes tegen de man gedaan. Volgens het OM kende de Harlin- ger de kinderen, vooral jongens maar ook meisjes, uit de buurt en van de voetbalvereniging. „Het waren ook wel eens vriend jes van kinderen die eerder al bij hem thuis waren", zegt woordvoer ster Melanie Kompier. Het beeld materiaal was voor eigen gebruik. DEURNE - Na de beslissing van de gemeente Deurne om eretekens voor frater Francino te verwijde ren na een klacht over seksueel misbruik van een destijds 11-jarig meisje door de geestelijke, komen er meer verhalen los over wat zich op school afspeelde. Zoals het verhaal van een inmid dels 42-jarige lerares. Ze werd uit gekozen, samen met een klasge nootje, om zwarte piet te spelen. „Ik was elf jaar oud. Na afloop wer den we meegenomen door de fra ter, die ons uitgebreid in bad deed. Ik werd van top tot teen gewassen en intiem betast. Ik herinner het me nog heel goed. Ik durfde het niet aan mijn ouders te vertellen; voelde dat er iets mis was. Ik weet nu dat ik niet de enige was." Het nieuws dat de in 2005 overle den frater Francino van Hoof - ge lauwerd voor zijn inzet voor het jeugd- en jongerenwerk - zich schuldig heeft gemaakt aan sek sueel misbruik, is ingeslagen als een bom. Burgemeester Mak nam het besluit de gedenkplaten té ver wijderen uit respect voor en op verzoek van een slachtoffer. RIJSSEN - Op de A1 ontstond giste ren veel overlast door de naweeën van een groot ongeval. Rond half tien botsten drie vrachtwagens en een personenauto op elkaar. Vier smmzmmmsmimgg&sszBza mensen raakten gewond. De vier voertuigen vlogen in brand en beide weghelften werden afgesloten. Pas in de loop van de nacht zou in beide richtingen weer verkeer mogen rij- Willem Holleeder wil via de rech ter voorkomen dat de film De Hein- eken Ontvoering in de bioscoop komt. Hij heeft een kort geding aangespannen tegen filmprodu cent IDTV Film datop 20 oktober dient. De film zou vanaf 27 okto ber in de bioscoop te zien moeten zijn. Rutger Hauer vertolkt de rol van Freddy Heineken. De spoed procedure vindt plaats in de ge rechtsbunker in Osdorp, wat bete kent dat Holleeder - die in de cel zit voor afpersing - aanwezig zal zijn. Volgens IDTV-advocaat Jens van 3 maanden lang op het Alles-in-één Pakket Basis Interactieve TV, Internet en Bellen; handig en overzichtelijk in één pakket 55 tv-zenders en 90 radiozenders standaard op 2 tv's Overal in huis Interactieve TV kijken op je iPad of laptop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4