op moeilijke situaties Ukkepuk is voor één dag feestzaal zeeland 119 ZSC beraadt zich op maatregelen dievegges 7öpform halen certificaat 'autoveiligheidstraining' Living should be easy Introductieprijs ■r V ...i M véél woonpiezier donderdag 6 oktober 2011 de berm terechtkomt. Dan heb je de neiging om meteen aan het stuur te rukken, maar dat is hart stikke fout. Dan is de kans groot dat je zo aan de andere kant van de weg in de sloot ligt. Recht voor uit, blijven sturen en afremmen, moet je. En dan zie je later wel hoe je die bus weer uit de berm krijgt." De buurtbuschauffeurs oefenden met verschillende snelheden, waar bij maar ternauwernood 'kinde ren' en 'bomen', gesymboliseerd door gekleurde pylonen, konden worden ontweken. Thepass en Strobbe: „We hebben er veel van geleerd." In de winter worden de chauffeurs nogal eens met een glad wegdek geconfronteerd. Twee jaar geleden ging de bus in de Zou- testraat in Hulst in een flauwe bocht gewoon rechtuit. Thepass: „Als de chauffeur toen die cursus had gevolgd, hadden we waar schijnlijk veel minder schade ge door René Hoonhorst TERNEUZEN - De vier leerlingen die van diefstal van geld en mobiele te lefoons van mede-leerlingen wor den verdacht, kunnen niet op het Zeldenrust Steelantcollege blijven als ze schuldig blijken te zijn. Het beleid van de school is duidelijk, meldt vmbo-sectordirecteur Mar tin Visse: „Wie steelt, die gaat." De Terneuzense school blijft - om dat de vier 16-jarige leerlingen in hun examenjaar zitten - verant woordelijk voor hen, ook als ze op een andere school les krijgen. „Als de meisjes schuldig worden bevon den, zullen wij ze in overleg met het Regionaal Meld Centrum op een andere school detacheren. De verhouding met de andere leerlin gen is zodanig verstoord, dat we niet op de oude voet verder kun had. Nu reed hij een ijzeren hek helemaal in de prak." De buurtbusvereniging is in 2004 opgericht en verzorgt op doorde weekse dagen een lijndienst van Ossenisse naar Clinge en terug. De bus rijdt vanaf even voor half acht 's morgens tot zes uur 's avonds, wordt betaald door de provincie en bemand door vrijwillige chauf feurs. Sinds eind 2009 mag ieder een gratis mee, behalve tijdens de eerste ochtendrit. Dit om oneerlij ke concurrentie met de gewone bus te voorkomen. In het begin ontstond er namelijk een run van scholieren op de gratis buurtbus. Daarom moet bij de vroege rit weer een bedrag van 1,80 euro be taald worden. De terugreis is na schooltijd weer wel gratis. Vanwege de belangstelling van scholieren worden er 's mor gens twee busjes ingezet. Ook in de middaguren wordt met twee bussen gereden, zodat passagiers elk uur bij elke halte kunnen op stappen. Jaarlijks vervoert de buurtbus zo'n 10.000 passagiers. „Een teken dat we duidelijk in een behoefte voorzien", stelt Thepass. De buurtbus kan putten uit een pool van 26 vrijwillige chauffeurs die per toerbeurt achter het stuur klimmen. „Dat is wel wat krap", zegt Ans Strobbe. „Om de dienstre geling te kunnen rijden, hebben we dagelijks vijf chauffeurs nodig, dus 25 per week. Je hebt te maken met ziekte, vakanties en mensen die alleen op bepaalde tijden wil len of kunnen. Dat betekent dat sommigen nu drie of vier keer per week moeten rijden." Vooral de vrijdagen zijn moeilijk te bemen sen. Thepass: „Vier of vijf mensen er bij zou al heel mooi zijn. Dan wordt het voor de anderen ook ge makkelijker." Mannen en vrouwen die willen helpen als vrijwillig chauffeur kun nen zich aanmelden via telefoon 06-20107969. Ze moeten tussen de 20 en 70 jaar oud zijn en in de ge meente Hulst wonen. Een perso nenautorijbewijs is voldoende. www.buurtbus.graauw.net door Martijn de Koning Waar normaal hoogstens zestien kinderen spe len, liepen gisteren tien tallen peuters, ouders en leidsters heen en weer. Eén van de twee lo kalen van peuterspeelzaal Ukke puk in Axel deed dienst als feest zaal. Ukkepuk vierde het 40-jarig bestaan. Reden voor de leidsters en ouders om eens flink uit te pakken. De kinderen werden verwend met poffertjes, schminken, spelletjes en poppenkast, en konden in het buitenatelier als ware kunstenaars aan de slag met verf en kwast. De ouders bewonderden ondertussen de werkjes van hun kroost en haal den herinnering op aan de hand van oude foto's. Een enkeling vond zichzelf daar als 'ukkepuk' op terug. De grote drukte was geen veras sing voor Jeroen van Loon, hoofd opvangvormen bij de kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen. „De be trokkenheid van ouders hoort echt bij Ukkepuk. Er zijn peuter speelzalen waar op feestjes maar tien ouders komen. Dat is hier al tijd anders." Dat het deze keer om een bijzondere gelegenheid gaat, speelt daarbij ook mee, vermoed de Van Loon. „Veertig jaar is heel oud voor een peuterspeelzaal. Het is daarmee volgens mij de oudste van Zeeuws-Vlaanderen, en mis schien wel van heel Zeeland." De eerste Ukkepuk stond veertig jaren geleden op dezelfde plek als de huidige, weet leidster Bernadet- te. Het gebouw zag er wel even an ders uit. „Het was niet meer dan een barak", weet ze. Tegenwoordig vormt Ukkepuk samen met de naastgelegen kinderopvang De Kleine Draak het Kindcentrum Axel, en heeft het de beschikking over een modern gebouw met twee lokalen. Per dag ontvangt Uk kepuk zo'n zestig kinderen. In to taal bezoeken meer dan honderd peuters de speelzaal één of twee keer per week. nen en net doen of er niets is ge beurd. Maar we onttrekken ons niet aan onze verantwoordelijk heid. De leerlingen doen bij ons gewoon examen en wij proberen ze aan een diploma te helpen", legt Visse uit. Tijdens een gymles van 4vmbo werden vorige week mobiele tele foons, geld en persoonlijke beschei den ontvreemd. De vier meiden, van wie er één direct door de poli tie werd opgepakt, werden ver dacht omdat zij lang 'naar de wc' waren geweest. De politie heeft het kwartet de af gelopen week verhoord en weer vrijgelaten, maar heeft het onder zoek nog niet afgerond. Een deel van de buit is intussen teruggevon den en aan de rechtmatige eigena ren teruggegeven. De politie hoopt nog meer ontvreemde spul len te vinden. L i Designbank Pillow. Uit de nieuwe collectie van Topform: 3,5-zits bank met een schitterende, geheel eigen vormgeving. Deze bank is 240 cm breed en is ook lever baar als 2,5 en 3-zits bank. De prijs is very easy: van 1.869 nu ter introductie 1.699 www.topform.nl Morres Wonen Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel. 0416-673678 www.morres.com in verschillende situaties RËHSf? in de praktijk brengen. 'Ukkepukkies' maken eèn prachtig kunstwerk voor de verjaardag van hun peuterspeelzaal. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49